Sınavda cep telefonu...

Her Konuda Tartışabilirsiniz
YaReN
Doktor

Re: Sınavda cep telefonu...

Mesaj gönderen YaReN » 13 Ağu 2009, 14:07

konuya bak nereye gelmiş :)
telefon dünyanın her yerinde sınav anında yasaktır(bizimkiler gibi fırsatçılık için değil ama) türban sadece geri kalmış cahili bol olan ülkemizde yasak onun için telefonla türban olayını aynı yorumlamak yanlış diye düşünüyorum...

Bir rüzgara kapıldım gidiyorum sonu hayır mı şer mi bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
mihman_

Mesaj gönderen mihman_ » 26 Ağu 2009, 17:26

MuRaT_KS yazdı:Sınavda bizim sınfıta bir öğrenci soruları cep telefonu ile gönderiyor yanıt alıp işaretliyordu. Yakalansa tüm sınıf iptal olacaktı.

Gelvelakin türbanla giriliyorsa telefonla konusuruz bile..!
:shock:
Yorumları okuyunca hayretler içerisinde kaldım!
Şimdi başörtüsüyle (onun adı türban DEĞİL) sınava giren bir öğrencinin diğerlerine bir zararı oluyor mu?
-HAYIR! (bana hiçbir zararı olmadı)
Gelgelelim cep telefonunu açık bırakılırsa (yanlışlıkla bile açık unutanlar oluyor) tel. çaldığında diğer öğrencilerin dikkatinin dağılmasına sebep oluyor mu?
-EVET.
O yüzden bu bambaşka iki konuyu aynı kefeye koymak anlamsız.
Tabii bazı arkadaşlar bilinçli yada bilinçsiz konuyu siyasete getirmişler.
MuRaT_KS yazdı:
mihriban yazdı:o halde karar varsa niye uygulan mıyor.hemde danıştaysa.söyle bakayım. :oops:
iranlaşma yönünde hızla ilerliyoruzda ondan. gayeleri ümmet devleti olan bir başbilenlerimiz var. uygulanamıyor camiiyi çalan kılıfına uyduruyor.
Arkadaşım ne kadar da korkuyorsunuz başörtüsünden koskaca rejimi sona erdirecek, ülkemizi İranlaştıracak şey bir genç kızın başörtüsü. öyle mi?

Lütfen bu şizofreniden kurtulun artık.İnsanların niyetlerini okumaktan vazgeçin..

ciko_seko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen ciko_seko » 26 Ağu 2009, 18:15

arkadaşlar konuyla çok alakasız bir şey sormak isterim, kusura bakmayın ama baş örtülü genç kızların büyük bir bölümü neden dar kot pantolon ve dar etek giymeyi veya vücudunun hatlarını aşırı belli eden blüzler giyiyor çok merak ediyorum ve ayrıca topuklu ayakkıbılar ve makyaj şimdi o saçlarını gizleyip namusunu koruduğunumu sanıyor ?
İşte bu ve bu gibiler yüzünden analarımızın baş örtülerine artık herkes türban diyor...

bir şey daha eklemek isterim amacım tartışma ortamı yapmak değil tartışmaya hiç gerek olduğunu sanmıyorum,herşey belli zaten.Zaten bir çok kez tartışmalar kanıtlanarak yapılmış nette biraz araştırınca herşey çok bariz ortaya dökülüyor...

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 26 Ağu 2009, 19:06

açık öğretim sınavlarına herkes girebilmelidir bence.
dil,din,ırk,örtü falan engel olmamalı. sonuçta defile yapılmıyor orada,herkesin amacı eğitimdir..
ben upuzun sakal ve küpeyle gittim sınava bir kişi de bişey demedi,hemşerim böyle giremezsin falan diye,diyemez de..
yani demem odur ki,özgür bir ülkedeyiz,dilediğiniz gibi giyinin..
Önemli olan; senin ne kadar iyi anlattığın değil,
ne kadar anlaşıldığındır..

esra_wish_
Acemi

Mesaj gönderen esra_wish_ » 26 Ağu 2009, 20:26

naside yazdı:arkadaşlar bu yıl kesinlikle cep telefonlarıyla sınava alınmadık.Geçen yıllarda girebiliyorduk sınıfta görevlilere teslim ediyorduk ama bu yıl telefonu olanları sınava almadılar.Sizin girdiğiniz okullarda da böyle bir durum oldu mu acaba??? :roll:
benim sınava girdiğim okullarda almicaz dediler kantine birakın yaninda tanidigi olmayanlar denildi(tabi para karşılığı bırakabiliyodun)itiraz ettik biraz tartişama içeri hep aldirdik.
SANA YÜZ VERİP ADAM ETTİYSEM SIFIRLA ÇARPAR YOK EDERİM???

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 27 Ağu 2009, 01:30

Herkeze saygımız var insanın içinde herşey zaten ama siz bu başörtü muhabbetlerine fazla kaptrmayın kendinizi zaten ortaya bi konu atıyolar falan filan derken gündem mesgul zaten yok silah bulundu yok mermi kovanı bulundu ülke elden gidiyoo terör yandaşları meclislerde başkanda hala açılım peşinde bizimde kürt kardeşlerimiz var ama sorun o diil bu zaman birlik olma zamanı yok kapalı yok acık yok kürt yok ermeni aıptr. burda da tartışmaya bile gerek yok bunları. nookta harbdn. :wink:
Üniforma üzerine forma giymek yasaktı.. Aşk işte ne yaparsın..Biz giyerdik formamızı,
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 20 Kas 2009, 17:37

çok saçma ya türbana cahili bol gibi bişey söylenmiş hiç yakıştıramadım arkadaşım sizin açık olmanıza karışılıyormu..nerde bu ülkede hak ve özgürlük :!: .
EsİnTiYiM çÜnKü eSeR gEçErİm...!!!!! [(M€RW€)]

YaReN
Doktor

Mesaj gönderen YaReN » 20 Kas 2009, 18:06

yanlış okumuş olabilirmisin acaba??? dikkatli okusak kime cahil denildiği anlaşılır!!
Bir rüzgara kapıldım gidiyorum sonu hayır mı şer mi bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 20 Kas 2009, 22:19

bu türban konusu fazla büyütülüyo ben genel konuşuyorum genel anlamda türbana bi tepki var.nası saç tipleri varsa başörtüsününde tipleri olabilir..ki bu çağda bu normal.cnmm hadi ben yanlış anladım diyelim hadi senden özür diledim peki ya diğer kesim nolcak.benim bizzat arkadaşımla bi tartışmam oldu bu karşıtlığı yüzünden.sana deil genel anlamda konuştum ben bu şekilde değiştirmiş olalım bunuda..

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 20 Kas 2009, 22:22

mesela bazı illerde alınmıyormuş türbanla sınava insanlar.bizim burda öyle bi sorun yok ama çoğu yerde var.niye bu kadar büyütüyo bizim ülkemizde bu konu anlamıyorum.bu milletin öyle sorunları varkii......

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 26 Kas 2009, 00:27

kavga yook :wink:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön