kim bana yardımcı omak ister :(

Her Konuda Tartışabilirsiniz
yesim
Çırak

kim bana yardımcı omak ister :(

Mesaj gönderen yesim » 29 Eyl 2009, 11:43

arkadaslar ben meslek lisesine geciş yapmak istiyorum dönemim 8 ama tam karar veremedim sizce gecmelimiyim kafam karısık gecsem bile hangi bölüm bana yardımcı olurmusunuz:(

ceto911
Yardımcı Asistan

Re: kim bana yardımcı omak ister :(

Mesaj gönderen ceto911 » 29 Eyl 2009, 11:54

hafta içi 3 gün akşamları okula giderim diyosan git ama üniversite istiyosan bence derslere konstre ol yani sadece düz oku.ama üni istemiyosan zaten bu devirde düz lise diplomasının anlamı kalmadı meslek okumak daha iyi. ben meslek okusam kesin bilgisayar bölümüne giderdim ama karar senin. gelecekte neolmak istiyosan iyi düşünüp o bölüme git.

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 29 Eyl 2009, 15:56

Hafta içi 3 gün değil,tek gün yüzyüze eğitim,yanlış hatırlamıyorsam. MAÖL'e geçersen baştan başlarsın,8 dönemini ve kredilerini bari yakma hiç değilse,bir an önce AÖL'den mezun olmaya bak.

yesim
Çırak

Mesaj gönderen yesim » 30 Eyl 2009, 10:03

ben amacım üniversite en iyisi düz liseye gitek o zaman cok tsk ederim ya arkadaslar ikinizi ben hhep sorulara cevap verirken görüyorum msn adreslerinizi bana verirmisiniz kafama takılan olursa direk size sorarım bie mahsuru yoksa

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 30 Eyl 2009, 11:55

8 dönemi yakma bence,korkunç vakit kaybı.. Aman ha.
Önemli olan; senin ne kadar iyi anlattığın değil,
ne kadar anlaşıldığındır..

pisipisi

Mesaj gönderen pisipisi » 30 Eyl 2009, 17:12

bNada bırı yardım edebılırmı :( ben alttan kalan dersım yuzunden tasdıkname aldım acık ögretıme gıdersem tekrar 1.sınıftnmı baslıcak meslek lisesi

ceto911
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceto911 » 30 Eyl 2009, 22:00

pisipisi yazdı:bNada bırı yardım edebılırmı :( ben alttan kalan dersım yuzunden tasdıkname aldım acık ögretıme gıdersem tekrar 1.sınıftnmı baslıcak meslek lisesi
durumunu biraz daha net anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.özgün eğitimde düz ü meslek mi okuyodun. kaçıncı sınıftan ayrılın.

Kullanıcı avatarı
gulsah

Mesaj gönderen gulsah » 03 Eki 2009, 09:31

slm arkadaslar benımde bi sorum olucaktı.ben mesleki acık lise okuyorum.şimdi bi dersi 3 defa gecemedigin zman muaf oluyoruz ya ben lşu noktaya takıldım örnekle anlatayım.mesela tarih 1 bunu gecemedım, tekrrardan tarih 2 alsam gecemezsem, tarih 3 alsam yıne gecemezsem muafmı oluyorum tarih dersinden.yoksa şöylemi oluyor tarih 1i 3 defa alıp gecemzsemmi muaf oluyorum.bununla ilgli baya kafam karıştı :roll:
insan başkasına gercekte kendisine layık oldugu muameleyi gösterir

ceto911
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceto911 » 03 Eki 2009, 11:25

gulsah yazdı:slm arkadaslar benımde bi sorum olucaktı.ben mesleki acık lise okuyorum.şimdi bi dersi 3 defa gecemedigin zman muaf oluyoruz ya ben lşu noktaya takıldım örnekle anlatayım.mesela tarih 1 bunu gecemedım, tekrrardan tarih 2 alsam gecemezsem, tarih 3 alsam yıne gecemezsem muafmı oluyorum tarih dersinden.yoksa şöylemi oluyor tarih 1i 3 defa alıp gecemzsemmi muaf oluyorum.bununla ilgli baya kafam karıştı :roll:
1-2-3 ayrı ayrı dersler . yani tarih 1 den 3 kere geçemessen muaf oluyosun

BASRİ

Mesaj gönderen BASRİ » 04 Eki 2009, 17:44

MERHABA ARKADAŞLAR BEN BU SENE AÇIK ÖGRETİM LİSESİNE YENİ KAYIT YAPTIRDIM HALK EGİTİM DE DERS VEREN KUSLAR YOKMU BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAFTA İÇİ ÇALIŞIYORUM NASIL DAHA BAŞARILI OLURUM NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN YARDIM CI OLUN TEŞEKÜRLER

ceto911
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceto911 » 04 Eki 2009, 22:47

BASRİ yazdı:MERHABA ARKADAŞLAR BEN BU SENE AÇIK ÖGRETİM LİSESİNE YENİ KAYIT YAPTIRDIM HALK EGİTİM DE DERS VEREN KUSLAR YOKMU BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAFTA İÇİ ÇALIŞIYORUM NASIL DAHA BAŞARILI OLURUM NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN YARDIM CI OLUN TEŞEKÜRLER
düz lise olarak kayıt yaptırdıysan ders görebileceğin bir yer yok bende para giderim diosan dersaneye git .. kitaplarda ünitelerin başlarında nasıl çalışmalıyız diye sarı bi yazı var onlara bak orda yazan konulara çalış faydasını görürsün.daha önceki açık öğretim sınav sorularına bak en çok hangikonulardan soru çıktığını tespit et ona göre çalış

mihriban
Asistan

Mesaj gönderen mihriban » 05 Eki 2009, 07:31

ya benimde bi sorum olacak?şimdi aöl den mezun olma kredisi toplam 192 dimi.ama ben alanımı değiştiricem.fen bilimleri haftalık ders dağilim çizelgesinin çıktısını aldım.orda mezuniyet kredisi=ortak+seçmeli=112-alan kredisi ise 80 =192 diyo şimdi alan değiştirilince bi defa alan derslerden bi kere sınava girmek şart.şimdi bu sene ilk iki sınavda hepsini geçersem(alan derslerini diyom) geriye mezun olmak için 1 kredim kalıyo . onuda ağustosda versem ve kazansam mezun lobilirmiyim.lütfen cvp yazın.ben sonra ayrıntılı bışekilde yazarım.

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 05 Eki 2009, 12:12

mihriban yazdı:ya benimde bi sorum olacak?şimdi aöl den mezun olma kredisi toplam 192 dimi.ama ben alanımı değiştiricem.fen bilimleri haftalık ders dağilim çizelgesinin çıktısını aldım.orda mezuniyet kredisi=ortak+seçmeli=112-alan kredisi ise 80 =192 diyo şimdi alan değiştirilince bi defa alan derslerden bi kere sınava girmek şart.şimdi bu sene ilk iki sınavda hepsini geçersem(alan derslerini diyom) geriye mezun olmak için 1 kredim kalıyo . onuda ağustosda versem ve kazansam mezun lobilirmiyim.lütfen cvp yazın.ben sonra ayrıntılı bışekilde yazarım.
Alan değiştirince zorunlu dersler hanene yeni alan dersleri eklenir. böylece mezuniyetin gecikebilir. sana tavsiyem,alan değiştirmeden mezun olmaya çalışman yönünde olacaktır.

mihriban
Asistan

Mesaj gönderen mihriban » 05 Eki 2009, 17:33

ama ben tıp okumak istiyorum oyüzden alan değiştiricem.genel kültürden fen e geçiş yapmak istiyom.eğer planladığım gibi olursa inşallah bitiririm.şimdi söyle genel kül.den mezun olunca tıp okuya bilirmiyimfays. senden cvp bekliyom,

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 05 Eki 2009, 23:08

mihriban yazdı:ama ben tıp okumak istiyorum oyüzden alan değiştiricem.genel kültürden fen e geçiş yapmak istiyom.eğer planladığım gibi olursa inşallah bitiririm.şimdi söyle genel kül.den mezun olunca tıp okuya bilirmiyimfays. senden cvp bekliyom,
Yeni ÖSS sisteminde artık lisedeki alanların üniversite tercihlerinde etkili olmayacağı söyleniyor. onun için hangi bölümden olursan ol,kazandığın yere yerleşebilirsin diye biliyorum. ama yine de ÖSYM'ye ya da halk eğitime danışmanda yarar var..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön