YGS ye Başvuracak Arkadaşlar İçin Kodlar [AOL ve MAOL]

Her Konuda Tartışabilirsiniz
komikadam
Doktor

YGS ye Başvuracak Arkadaşlar İçin Kodlar [AOL ve MAOL]

Mesaj gönderen komikadam » 03 Oca 2011, 20:06

Merhaba arkadaşlar bu konuyu birçok arkadaşımıza yardımcı olmak amacıyla açtım.

Öncelikle başvuru için ilk önce yakınınızda bulunan herhangi bir liseye gidip başvuru formu almak. Aldıktan sonra formu doldurup Halk Eğitim Merkezine gidip onaylatıp, bu sene sonu mezun olabileceğimize dair kağıt alıyoruz. Daha sonra 2011 YGS için Tc Kimlik No'muz adına bankaya 35 TL yatırıyoruz. (Bankamatikten yatırdım isteyenler yatırabilir sıra beklememiş olursunuz.) Tüm bu işlemlerden sonra HEM'den aldığımız onaylanmış kağıt ve yatırdığımız dekont ile tekrar liseye gidip başvurumuzu tamamlamak. Toplam alınan ücret ise 35+3+2=40 TL ( YGS ücreti + Liseye vereceğimiz başvuru ücreti + Liseye vereceğimiz İnternet şifre ücreti )

Formu okula gitmeden yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Böylece daha fazla zaman kazanmış olursunuz.

Form için TIKLAYIN

Birde okuldan aldığımız formdaki bazı yerleri bilmiyor olabilirsiniz. Oraları şu şekilde dolduruyoruz.

11.ÖĞRENİM DURUMU : Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum. KODU: | 3 |
12.OKUL ADI : Açıköğretim Lisesi KODU: | İllere göre değişmektedir. Kodlar için TIKLAYIN |
13.OKUL TÜRÜ : Lise Programı KODU: | 2 0 0 2 4 |
14.ALAN ADI : Bu kısma hangi alandaysanız onu yazıp kod kısmını ise aşağıda verdiğim kodlardan hangisine okuyorsanız onu yazın.

Resim

Meslek Liseli Arkadaşlar İçin İse 11. Madde Aynı Diğer Maddeler ise Sırasıyla aşağıdaki gibidir.

12.OKUL ADI : Mesleki Açıköğretim Lisesi KODU: | İllere göre değişmektedir. Kodlar için TIKLAYIN |
13.OKUL TÜRÜ : Bu kısım okuduğunuz bölüme göre değiştiğinden aşağıda verdiğim resimden hangi alanda okuyorsanız yazıp kodlayın.

Resim

14.ALAN ADI : Bu kısma hangi alandaysanız onu yazıp ve kodunu ekleyniz. Alan ve kodlar için TIKLAYIN

Meslek lisesiler direk geçiş yapacaklarsa bunun için sadece 10 tl yatırmaları gerek. Formdada bunun seçeneği mevcut zaten parayıda ona göre yatırırsınız bankadaki kişiye söyleyip.

Ayrıca Son olarak geçen sene sınava giren arkadaşlar herhangi bir kuruma başvurmadan parayı bankaya yatırıp geçen sene verilen şifre ile kendileri başvuru yapabilirler. Herkese başarılar. :)
En son komikadam tarafından 14 Oca 2011, 00:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.

asus34
Doktor

Re: Ygs Başvuru Yapacaklar İçeri

Mesaj gönderen asus34 » 03 Oca 2011, 20:21

Teşekkürler herkesin kafasını karıstırıyordu bu konu çok aydınlatıcı oldu :)
bu arada okul adı kodu herkesin iline göre değişiyor arkadasımızın yazdığı kod ankara açıköğretim lisesi içindir dikkat edilmesi gerekir örneğin istanbul için bu kod 349007 dir. buradan kendi bağlı olduğunuz ilin lise kodunu bulabilirsiniz http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=128
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜR
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 199 Ortak Kredi : 80
Mezuniyet Tarihi : 25/07/2011

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 03 Oca 2011, 21:05

asus34 yazdı:Teşekkürler herkesin kafasını karıstırıyordu bu konu çok aydınlatıcı oldu :)
bu arada okul adı kodu herkesin iline göre değişiyor arkadasımızın yazdığı kod ankara açıköğretim lisesi içindir dikkat edilmesi gerekir örneğin istanbul için bu kod 349007 dir. buradan kendi bağlı olduğunuz ilin lise kodunu bulabilirsiniz http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=128
Evet arkadaşım bi anlık dalgınlık olmuş düzelttim :)

denizZ
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen denizZ » 04 Oca 2011, 01:00

Arkadaşım çok tesekkürler bende okul türüne ne yazıcaz diye düşünüyordum çok yararlı oldu sağol :)
bir sorum olucak şimdi aöl sitesine baktımda şöyle bir acıklama var ;
İlk defa müracaat edenler: Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat şartlarını taşıyan öğrencilerimiz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat kabul eden herhangi bir orta öğretim kurumundan form alacaklardır. Alınan formdaki gerekli yerleri doldurup bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne onaylatarak form alındığı orta öğretim kurumuna teslim edilecektir

mezun olan öğrencilerde halk eğitimden onaylatması gerekiyor mu?? yoksa okumaya devam edenler için mi geçerli.

burakk
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen burakk » 04 Oca 2011, 14:53

Dün 14:30 dan itibaren uğraşmaya başladım, 17:30 da ygs başvurusu bitti, ilk kez girecekler diploma yada okuyan öğrenciler açık öğretim olarak, diploması varsa fotokopisini çekip halk eğitime aslı gibidir diye onaylattırsın, eğer öğrenci ise, öğrencimizdir, ygs şartları taşımaktadır ibareli bir belge alsın.. Gitsin Ziraat, Vakıf, Halk, Garanti bankasının herhangi birisine 35 lira yatacak. 2 TL ilk şifre parası, 3 TL ise başvurma parası alıyorlar, 40 TL ile hallediyorsunuz bu işleri.

Bunlara niye anlattım, kısa sürede işlerinizi tamamlayın diye.. Siz en başta bankaya para yatırıp, açık öğretimden onay alın ki, gerisi çorap söküğü gibi hızlı olur. :)

Okul / Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / SOSYAL BİLİMLER 4 YILLIK
AOL KREDİ : 194
AOL Alan Kredi : 92
Mezuniyet Dönemi : 27 Eylül 2010
Diploma Notu : 78,32

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 04 Oca 2011, 15:00

çok sağol ben daha başvurmadım ama bavuracam bi ara

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 04 Oca 2011, 15:41

denizZ yazdı:Arkadaşım çok tesekkürler bende okul türüne ne yazıcaz diye düşünüyordum çok yararlı oldu sağol :)
bir sorum olucak şimdi aöl sitesine baktımda şöyle bir acıklama var ;
İlk defa müracaat edenler: Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat şartlarını taşıyan öğrencilerimiz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat kabul eden herhangi bir orta öğretim kurumundan form alacaklardır. Alınan formdaki gerekli yerleri doldurup bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne onaylatarak form alındığı orta öğretim kurumuna teslim edilecektir

mezun olan öğrencilerde halk eğitimden onaylatması gerekiyor mu?? yoksa okumaya devam edenler için mi geçerli.
geçen sene sınava başvurduysan direk okula gitmeden internet üzerinden yapabilirsin ama girmemişsen mezun olsan bile onaylatman gerekir.

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 04 Oca 2011, 16:06

Meslek Liseli arkadaşlarında kodlarını ekledim gene sorularınız varsa sorabilirsiniz.

serenity
Doktor

Re: YGS ye Başvuracak Arkadaşlar İçin Kodlar [AOL ve MAOL]

Mesaj gönderen serenity » 04 Oca 2011, 16:31

komikadam çok teşekkürler gerçekten emeğin için :)

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 04 Oca 2011, 19:45

ösym merkezinde diplomanın fotokopisi getirin biz onaylarız burda dediler halk eğitime felan gitmedim ben,gitsemmi diplomayı onaylatmak için.Şifre vs parası diye belirmemiz gerekiyormu bankadaki görevliye ben sadece 35 tl yatırılacak diye biliyorum.
Resim

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 04 Oca 2011, 22:11

yagmur yazdı:ösym merkezinde diplomanın fotokopisi getirin biz onaylarız burda dediler halk eğitime felan gitmedim ben,gitsemmi diplomayı onaylatmak için.Şifre vs parası diye belirmemiz gerekiyormu bankadaki görevliye ben sadece 35 tl yatırılacak diye biliyorum.
Eğer geçen sene öss ye girdiysen direk 35 tl yatırıp internetten kendin başvuru yapabilirsin. Fakat ilk defa öss giriş olacaksa görevlininde dediği gibi sadece diplomanın fotokopisi ile öss başvuru merkezlerinden birisine gidip form doldurup başvuruyu tamamlamak. Tabi bu aşamadan önce 35 tl yi hesaba yatırmış ol. Daha sonra ise senden orada 3 lira başvuru ücreti ve 2 lira internet şifre ücreti alacaklar o kadar.
En son komikadam tarafından 05 Oca 2011, 15:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 05 Oca 2011, 00:58

komikadam yazdı:
yagmur yazdı:ösym merkezinde diplomanın fotokopisi getirin biz onaylarız burda dediler halk eğitime felan gitmedim ben,gitsemmi diplomayı onaylatmak için.Şifre vs parası diye belirmemiz gerekiyormu bankadaki görevliye ben sadece 35 tl yatırılacak diye biliyorum.
Eğer geçen sene öss ye girdiysen direk 35 tl yatırıp internetten kendin başvuru yapabilirsin. Fakat ilk defa öss giriş olacaksa görevlininde dediği gibi sadece diplomanın fotokopisi ile öss başvuru merkezlerinden birisine gidip form dolurup başvuruyu tamamlamak. Tabi bu aşamadan önce 35 tl yi hesaba yatırmış ol. Daha sonra ise senden orada 3 lira başvuru ücreti ve 2 lira internet şifre ücreti alacaklar o kadar.
şimdi anladım teşekkürler.İlk girişim olacak.Bir sorum daha olacak :oops: başvuru sırasında resim çekinilmesi gerekiyormuş sanırım bunu ösym merkezinde kayıt işlemi sırasında yapıyorlar değil mi? başka bi yere gitmeme gerek yok.
Resim

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 05 Oca 2011, 14:12

Teşekkürler.
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Gimp
Acemi

Mesaj gönderen Gimp » 05 Oca 2011, 14:16

Öğrenim durumu kodu 3 değilmiş açıköğretimde değiştirdiler 1 yaptılar.

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 05 Oca 2011, 14:27

Tşkler.. :)

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön