MAÖL'DE DİREK GEÇİŞ HAKKI?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Deliyürek
Asistan

MAÖL'DE DİREK GEÇİŞ HAKKI?

Mesaj gönderen Deliyürek » 19 Tem 2009, 11:59

ARKADAŞLAR MAÖL'DE MYO'YA (MESLEK YÜKSEK OKULUNA) DİREK GEÇİŞ HAKKI VAR MI? GEÇİŞ HAKKI VAR İSE BİLDİĞİM KADARIYLA YAŞI KÜÇÜK OLAN AVANTAJLI OLUYOR, BU DURUMDA NORMAL MESLEK LİSELERİNE GÖRE NE KADAR ZORLUK ÇEKİLİYOR? % 100 DİREKT GEÇİŞ İLE YERLEŞİYOR MUYUZ?

emrahk
Onursal Üye

Re: MAÖL'DE DİREK GEÇİŞ HAKKI?

Mesaj gönderen emrahk » 19 Tem 2009, 12:09

Seneye düz lise-meslek lise arasındaki katsayı adaletsizliği kalkıp ÖSS'de eşit şans verileceği için meslek liselilerin sınavsız direkt geçiş hakkının kaldırılacağı söylentileri var ancak kesin bir bilgim yok 21 haziranda YÖK kurulunda katsayı konuşulacakmış belki bu konuya da açıklık gelir bekleyip göreceğiz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Rıdvan ERGÜN

Re: MAÖL'DE DİREK GEÇİŞ HAKKI?

Mesaj gönderen Rıdvan ERGÜN » 15 Ağu 2009, 12:47

Denizci olmak isteyenler; Milli eğitim Bakanlığı Mesleki Açık Öğretim Lisesi bünyesinde akşamları veya haftasonları ders alarak 3 yılda denizci olma imkanı tanıyor.

Denizcilik eğitimi veren okulların listesi için: http://www.aol.meb.gov.tr/aolweb/yykurum_kontenjan.aspx

Not: Ben İstanbul Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik meslek lisesine gideceğim. Ancak bu bölümün açılması için 8 kişinin bu bölüne kaydolması gerekiyor.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön