2. ek sınav yapılıyor arkadaşlar

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Rıdvan ERGÜN

Re: 2. ek sınav yapılıyor arkadaşlar

Mesaj gönderen Rıdvan ERGÜN » 19 Ağu 2009, 11:44

EK SINAV ŞARTLARI

Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı ek sınav şartları;

• 4 yıllık sisteme tabi olup 2008-2009 eğitim-öğretim yılı II. dönemi itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk olanlar,
Arkadaşlar bende toplam 1 dönem okudum ve 14 kredim var. Bu maddeye göre bende başvuru yapabilirmiyim?

Mlk
Acemi

Mesaj gönderen Mlk » 19 Ağu 2009, 11:52

gecegündüz08 yazdı:senin için üzüldü yine böle bir saçmalık yaptılar anlamadım benimde 22 kredi eksiğim var çok çalışmam lazım
Benim de 22 kredi eksiğim var ,ve hepsi alandan eksik :S
Yani 22 krediyi alandan secmem tamamlamam gerekiyor,mat,kimya,biyoloji,geometri,fizik hepsi beni bekliyor,calsma süresi ise sadece 1 hafta :(Allah yardım etsn :(
''Eğer bir işi bir kişi yapabiliyorsa,onu herkes yapabilir!''

gecegündüz08
Acemi

Mesaj gönderen gecegündüz08 » 19 Ağu 2009, 11:59

benimde alandan hepsi ama ben sözel bölümüm tür edebiyatı 3-4-5-6-7-8- mantık 2 ve sosyoloji 1 bide inkilap var ortak ders ama inkilap 1 veremezsem muaf oluyom allah yardımcın olsun kardeş inşallah şu diplomayı kaparız allah herşeyi gönlümüzce versin

gecegündüz08
Acemi

Mesaj gönderen gecegündüz08 » 19 Ağu 2009, 12:00

son sınavdan bu arada 34 kredi aldm

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 19 Ağu 2009, 12:07

geçebileceğiniz seçmeli derslerden de seçin dil ve anlatımı önermiyorum ama kalırsanız kötü olur sizin için atıyorum 30 kredilikse ve 20 krediye ihtiyacınız var seçmelilerle doldurun onları baktınız dierlerinden kaldınız o seçtiğiniz derslerin kredisi kurtarabilir sizi kalsanız bile birşey kaybetmezsiniz seçmelilerden
Take me to the deep oceans!

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 19 Ağu 2009, 12:20

Yasemin yazdı:KATILAMIYOR DİYORUM SİZE YA NE ANLAMAZ İNSANLARSINIZ YANIMDA ÇALIŞAN ARK IMIN 32 KREDİ EKSİĞİ VAR ODA 3 YILLIK SİSTEMDE OKUYO ARADIK ÇAĞRI MERKEZİNİ MAİL ATTIK ÜZGÜNÜZ 2. EK SINAVA GİRMEYE HAK KAZANMIYOR DEDİ 0312 444 83 83 ARAYIN ÖĞRENİN
İlk olarak sakin ol.

ikinci olarak,

Ben AÖL'ün duyurusuna göre konuşuyorum. önceki ek sınavda kredi şartı aranmadı. 2. ek sınav duyurusunda da; "• 3 yıllık sisteme kayıtlı Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında 5 dönem ve üzeri, Meslekî Açık Öğretim Lisesinde 6 dönem ve üzerinde olan aktif, donuk ve silik öğrencilerden müracaat edenler, "

Bu madde tıpkı önceki ek sınav duyurusu gibi. hal böyle olunca kredi şartı aranmıyor diyebiliriz.

Fakat şöyle bir madde var ki muğlakta kalan bir madde; "• Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında 3 yıllık ve 4 yıllık Programına kayıtlı olup, mezun olabilmesi için 30 kredi veya daha az kredi eksiği olanlar,"

eğer ki; "...3 yıllık programına kayıtlı olup mezun olabilmesi için 30,4 yıllık programa kayıtlı olup mezun olabilmesi için 30 kredi eksiği olanlar..." diye açıkça belirtse bir sorun olmayacak. bu durumda,eğer 30 kredi şartı aranıyorsa bir çok kişi giremeyecektir bu ek sınava.. gözünüz aydın AÖL'den son dakika golü.

Son olarak;30 krediden fazla eksiği bulunan arkadaşlar Halkeğitime ya da çağrı merkezine danışmadan para yatırmasınlar.

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 19 Ağu 2009, 12:22

sakinim emin ol.. böyle bi durumda senin emin olmadan öğrencilere "gidip kayıt olabilirsin dostum" demen çok yanlış....

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 19 Ağu 2009, 12:29

ayrıca gerginliğimin nedeni siz deilsiniz sert çıktım biraz kusura bakmayın :roll: ark ımın giremiyo olması sinir sistemimi bozdu :twisted: sınavlara beraber hazırlanıyoduk o 1 dönem giremedi sınava benden geri kaldı ... şimdi onun giremiyo olması canımı sıkıyo

ciko_seko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen ciko_seko » 19 Ağu 2009, 12:42

arkadaşlar şuan sisteme girdim ders seçimi yapıyorum.Sınav her zamanki gibi 4 oturum değil sadece 2 oturum olacak yani sadece 29 ağustos cumartesi günü :wink: tek gün olarak.

senturk
Çırak

Mesaj gönderen senturk » 19 Ağu 2009, 13:11

KONUŞKAN RUMUZLU ARKADAŞ BİLİP BİLMEDEN CEVAP YAZDIN AZ DAHA KALPTEN GİDECEKTİM YALNIZCA 3 YILLIK OLUP 5 DÖNEM GİRİYOR YAZDIN SABAHTAN BERİ NELER ÇEKTİM. BİLMİYORSUN KONUŞMA BU KADAR HAKKIMA GİRDİN.

LÜTFENNN ARKADAŞLAR KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLMAYANLAR CEVAP YAZMASIN HERKESİN ZAMANI SINIRLI

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 19 Ağu 2009, 13:36

Yasemin yazdı:anlamanız için görmeniz gerekiyo yani...inanmayan ark lara tekrar söylüyorum bankaya gidip para yatırmaya kalkmayın 30 kredilik dersten girilebiliyo 30 üzeri krediye ihtiyacı olanlar yatırmasın inanmıyolarsada arasınlar

ya tamam bizde 30 krediden sınava gireriz yani olmuyomu öle?En azından kredi toplarız bende halk eğitim de kayıt yapan yetkilinin msn var o bana bişi demedi tekrar soruyorum ona?

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 19 Ağu 2009, 13:42

canım bende sordum onu kayıt yaptıramıyosunuz dedi bundan sonra sınav olmıcak demek ki olsa yarı yarıya tamamlarsınız kredileri

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 19 Ağu 2009, 13:46

ben direk çağrı merkezini aradım mail de attım maillere cvp gelmiyo 2 kişiyle görüştüm tek söyledikleri kayıt yaptıramıyosunuz demeleri bundan sonra sınav olacak mı dedim şuan belli değil eğer olursa belki o sınavda daha yüksek krediden girilir dedi yeni kayıtlar yaklaştığı için yoğun oldukarını sınavı 1 gün içinde yapacaklarını ve 2 oturumdan olacağını söyledi ...söyledide söyledi işte :( olumlu cvp alamadım sizde arayın lütfen 0312 444 83 83

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 19 Ağu 2009, 14:07

Evet sordum..Maalesefff yaseminin dediği gibi çıktı

sonra çağrı merkezini aradım oda baktı sınav şartlarına uymuyorsunuz dedi bende kızdım telefonda

dedim aynı eski bildirideki gibi şart aranmıyor milleti özendirdiniz sonra fos çıktı

kadın dedi size okuyum yazıyor okuyn bakayım dedim okudu bakın dedim 5 dönem yazıyor ardından 4 yıllıklara geçiyosunuz 4 yıllıkta şart ve dönem var 3 yıllıkta yok böle bir yazı..kızdım bayağı herkes sevindi sınava gircez diye herkes birden şoka girdi dedim

4 yıllıkta bariz belli 8 dönem 30 kredi

3 yıllıkta neden sadece 5 dönem yazmışsınız

tıpkı eski bildirge gibi kadın bişi diyemedi bizim yapacağımız bişi yok dedi.

v.s ay sinirim bozuldu valla.

neden önceden sınava aldılar o zaman şimdi nie almıyolar önceki sınav acaba 3.sınav mıydı onlara göre?

Mlk
Acemi

Mesaj gönderen Mlk » 19 Ağu 2009, 15:07

AĞLAMAK İSTİYORUM!!
Koşturdum,para yatırdım,kaydoldum derken eve geldm netten ders seceyim diye ne göreyim!!Alandan 22 krediye ihtiyacım var ama secebileceğim 16 kredilik alan dersi var,bosuna mı ugrastım,bsuna mı gideceğim İstanbul'a,bosuna mı heveslendim ve heveslendirdim herkesi yaa :(
''Eğer bir işi bir kişi yapabiliyorsa,onu herkes yapabilir!''

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön