Kayıt Yenileme

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
yungxrist
Çırak

Re: Kayıt Yenileme

Mesaj gönderen yungxrist » 10 Eyl 2017, 18:40

Sağolasın hocam..

Hocam şimdi şu konuya ben bir netlik kazandırayım valla bak başını şişirdim anlamak istemiyorum herhalde :11:

1- Ben OCAK ayında gireceğim sınava zorunlu dersleri seçtim.
2- Ek sınav için müraacat ettim, ders seçimi ekranında yine zorunlu ders seçtim.
3- İkisini bir tutuyoruz yani ayrım yapmıyoruz. Buraya kadar doğru anladığımı düşünüyorum. Yani herhangi bir ayrım yapılmıyor burda. Ocak ayı için tüm zorunlu derslerimi seçerim ama ek sınav içinde bunların hepsini seçerim. Buna karışamazlar yani.
4- Ek sınavda verdiğim zorunlu dersler geçerli olucak, Ocak ayında ki sınavda ya sistem açılcak biz ders seçicez.. Ya da sistem otomatik olarak ders seçicek demi.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Eyl 2017, 18:42

yungxrist yazdı:Hocam şimdi şu konuya ben bir netlik kazandırayım valla bak başını şişirdim anlamak istemiyorum herhalde :11:

1- Ben OCAK ayında gireceğim sınava zorunlu dersleri seçtim.
2- Ek sınav için müraacat ettim, ders seçimi ekranında yine zorunlu ders seçtim.
3- İkisini bir tutuyoruz yani ayrım yapmıyoruz. Buraya kadar doğru anladığımı düşünüyorum. Yani herhangi bir ayrım yapılmıyor burda. Ocak ayı için tüm zorunlu derslerimi seçerim ama ek sınav içinde bunların hepsini seçerim. Buna karışamazlar yani.
4- Ek sınavda verdiğim zorunlu dersler geçerli olucak, Ocak ayında ki sınavda ya sistem açılcak biz ders seçicez.. Ya da sistem otomatik olarak ders seçicek demi.
Müdür Konuyu Birebir Anlamışsın Ve Doğruda Bana Anlattın.

Şuan Beklenti Bu Yönde Bende Sizin Gibi HEM EK SINAVDA HEM OCAKTAKİ SINAVDA AYNI DERSLERİ SEÇİCEM

FAKAT

ŞU 4.YAZIDAKİ OLAYIN HANGİSİ OLUCAK ORASI BELLİ DEĞİL AÇIK LİSE NE YAPICAK BU KONUDA BEKLEMEDİYİZ Müdür

yungxrist
Çırak

Mesaj gönderen yungxrist » 10 Eyl 2017, 18:44

Sınavlardan geçersek krediler sayılır herhalde demi sonra onun içinde yeni bir adet çıkmaz. 4.Maddede belirttiğim yani "Ek sınavda verdiğim yani geçtiğim zorunlu dersler geçerli olucak". :sopa:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Eyl 2017, 18:52

yungxrist yazdı:Sınavlardan geçersek krediler sayılır herhalde demi sonra onun içinde yeni bir adet çıkmaz. 4.Maddede belirttiğim yani "Ek sınavda verdiğim yani geçtiğim zorunlu dersler geçerli olucak". :sopa:
Sene içinde Yapılan Sınavla Birebir Kardeşim ...

Başarıyla Verdiğin Dersin Kredisini Alırsın

Başarısız Derste İse Muaf Hakkın 3 İken 2 Ye Düşer Dersten Muaf Olmak İstiyorsan Sınav Sayısı Düşer.

yungxrist
Çırak

Mesaj gönderen yungxrist » 10 Eyl 2017, 18:53

Rahatladım sonunda şükür. :ders:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Eyl 2017, 18:53

yungxrist yazdı:Rahatladım sonunda şükür. :ders:
Aklına EN UFAK BİR SORU TAKILIRSA YAZ KARDEŞİM HİÇ ÇEKİNMEDEN Gördüğüm An Elimden Yettiğince Cevaplarım.

yungxrist
Çırak

Mesaj gönderen yungxrist » 11 Eyl 2017, 18:00

Kayıt Yenileme işlemimi yaptım. Öğrencilik durumum aktif gözüküyor. Sitedede Kayıt Yenilemem belli oluyor fakat ders seçim işlemi yapamıyorum. Belirli bir gün var mı ders seçmek için? Halen pasif mi yoksa seçemiyor muyuz?

yungxrist
Çırak

Mesaj gönderen yungxrist » 11 Eyl 2017, 18:09

147 ile görüştüm. Herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdiler. İlerliyen günlerde açılacağını dile getirdiler. Ayrıca 15 Eylül'de dedim kayıtlar sona eriyor? Hâlen bu butonlar aktif olmaz ise sıkıntı çıkar mı dedim? Herhangi bir şey olmaz dedi. İlerliyen günlerde siz takip altında tutun dediler.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 18:17

yungxrist yazdı:Kayıt Yenileme işlemimi yaptım. Öğrencilik durumum aktif gözüküyor. Sitedede Kayıt Yenilemem belli oluyor fakat ders seçim işlemi yapamıyorum. Belirli bir gün var mı ders seçmek için? Halen pasif mi yoksa seçemiyor muyuz?
yungxrist yazdı:147 ile görüştüm. Herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdiler. İlerliyen günlerde açılacağını dile getirdiler. Ayrıca 15 Eylül'de dedim kayıtlar sona eriyor? Hâlen bu butonlar aktif olmaz ise sıkıntı çıkar mı dedim? Herhangi bir şey olmaz dedi. İlerliyen günlerde siz takip altında tutun dediler.
Hocam Ders Seçim Ekranı Herkezde Böyle Eylül 22 Sine Kadar Vakti Var. Bu Hafta Çözülür Heralde Bu Problem Veya Bir Açıklama Yapar AOL Kayıt Yenilemişsiniz Endişe Etmenize Gerek Yok Ara Ara Öğrenci Sayfanızı Kontrol Edin Eylül 22 Sine Kadar.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön