Bulunmayacak Tek sey "SEN"sin

Sanat ve edebiyat bölümü...
zeynep
İletişim:

Bulunmayacak Tek sey "SEN"sin

Mesaj gönderen zeynep » 28 Oca 2007, 12:35

Ayakkabici, yeni getirdigi mallari vitrine yerlestirirken, sokaktaki bir cocuk onu izlemekteydi. Okullar kapanmak uzere oldugundan, spor ayakkabilara ragbet fazlaydi. Gerci mallar luks sayilmazdi ama, kucuk bir dukkan icin yeterliydi. Onlarin en guzelini ontarafa koyunca, cocuk vitrine dogru biraz daha yaklasti. Fakat bir koltuk degnegi kullanmaktaydi. Hem de guclukle.. Adam ona bir kez daha goz atti. Ustundeki pantolonun sol kismi, dizinin alt kismindan sonra bostu. Bu yuzden de saga sola ucusuyordu. Cocugun baktigi ayakkabilar, sanki onu kendinden gecirmisti.Bir muddet oyle durdu. Daldigi hulyadan cikip yola koyuldugunda, adam dukkandan disari firlayip:

- Kucukk!. diye seslendi. Ayakkabi almayi dusundun mu? Bu seneki modeller bir harika!.
Cocuk, ona donerek:
- Gercekten cok guzeller!. diye tebessum etti. Ama benim bir bacagim dogustan eksik.
- Bence onemli degil!. diye, atildi adam. Bu dunyada her seyiyle tam insan yok ki!. Kiminin eli eksik, kiminin de bacagi. Kiminin de akli ya da vicdani.
Kucuk cocuk, bir sey soylemiyordu. Adam ise konusmayi surdurdu:
- Keske vicdanimiz eksik olacagina, ayaklarimiz eksik olsa idi.
Cocugun kafasi iyice karismisti. Bu sefer adama dogru yaklasip:
- Anlayamadim!. dedi. Neden oyle olsun ki?
- Cok basit!. dedi, adam. Eger yoksa, cennete giremeyiz. Ama ayaklar yoksa, problem degil. Zaten orda tum eksikler tamamlanacak. Hatta sakat insanlar, saglamlara oranla, daha fazla mukafat gorecekler...
Kucuk cocuk, bir kez daha tebessum etti. O gune kadar cektigi acilar, hafiflemis gibiydi. Adam, vitrine isaret ederek:
- Baktigin ayakkabi, sana yakisir!. dedi. Denemek ister misin?
Cocuk, basini yanlara sallayip:
- Uzerinde 30 lira yaziyor, dedi. Almam mumkun degil ki!.
-Indirim sezonunu, senin icin biraz one alirim!. dedi adam. Bu durumda 20 liraya duser. Zaten sen bir tekini alacaksin, o da 10 lira eder.
Cocuk biraz dusunup:
- Ayakkabinin diger teki ise yaramaz!. dedi. Onu kim alacak ki?
- Amma yaptin ha!. diye guldu adam. Onu da, sag ayagi eksik olan bir cocuga satarim.
Kucuk cocugun akli, bu sozlere yatmisti. Adam, devam ederek:
- Ustelik de ogrencisin degil mi? diye sordu.
- Ikiye gidiyorum!. diye atildi cocuk. Uce gectim sayilir.
- Tamam iste!. dedi adam. 5 Lira da ogrenci indirimi yapsak, geri kalir 5 lira. O da zaten pazarlik payi olur. Bu durumda ayakkabi senindir, sattim gitti!.
Ayakkabici, cocugun saskin bakislari arasinda dukkana girdi. Icerdeki raflar, onun begendigi modelin aynisiyla doluydu. Ama adam, vitrinde olani cikartti. Bir tabure alip dondukten sonra, cocugu oturtup yeni ayakkabisini giydirdi. Ve cikarttigi eskiyi gostererek
- Benim satis islemim bitti!. dedi. Sen de bana, bunu satsan memnun olurum.
- Saka mi yapiyorsunuz? diye kekeledi cocuk. Onun tabani delinmek uzere. Eski bir ayakkabi, para eder mi?
- Sen cok câhil kalmissin be arkadas.. dedi, adam. Antika esyalardan haberin yok her halde. Bir antika ne kadar eski ise, o kadar para tutar. Bu yuzden ayakkabin, bence en az 30- 40 lira eder.
Kucuk cocuk, art arda yasadigi soklari, uzerinden atabilmis degildi.Mutlaka bir ruyada olmaliydi. Hem de hayatindaki en guzel ruya. Adamin, heyecandan terleyen avuclarina sikistirdigi kagit paralara goz gezdirdikten sonra, 10 liralik banknotu geri vererek:
- Bana gore 20 lira yeterli.. dedi. Indirim mevsimini baslattiniz ya!..
Adam onu kiramayip parayi aldi. Ve bu arada yanagina bir opucuk kondurdu. Her nedense ici icine sigmiyordu. Eger butun mallarini bir gunde satsa, boyle bir mutlulugu bulamazdi. Cocuk, yavasca yerinden dogruldu. Sanki koltuk degnegine ihtiyac duymuyordu. Simsicak bir tebessumle tesekkur edip:
- Babam hakliymis!. dedi. 'Sakat oldugum icin, uzulmeme hic gerek yok!' demisti.

* Her Ruzgar Savuracak Bir Toz bulur,
* Her Hayat Yasanacak Bir Can Bulur,
* Her Umut Gerceklesecek Bir Dus Bulur
* Bulunmayacak Tek Sey Senin Benzerindir [/b][/i]

bıktımmm artıkk ders calısmaktannnnnnnnn:(

Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin

Teşekkürler

Mesaj gönderen admin » 28 Oca 2007, 15:01

PAylaşımın için teşekkürler

zeynep
İletişim:

Re: Teşekkürler

Mesaj gönderen zeynep » 02 Şub 2007, 21:23

admin yazdı:PAylaşımın için teşekkürler
saygı duyup okudugun ıcınde benden tsk

Kullanıcı avatarı
ManisaLı
Çırak

Mesaj gönderen ManisaLı » 15 Şub 2007, 17:34

Gerçekten çok güzel sonunu okurken tüylerim diken diken oldu.

Güzel paylaşımın için Teşekkürler.
Önümüze çok güzel engel koyuyorlar
SAĞOLSUNLAR :S

zeynep
İletişim:

Mesaj gönderen zeynep » 18 Şub 2007, 11:26

ManisaLı yazdı:Gerçekten çok güzel sonunu okurken tüylerim diken diken oldu.

Güzel paylaşımın için Teşekkürler.
begnemenıze sevındım emege saygı duydugunuzada

sumeyye
Uzman Doktor

Re: Bulunmayacak Tek sey "SEN"sin

Mesaj gönderen sumeyye » 28 Mar 2008, 12:07

yaw arkadaş çok begendim keşke vicdan sahibi olmayanlar uzulseydi o çocuğun yerine e nede olsa hayatın daha 1. bölümündeyiz 2. bölümde göruşmek özere :lol:
BENİ SEV DİYE SEVMEDİM SENİ,SEVSENDE SEVMESENDE SEVİYORUM SENİ((ZEYNEP));)

“Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler” sayfasına dön