bilgisi olanlar yardım etsin

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
unal789

bilgisi olanlar yardım etsin

Mesaj gönderen unal789 » 16 Ara 2017, 15:57

:.yehuu: merhaba arkadaslar :.yehuu: :25:

benim suanda 10 tane zorunlu dersim kalmış durumda kredi puanım 189.

bu sınavda 10 tane ders sectim sadece benim tahminlerime göre 8 tanesini geciyorum lakin 2 tane kalıyor ikiside ingilizce. :isyan:

bu ingilizce dersi bir türlü gecilmiyor mesela diyelim temmuzda 3 üncü sınava girsem temmuzun son aylarında acıklansa ekime kadar diplomam yetişme

ihtimali varmı

yetişmese bile üniversiteye gitme ihtimalim varmı.

yani anlatmak istedigim temmuzda bütün sınavları geçsem ekime diplamam elime ulaşırmı. :isyan:

Bide acık liseden mezun olunca üniversitede bir problem cıkartmazlar degilmi. bilen biri varsa lütfen yazsın. sağolun simdiden.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: bilgisi olanlar yardım etsin

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 16 Ara 2017, 16:07

3 sınav aynı dersten başarısız olursan örneğin "İngilizce - 1" dersten muaf olursun. yani kredini 192ye tamamladığın taktirde ve ingilizce dersini muaf veya başarılı duruma getirirsen mezunsun. üniversite sınavına girebilirsin ve 2018in sonuna kadar da diploma teslim tarihi veriyor üniversiteler. rahat rahat kayıt yaptırabilirsin.
Resim

unal789

Mesaj gönderen unal789 » 16 Ara 2017, 16:20

çevabın için teşşekkür ederim bir sorum daha var. :25:

ingilizcede temmuzda mezun olsam dipomayı kac ayda verirler. mesela diploma yetişmese bile üniversiteye gitme ihtimalim varmı yoksa diploma geldikten sonramı. diplomanın 3 ile 6 ay arası geldigini söyleyenler var. mezun oldugum halde diplomam yetişmezse üniversite okuyabilirmiyim? :isyan:

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 16 Ara 2017, 16:28

unal789 yazdı:çevabın için teşşekkür ederim bir sorum daha var. :25:

ingilizcede temmuzda mezun olsam dipomayı kac ayda verirler. mesela diploma yetişmese bile üniversiteye gitme ihtimalim varmı yoksa diploma geldikten sonramı. diplomanın 3 ile 6 ay arası geldigini söyleyenler var. mezun oldugum halde diplomam yetişmezse üniversite okuyabilirmiyim? :isyan:
mezun olduktan sonra açık lise bürolarından mezuniyet belgesi alıp üniversitelere kayıt olabilirsin. mezun olduktan bi kaç hafta sonra geliyor sanırım diploma. mezun olan arkadaşlar daha net bilgi verir
Resim

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 17 Ara 2017, 15:31

unal789 yazdı::.yehuu: merhaba arkadaslar :.yehuu: :25:

bu sınavda 10 tane ders sectim sadece benim tahminlerime göre 8 tanesini geciyorum lakin 2 tane kalıyor ikiside ingilizce. :isyan:

bu ingilizce dersi bir türlü gecilmiyor mesela diyelim temmuzda 3 üncü sınava girsem temmuzun son aylarında acıklansa ekime kadar diplomam yetişme

ihtimali varmı

yani anlatmak istedigim temmuzda bütün sınavları geçsem ekime diplamam elime ulaşırmı. :isyan:

Bide acık liseden mezun olunca üniversitede bir problem cıkartmazlar degilmi. bilen biri varsa lütfen yazsın. sağolun simdiden.
Dönem şartların uyuyorsa zorunlu dersin hiç kalmadıysa kredin yetiyorsa mezun olursun.2018 te başlarsın üniversiteye .Temmuzda mezun olsan geçici diploma alırsın bu geçici diploma asıl diploma gibi lise mezunu olduğun beyan eden bi belge o belgeyi istediğin yere verebilirsin bi problem çıkmaz.Zaten 2 ay içersinde yollarlar mezun olunca diye tahmin ediyorum mezunların tespit edilmesi dağıtlması vs uzun iş yani 2 ayı bulur eline gelmesi.Açık liseden mezun olunca üniversitede sıkıntı olmaz kardeşim merak etme.Bi sürü insan açıktan okuyor.Sadece sen okumuyorsun yani :)
sonuçta sen devletin verdiği imkanla okuyorsun özel üniversitede olsa sana diyemez ki sen açıktan bitirmişsin burda okuyamazsın diyemez öyle bi lüksü yok.

unal789

Mesaj gönderen unal789 » 21 Ara 2017, 21:52

Mrronaldo yazdı:
unal789 yazdı::.yehuu: merhaba arkadaslar :.yehuu: :25:

ihtimali varmı

Dönem şartların uyuyorsa zorunlu dersin hiç kalmadıysa kredin yetiyorsa mezun olursun.2018 te başlarsın üniversiteye .Temmuzda mezun olsan geçici diploma alırsın bu geçici diploma asıl diploma gibi lise mezunu olduğun beyan eden bi belge o belgeyi istediğin yere verebilirsin bi problem çıkmaz.Zaten 2 ay içersinde yollarlar mezun olunca diye tahmin ediyorum mezunların tespit edilmesi dağıtlması vs uzun iş yani 2 ayı bulur eline gelmesi.Açık liseden mezun olunca üniversitede sıkıntı olmaz kardeşim merak etme.Bi sürü insan açıktan okuyor.Sadece sen okumuyorsun yani :)
sonuçta sen devletin verdiği imkanla okuyorsun özel üniversitede olsa sana diyemez ki sen açıktan bitirmişsin burda okuyamazsın diyemez öyle bi lüksü yok.
cevabın için teşşekür ederim. içim rahatladı :11: :D

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön