aöl

Her Konuda Tartışabilirsiniz
niky_74

aöl

Mesaj gönderen niky_74 » 08 Tem 2010, 14:48

peki bi sorum daha war öğrenci zorunlu dersleri diye dersler var bunların hepsini vermek zorundamıyız mesela toplam kredimi tamamladım alan kredimide tamamladım zorunlu dersleri vermedim ozaman mezun olamıyomuyum peki?yardmıcı olursanız sevinirm.
_____________________________________________________________-______________

bide ben örneğin toplam kredi 192 olunca bide alan kredi 80 olunca mezun olunuyorsa benimde tooplam 6 dönemim kaldı ben şuan 2 dönem okudum bu 6 dönemide 180 krediyle tamamldım alan kredisini 70 yaptım daha benim toplam krediden 12 kredi alan kredisinden 10 kredi almam gerekiyor ama benim dönemim bitti peki benim dönemim bitince bidaha sınawlara giremiyorumuyum o zaman yardımcı olun lütfen

bide açık lisede askerlik tecil ettiriliyor mu acaba?

Kullanıcı avatarı
ezgi_24
Doktor

Re: aöl

Mesaj gönderen ezgi_24 » 09 Tem 2010, 01:24

niky_74 yazdı:peki bi sorum daha war öğrenci zorunlu dersleri diye dersler var bunların hepsini vermek zorundamıyız mesela toplam kredimi tamamladım alan kredimide tamamladım zorunlu dersleri vermedim ozaman mezun olamıyomuyum peki?yardmıcı olursanız sevinirm.

bide ben örneğin toplam kredi 192 olunca bide alan kredi 80 olunca mezun olunuyorsa benimde tooplam 6 dönemim kaldı ben şuan 2 dönem okudum bu 6 dönemide 180 krediyle tamamldım alan kredisini 70 yaptım daha benim toplam krediden 12 kredi alan kredisinden 10 kredi almam gerekiyor ama benim dönemim bitti peki benim dönemim bitince bidaha sınawlara giremiyorumuyum o zaman yardımcı olun lütfen

arkadasım zorunlu dersleri vermeden mezun olamiyosun...

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: aöl

Mesaj gönderen gülbeyaz » 09 Tem 2010, 14:37

niky_74 yazdı:peki bi sorum daha war öğrenci zorunlu dersleri diye dersler var bunların hepsini vermek zorundamıyız mesela toplam kredimi tamamladım alan kredimide tamamladım zorunlu dersleri vermedim ozaman mezun olamıyomuyum peki?yardmıcı olursanız sevinirm.

kredini taamamlasan bile zorunlu tek dersten dolayı mezun olamazsın geçmek ya da muaf olmak zorundasın
_________________________________________________________________________________
8 dönemi tamamladıktan sonra tekrar kayıt yenileyebiliyorsun fakat 12 dönemden sonra öğrencilik haklarından yararlanamıyorsun.

açık lisede askerlik tecil edilmiyor.Belki mesleki açık lisede olabilir :wink:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön