Askerlik tecil hakkında...

Her Konuda Tartışabilirsiniz
NewAqePrince
Uzman

Askerlik tecil hakkında...

Mesaj gönderen NewAqePrince » 11 Tem 2011, 12:44

Arkadaşlar 5 mayıs 1992 doğumluyum ve bu temmuzda mezun oluyorum. Bu sene sınavlarım pek ıyı gecmedıgı ıcın unıversıteye gıtme şansım az. Seneye tekrar hazırlanmak ıstıyorum ama askerlık tecıl konusunda kafamda oluşan soru ışaretlerı var herkes ayrı bır şey dıyor. Tam olarak ne zaman tecıl etmek gerekıyor bılgısı olan arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Re: Askerlik tecil hakkında...

Mesaj gönderen colin_erkan » 11 Tem 2011, 16:25

bende 1992 li doğumluyum geçtiğimiz mayıs ayında tecil için askerlik şubesine gittim ağustos-eylül arasında 1992 lilerin tecili yapılıcak dediler yolladılar...
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 12 Tem 2011, 10:42

Sonuçlarda ağustosta açıklanacak dıploma ne zaman elımıze geçer acaba dıplomayı alamassak nasıl tecıl ettırıcez

dolma
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dolma » 12 Tem 2011, 10:57

askere illa gitmicem diyorsan çıraklık eğitimle ertelet. mezun olsan bile tecil ettirme süre zarfında diploma eline geçmez

he-man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen he-man » 12 Tem 2011, 14:38

bildiğim kadarıyla liseden mezun olunca kafadan 1 sene tecil var

diploma elinize geçsin geçmesin sonuçta resmi olarak mezun olmuş olacaksınız,bence hiç bi sorun çıkmaz

ayrıca zaten öyle hemen askere gidilmiyor,yalvarsan gidemezsin :D merak etme hiç bi sıkıntı çıkmaz :)
aol'de okuduğu dönem:5

toplam kredi: 121 /alan kredisi:64

sosyal bilimler

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 12 Tem 2011, 23:33

dolma yazdı:askere illa gitmicem diyorsan çıraklık eğitimle ertelet. mezun olsan bile tecil ettirme süre zarfında diploma eline geçmez
Çıraklık eğitim noluyor :D Sonucta dıplomayı alamasak bıle mezun oldugumuz ıcın bır sorun cıkacagını sanmıyorum mezun olduguna dair kağıt alabılıyordun Halk eğıtım merkzınden yoksa unıversıte kayıt yaptırıcak olanlar nabardı*

he-man yazdı:bildiğim kadarıyla liseden mezun olunca kafadan 1 sene tecil var

diploma elinize geçsin geçmesin sonuçta resmi olarak mezun olmuş olacaksınız,bence hiç bi sorun çıkmaz

ayrıca zaten öyle hemen askere gidilmiyor,yalvarsan gidemezsin :D merak etme hiç bi sıkıntı çıkmaz :)

Inşallah boynumuzun borcu elbet gıdıcez ama şuan değıl önce okumak gerek..

Darbaz34
Çırak

Mesaj gönderen Darbaz34 » 13 Tem 2011, 10:52

Burda yazılanlara bakma herkez ayrı kafadan birşey söylemiş kafanı karıştırmadan anlatmaya çalışacagım.
Tecil ve muayene zaman Ağustos-Eylül ayları arasındadır.Sen temmuzda mezun oldugun zaman sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz gidip çıkma belgesi alıp tecilini yapabilirsin.Bu birinci yoldu ikinci yol ise normal askere gidicekmiş gibi muayene olucaksın zaten muayene olur olmaz askere almıyorlar en erken bir daha ki sene şubat ayında çagırırlar o zamana kadar zaten diplomanı almış olursun ve tecil hakkını kullana bilirsin beni dinlersen birinci yolu yap ama ikinci yolunda hiç bir sıkıntısı yok ben ağustosda askerim ama yarın diplomamı alıp tecil ettiricem yani sorun çıkmıyor seçim senin kolay gelsin.

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 13 Tem 2011, 12:15

Darbaz34 yazdı:Burda yazılanlara bakma herkez ayrı kafadan birşey söylemiş kafanı karıştırmadan anlatmaya çalışacagım.
Tecil ve muayene zaman Ağustos-Eylül ayları arasındadır.Sen temmuzda mezun oldugun zaman sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz gidip çıkma belgesi alıp tecilini yapabilirsin.Bu birinci yoldu ikinci yol ise normal askere gidicekmiş gibi muayene olucaksın zaten muayene olur olmaz askere almıyorlar en erken bir daha ki sene şubat ayında çagırırlar o zamana kadar zaten diplomanı almış olursun ve tecil hakkını kullana bilirsin beni dinlersen birinci yolu yap ama ikinci yolunda hiç bir sıkıntısı yok ben ağustosda askerim ama yarın diplomamı alıp tecil ettiricem yani sorun çıkmıyor seçim senin kolay gelsin.

Çok haklısın herkes kendı kafasından bır şey uyduruyo kafam ıyıce karışmıştı :D1.yollla yapmayı duşunuyorum. Dıploma buyuk ıhtımal gelmez ama belge alıp tecıl ettırıcem sonraya kalmasın ... Yardımın ıcın sağol

aslan38
Acemi

Mesaj gönderen aslan38 » 13 Tem 2011, 12:38

arkadaşım hiç korkma tecil ne zaman yaparsan yaptır bir sene hakkın var aynı şey benimde başıma geldi ben 1 ders için mezun olamadım 1 sene sonra tecil için gittim hiçbirşey olmuyo 3 senede tecil hakkımız var herkesin dedinede inanma banada herkes söyledi alır götürürlr diye bende telaşlandım hiç birsey olmuyo yoklamaya gitmedin mi yoklama kaça durumuna düşersin 1 sene gezebilin o durumla diploman geldiğinde hemen gidip tecilini yaptır sana arkadaş tafsiyesi

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 13 Tem 2011, 15:22

bende aynı durumdayım dostm merak etme sınav sonucu belli olsun çıkma belgeni alıp git direk..

he-man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen he-man » 13 Tem 2011, 19:27

aslan38 yazdı:arkadaşım hiç korkma tecil ne zaman yaparsan yaptır bir sene hakkın var aynı şey benimde başıma geldi ben 1 ders için mezun olamadım 1 sene sonra tecil için gittim hiçbirşey olmuyo 3 senede tecil hakkımız var herkesin dedinede inanma banada herkes söyledi alır götürürlr diye bende telaşlandım hiç birsey olmuyo yoklamaya gitmedin mi yoklama kaça durumuna düşersin 1 sene gezebilin o durumla diploman geldiğinde hemen gidip tecilini yaptır sana arkadaş tafsiyesi

1 sene yoklama kaçağı olarak gezmesine gezerde dava açıyolar :)

1 sene yoklama kaçağı olarak gezecek olan arkadaşlar bunu da unutmasınlar :D
aol'de okuduğu dönem:5

toplam kredi: 121 /alan kredisi:64

sosyal bilimler

aslan38
Acemi

Mesaj gönderen aslan38 » 14 Tem 2011, 07:17

banada açtılar bişey olmuya sadece oraya ifade veriyon sonucu çıkmıyo askeriyenin albayına sordurduk bişey olmuyo dedi sizin gibi kaç kişi var dedi hiç bişey olumuyo sonucundaa erteleyen memura 2 dk ifade yazıyon o kadar

Adore26
Çırak

Mesaj gönderen Adore26 » 15 Tem 2011, 02:23

Darbaz34 yazdı:Burda yazılanlara bakma herkez ayrı kafadan birşey söylemiş kafanı karıştırmadan anlatmaya çalışacagım.
Hocam içimi o kadar rahatlattınız ki anlatamam, allah razı olsun. Ben de Eylül'de ek sınav olursa onunla mezun olucam ve eylülde tecil ettiririm diye düşünüyordum ama insan olumsuz yönünüde düşünmeden yapamıyor. Ek sınav olmazsa muayene'ye gitmem yoklama kaçığı durumuna düşüp mezun olunca giderim diyordum eğer muayene'ye gidip mezun olunca tecil ettirebiliyorsak gerçekten süper bişey. Eminsiniz dimi hocam? :D

Darbaz34
Çırak

Mesaj gönderen Darbaz34 » 17 Tem 2011, 21:08

Adore26 yazdı:
Hocam içimi o kadar rahatlattınız ki anlatamam, allah razı olsun. Ben de Eylül'de ek sınav olursa onunla mezun olucam ve eylülde tecil ettiririm diye düşünüyordum ama insan olumsuz yönünüde düşünmeden yapamıyor. Ek sınav olmazsa muayene'ye gitmem yoklama kaçığı durumuna düşüp mezun olunca giderim diyordum eğer muayene'ye gidip mezun olunca tecil ettirebiliyorsak gerçekten süper bişey. Eminsiniz dimi hocam? :D
Eminim dostum kendimi örnek göstereyim agustosda askerim normalde askere gidicekmiş gibi muayene olmuştum geçen sene 1 ay kala diplomayı götürdüm tecil ettirdim sorun çıkmadı bu benim hakkım zaten merak etme hiç kafana takma beklediginden daha kolay olucak

pence
Uzman

Mesaj gönderen pence » 25 Tem 2011, 06:11

Arkadaşlar ben 93 doğumluyum sanıyorum önümüzdeki yıl bu zamanlar tecil ettirmem gerekecek ancak ben 2013 ocak da mezun olucam. Seneye bu zamanlar eimde dıploma vs. olmayacak nasıl tecil ettirebilirim ? birde malum sınavlar olacak ygs ve lys belki 2 yıl ust uste gırebılırım o yuzden kaç yıl tecil ettirebilirim? bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Kolay Gelsin.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön