ÖSS

Her Konuda Tartışabilirsiniz
ultra
Doktor

ÖSS

Mesaj gönderen ultra » 14 Haz 2009, 14:34

2009 ÖSS sınavı bu gün gerçekleştirildi arkadaşlar sınavınız nasıl geçti?

Benim hiç iç açıcı değil sadece tarih ve coğrafyadan eminim diğerlerinden çelişkide kaldım.

emrahk
Onursal Üye

Re: ÖSS

Mesaj gönderen emrahk » 14 Haz 2009, 15:35

Ben bu yıl girmedim sınava kısmetse seneye ve tv'den çözümlü yayınlarını izledim bana da vereceğimiz cevapta ikilem yaşayacağımız çok soru olduğu gibi geldi matematikteyse bizim açık lisede sorulanlardan daha kolay gibiydi sorular sanki :) gerçi bilen için tabi seneye iki aşamalı olacak galiba bu halde çıkarsa iki sınavda o zaman işimiz zor sınava giren arkadaşlarımız inşallah istediğiniz yerleri kazanırsınız.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 15 Haz 2009, 08:44

ultracım benimde iyi geçmedi yetiştiremedim türkçe ile başladım ilk 30 soruda beynim durdu oku oku bıktım yahu
sayısallardan hiç yapamadım biyolojiden kimyadan yaparım diyordum ama yok
sınav genel anlamıyla bana zor geldi 2 yıla bile razıyım artık ama onuda sanmıyorum

Kullanıcı avatarı
AvriLovski
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen AvriLovski » 15 Haz 2009, 09:53

benimde öyle aman aman iyi değildi. Felsefe grubu ve türkçe sorularını 30 kere okudum en az
Avril Lavigne & Alexander Rybak Forever
http://www.alexanderrybaktr.com
http://www.heyavril.net

begüm
Çırak

Mesaj gönderen begüm » 15 Haz 2009, 10:25

türkçe sorularında paragraflar çok uzun ve detaylıydı.sos 1 bölümünde felsefe haricinde tarih ve coğrafyası basitti.mat 1 ilkokul düzeyindeydi nerdeyse.ed-sos genel olarak basitti. mat 2 ye gelince ne kadar zor sorsak o kadar kar diye düşünmüşlerdi heralde.ama bölümü sosyal bilimler olupta kazanamayan olursa valla ayıp diycem çünkü çok basit sormuşlardı sos 2 bölümündeki soruları :) durum böyle arkadaşlar bana göre...

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 15 Haz 2009, 13:50

Evet biraz çalışsaydık herşey daha başka olabilirdi ben ona yanıyorum...

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 15 Haz 2009, 20:21

benim sosyal 1 ve türkçe biraz iyi geçmiş.türkçeden 21 net,sosyalden 18 netim var..edebiyat ve sosyal 2 deki sorulara dikkatimi veremedim onlar pek iyi değil son yarım saatte baktım onlara..
bu arada sınav iptalmi olacak diye bir alt yazı okudum.kendi adıma keşke iptal olsa diyorum :)

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 15 Haz 2009, 20:22

ultra yazdı:Evet biraz çalışsaydık herşey daha başka olabilirdi ben ona yanıyorum...
ultracım kendi derslerimizden öss ye fırsatmı kaldı arada zaman olsa yada dershaneye falan gitseydik sonuç çok çok farklı olurdu tabi

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 16 Haz 2009, 00:18

deniz yazdı:benim sosyal 1 ve türkçe biraz iyi geçmiş.türkçeden 21 net,sosyalden 18 netim var..edebiyat ve sosyal 2 deki sorulara dikkatimi veremedim onlar pek iyi değil son yarım saatte baktım onlara..
bu arada sınav iptalmi olacak diye bir alt yazı okudum.kendi adıma keşke iptal olsa diyorum :)

En azından açıköğretime hak kazanmışsın deniz

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 16 Haz 2009, 13:37

evet bunada şükür hiç ümidim yoktu benim.keşke şimdi olsaydı sınav diyorum ben soruları çok yanlış bir yolla çözdüm bölümüm sosyal bilimler a be kızım önce sosyal bilimleri yapsana.. deli gibi sırasıyla yaptım sanane sayısallardan onları çözmek için vakit harcadım 2.bölüme zamanım kalmadı haliyle dikkkatsizce cevapladım soruları uzun olanlara hiç bakamadım bile vakit yetmedi..kendime çok kızıyorum ama olan oldu artık.eşim açıköğretim kazanabilirim diyince hiç sevinmedi o örgün olarak okumamı istiyordu kısmet ne yapalım kapasite bu kadar

eee ultracım senin durum nasıl hesapladınmı?

Kullanıcı avatarı
AvriLovski
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen AvriLovski » 16 Haz 2009, 14:55

rüyamda sınav iptal oluyordu.. keşke olsa
Avril Lavigne & Alexander Rybak Forever
http://www.alexanderrybaktr.com
http://www.heyavril.net

YaReN
Doktor

Mesaj gönderen YaReN » 16 Haz 2009, 15:15

Arkadaşlar ben yabancı uyrukluyum ve inş liseden mezun olduğumda yös'e girecem.TC vatandaşı olmayanlarda öss ve yds'yegirebiliyormu istese.Ben ösym'den baktım ama anlamadım şöyle bir yazı vardı;

''yabancı uyruklu veya uyruksuz adaylar ile T.C. Yükseköðretim kurumlarından disiplin suçu nedeniyle kaydı silinenler de başvurabilirler ancak bu adaylar, ÖSS sonuçları ile 2009-ÖSYS Yükseköðretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköðretim programlarına
yerleştirilmezler.''

öss'ye girebiliyorum ama yerleştirilemiyor muyum yani anlamadım :? :) bilen varsa bana açıklayacak biri sevinirim
Bir rüzgara kapıldım gidiyorum sonu hayır mı şer mi bilmiyorum

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 17 Haz 2009, 00:28

deniz yazdı:evet bunada şükür hiç ümidim yoktu benim.keşke şimdi olsaydı sınav diyorum ben soruları çok yanlış bir yolla çözdüm bölümüm sosyal bilimler a be kızım önce sosyal bilimleri yapsana.. deli gibi sırasıyla yaptım sanane sayısallardan onları çözmek için vakit harcadım 2.bölüme zamanım kalmadı haliyle dikkkatsizce cevapladım soruları uzun olanlara hiç bakamadım bile vakit yetmedi..kendime çok kızıyorum ama olan oldu artık.eşim açıköğretim kazanabilirim diyince hiç sevinmedi o örgün olarak okumamı istiyordu kısmet ne yapalım kapasite bu kadar

eee ultracım senin durum nasıl hesapladınmı?

Vallahi 35 net im var banada açıköğretim yolu gözüktü :)

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 18 Haz 2009, 15:58

benimde 35-40 arası netim var

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 25 Haz 2009, 10:38

ben şimdi barajı geçiyorum diploma notumuda ekleyince baya bişeyler ediyor ama bu öss sistemi hakkında hiç bilgim yok hangi puanla kaç yıllık hangi bölüm olur bunları hiç bilmiyorum biraz paylaşım yapalım arkadaşlar ne dersiniz

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön