ek sınav ve daha fazlası

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zeynii

ek sınav ve daha fazlası

Mesaj gönderen zeynii » 06 Ara 2018, 22:08

Arkadaşlar bir sorum olacak bir yıl içinde aöl de kaç ek sınav yapılır yani şu iki dönem sınavının dışında kaç tane oluyor?

ve şartı neler ve hangi aylarda yapılıyor ???

mesela bir dersten 3 kere kalırsak muaf olabiliyormuşuz doğru mu ben mesela bu dönem aldığım bir dersten 2 kere bu dönem kalsam bir kere de ek sınavda kalsam geçer miyim ?

nasıl olur?

senar1st
Çırak

Re: ek sınav ve daha fazlası

Mesaj gönderen senar1st » 06 Ara 2018, 23:00

1. dönem bu hafta 2.dönem mart nisan gibi olur bunun dışında temmuzda 3.dönem vardır

ek sınav dediğin 3.dönemden sonra olur ama tarihi belli değildir 3.dönemden sonra belli olur

ek sınav sene içerisinde toplam 4.sınava denk gelir

eğer üniversiteye gitme kaygın yoksa
diplomanı geç almak senin için sıkıntı değilse

ve mezun olmak için kredi ve dönem sıkıntın yoksa yaptığın şey mantıklı

zeynii

Mesaj gönderen zeynii » 06 Ara 2018, 23:04

senar1st yazdı: 06 Ara 2018, 23:00 1. dönem bu hafta 2.dönem mart nisan gibi olur bunun dışında temmuzda 3.dönem vardır

ek sınav dediğin 3.dönemden sonra olur ama tarihi belli değildir 3.dönemden sonra belli olur

ek sınav sene içerisinde toplam 4.sınava denk gelir

eğer üniversiteye gitme kaygın yoksa
diplomanı geç almak senin için sıkıntı değilse

ve mezun olmak için kredi ve dönem sıkıntın yoksa yaptığın şey mantıklı
üniye gideceğim bu yıl bildiğim kadarıyla eğer kazanıp gidersem eğer aölde sınıfta kalırsam bile mezun olabilir belgesi verilebiliyormuş ama ek sınavla geçemem lazımmış benim ek sınava girmek için kaç yaşında olmam lazım acaba yaş sınırı vb. diye bir şey duydum ben temmuzda 5 te 18 yaşına giriyorum şartları sağlar mıyım ek sınavda genelde 1 ve 2. dönem yapılan sınavın sorularının aynısı çıkıyormuş böyle geçebilir miyim?

senar1st
Çırak

Mesaj gönderen senar1st » 06 Ara 2018, 23:43

valla sınav 6 7 temmuz diye biliyorum ama hala iş takvimi açıklanmadı eğer sınav 2 3 temmuz olursa mesela 18 yaşında giremediğin için giremezsin ve o zaman sıkıntı olur senin için

eğer girecek olursan ek sınavda aynen benzer sorular geliyor zaten çoğu dönemde de böyle geçmekte sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum tabi olay sende bitiyor yine de

zeynii

Mesaj gönderen zeynii » 07 Ara 2018, 09:35

senar1st yazdı: 06 Ara 2018, 23:43 valla sınav 6 7 temmuz diye biliyorum ama hala iş takvimi açıklanmadı eğer sınav 2 3 temmuz olursa mesela 18 yaşında giremediğin için giremezsin ve o zaman sıkıntı olur senin için

eğer girecek olursan ek sınavda aynen benzer sorular geliyor zaten çoğu dönemde de böyle geçmekte sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum tabi olay sende bitiyor yine de
çok teşekkürler yardımlarınız için son bir sorum olacak

mesela diyelim ben ek sınava kaldım mezun olabilir belgesini alıp üniye verdim ek sınava girene kadarki tarihe kadar okulda derslere gidebilir miyim?
yoksa normal diplomayı götürene kadar beklemem mi lazım derslere girmek için?

senar1st
Çırak

Mesaj gönderen senar1st » 07 Ara 2018, 11:01

tam detaylı bi bilgim yok ama galiba gerçek diplomanı alana kadar giremiyiosun diye biliyorum

senar1st
Çırak

Mesaj gönderen senar1st » 07 Ara 2018, 11:01

tam detaylı bi bilgim yok ama galiba gerçek diplomanı alana kadar giremiyiosun diye biliyorum

“Sınavlar” sayfasına dön