4 YILLIK SİSTEMDEKİLER BURAYA

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Yakzan
Uzman

Re: 4 YILLIK SİSTEMDEKİLER BURAYA

Mesaj gönderen Yakzan » 05 Haz 2009, 02:03

(önce selam sonra kelam :) )
Esselamü Aleyküm
Merhabalar biraderler,bacılar bende liseyi ara sınıfta bırakıp geçtim AOL'e
Şimdi
Aol'den Maöl'e geçiş yapabiliyormuşuz lakin kafamı karıştıran mesele acaba maöl'ün aöl'e yada zıt eksenli birbirlerine olan üstünlükleri,bizim için kolay bir çıkar sağlayacak neyi var yada neyi yok rica etsem bilgilendirebilirmisiniz.
(bu arada böyle bir site harika olmuş,ellerinize sağlık.)
vesselamü aleyküm

Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 05 Haz 2009, 10:19

Maöl'ün hiçbir kolay yanı yok. Çünkü hem okula gidip okuldaki dersleri geçmek zorundasın hem de dışarıdan diğer sınavları bitirmen gerek. Ben maölden açık liseye geçtim. Keşke daha önce gitmeseymişim maöl'e. Ayrıca bizim okulda hocalar acaip sorumsuzdu, hiçbir şey öğretmiyorlardı. Ayrıca not bakımından bir nebze onların insafına kalmış durumdasın. İki tarafı yürütmek zor.

Adam akıllı üniversite düşünüyorsan açık lise derim. Öteki türlü hem zorlanacaksın hem de yüksek okula gidebileceksin. İyi düşün, çünkü 3 dönemden fazla maöl e gidenleri tekrar açık liseye geri almıyorlar.

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 05 Haz 2009, 10:48

Maöl'ün hiçbir kolay yanı yok. Çünkü hem okula gidip okuldaki dersleri geçmek zorundasın hem de dışarıdan diğer sınavları bitirmen gerek. Ben maölden açık liseye geçtim. Keşke daha önce gitmeseymişim maöl'e. Ayrıca bizim okulda hocalar acaip sorumsuzdu, hiçbir şey öğretmiyorlardı. Ayrıca not bakımından bir nebze onların insafına kalmış durumdasın. İki tarafı yürütmek zor.

Adam akıllı üniversite düşünüyorsan açık lise derim. Öteki türlü hem zorlanacaksın hem de yüksek okula gidebileceksin. İyi düşün, çünkü 3 dönemden fazla maöl e gidenleri tekrar açık liseye geri almıyorlar.
Teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun,dikkate alacam inşallah,haklısınız.Bir arkadaşım okulda hocaların ilgilenmediğini,kendilerininde devamlı okey,oyun vs.. oynadıklarını söylemişti..
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Haz 2009, 11:57

Ben de Mesleki Açıköğretim İnşaat teknolojisi bölümü okuyorum ve ne yalan söyleyim hocalarımız çok iyi ilgileniyor mesleği öğrenelim diye (gerçi bizde iş yok :? ) ancak zor hafta sonu 12 şer ders c.tesi pazar görüyoruz hafta içi çalışıyorum kültür dersi sınavlarına çalışacak zaman bulmak zor ama istenirse başarılamayacak şey yok hayatta ben tavsiye ederim Açık Meslek Lisesini :wink:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 06 Haz 2009, 12:45

GÜLyeter yazdı:arkadaslar su ek sinav için sartlar ne bilgisi olan varmiii 4 yilliklarda 30 kredi eksigi olanlar yalniz girebiliyormuuss duyduguma göre inslh yanlis biliyorumdurrr :x
Ek sınava 4 yıllıklarda en fazla 30 kredi eksiği olan ve 8 dönemi tamamlayanlar girebiliyor..

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 06 Haz 2009, 13:11

Konuyu biraz değiştireceğim kusura bakmayın derslere çaışabilmenin en iyi yolu kitaplarmı yoksa radyo televizyon ve internet üzerinden yayınlarından verilen derslermi ?

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 06 Haz 2009, 13:25

Yakzan yazdı:Konuyu biraz değiştireceğim kusura bakmayın derslere çaışabilmenin en iyi yolu kitaplarmı yoksa radyo televizyon ve internet üzerinden yayınlarından verilen derslermi ?
Herkesin anlama yolu elbette ki farklılık gösterir ama ben kitaplar üzerinden daha iyi kavrıyorum

hkn2929
Çırak

Mesaj gönderen hkn2929 » 06 Haz 2009, 14:22

Bal10cuk yazdı:
GÜLyeter yazdı:arkadaslar su ek sinav için sartlar ne bilgisi olan varmiii 4 yilliklarda 30 kredi eksigi olanlar yalniz girebiliyormuuss duyduguma göre inslh yanlis biliyorumdurrr :x
Ek sınava 4 yıllıklarda en fazla 30 kredi eksiği olan ve 8 dönemi tamamlayanlar girebiliyor..
ya eğer bu doğruysa çok çok çok saçma arkadaş böyle şeymi olur ya 4 yıllıklardan kimin 30 kredi eksiği kalmış liseden gelenlerin bile bu kadar değildir.

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 06 Haz 2009, 16:18

hkn2929 yazdı:
Bal10cuk yazdı:
ya eğer bu doğruysa çok çok çok saçma arkadaş böyle şeymi olur ya 4 yıllıklardan kimin 30 kredi eksiği kalmış liseden gelenlerin bile bu kadar değildir.
arkadasım biraz mantıklı düşünürseniz bunun olması gereken bu şekilde her zaman nasıl en fazla 30 kredilik ders seçebiliyor isek ek sınavda da aynı işlem yapılıyor
benim o kadar eksiğim kalıyor mesela dönem şartım tutuyor ama kredi eksikliğim var onu da ek sınavla alıp mezun oalbilicem

CanSibel
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen CanSibel » 06 Haz 2009, 16:49

hkn2929 yazdı:
Bal10cuk yazdı:
evt malesef sacma biraz....
iste böyle olmamasi icin dilekce yolladim bildigim heryere....sizde yollayabilirsiniz.

hkn2929
Çırak

Mesaj gönderen hkn2929 » 06 Haz 2009, 16:55

ya bal10cuk senin kaç kredin var 162 den fazla kredin mi var?

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 06 Haz 2009, 17:06

hkn2929 yazdı:ya bal10cuk senin kaç kredin var 162 den fazla kredin mi var?
benim kredimle ne alakası var şimdi

CanSibel
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen CanSibel » 06 Haz 2009, 17:32

GÜLyeter yazdı:ya bu saçmalik henuz 8 dönemi dolduran yokki benim liseye basldıgım yıl 4 yillik sacmaligi çıktı bende 7. dönemdeyimmmm vede hepsinden tam not alsan dahiii eksikkk kaliyooo
yani... :)
bozuk sistem...
dilekcemde bu konudanda bahsettim...arkadaslar sizlerde gönderin dilekce...cok oldukmu daha iyi olur...

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 06 Haz 2009, 17:34

GÜLyeter yazdı:ya bu saçmalik henuz 8 dönemi dolduran yokki benim liseye basldıgım yıl 4 yillik sacmaligi çıktı bende 7. dönemdeyimmmm vede hepsinden tam not alsan dahiii eksikkk kaliyooo
Var arkadasım bu sene 8 dönem tamamlayanlar

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 06 Haz 2009, 20:43

benım bu donem 8.ci donemım sınavlara gırmedım o yuzden kaybım oldu

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön