EK SINAV İSTEYENLER

Her Konuda Tartışabilirsiniz
ice20
Asistan

Re: EK SINAV İSTEYENLER

Mesaj gönderen ice20 » 13 Tem 2011, 10:30

gülbeyaz yazdı:
ice20 yazdı:tüm türkiye'de yapılmasını istemek konusunda çok çekinceliyim ben arkadaşlar..

geçen sene üniversite kayıtlarının son gününe yetişmişti ek sınav sonuçları.

ankara'da olduğu için 2 günde açıklanıyor, ya istanbul'da olunca 2 günde açıklanamazsa ?

sonuçta merkezi ankarada olduğundan o kadar hızlı açıklanıyor.

kılavuza göre bu sene üni kayıtları 5-9 eylül arasında. ucu ucuna yetişmezse bir de sonuçlar ?

üniversitelere ön kayıt süresinde kayıt olunmazsa, kazandığın hakkını kaybediyorsun. telafisi yok. lise değil sonuçta bu.

ankara'ya gitmesi zor diye koca senemizi yakmayalım bir de.
o zaman gel bir hesap yapalım
geçen sene sınavlar 2 hafta dolmadan açıklanmıştı hatırlanırsa.
23-24 temmuz sınava giriyoruz on gün sonra sonuçlar açıklansa 3 ağustosa denk geliyor
e zaten mezun olup olmadığımızı anladığımızdan aöle mail atarız ki onlar zaten ayarlama yapıyorlardır.
5 ağustosta ek sınav yapılacağını açıklasalar 8-12 ağustosta kayıt yenileme için ayrılsa 20 ağustosta da sınav yapılır zaten ek sınav için ekstra soru hazırlamıyorlarmış geçmiş dönemin sınavlarını veriyorlarmış
30 ağustosa kadar rahat rahat açıklarlar sınavı nede olsa 31 ağustos bayram ve bayram sonrası üni kayıtları bailıyor seninde dedeğin gibi

ve inan bana geçen sene ankaraya gidemekldikleri içn üniye kayıt yaptıramayan çok insan var. ha ben ne olursa olsun giderşiim şartlarımı zorlayabilirim ama kolay yolu varken neden bu kadar eziyet çekelimki ?
zaten 3.dönem sınav sonuçları 10-15 günde açıklanırsa hiçbir sorun kalmıyor ki.. o zaman uzay'da bile yapsalar yetişir ek sınav :)

ama ya iş takviminde yazdığı gibi 24 ağustos'da açıklanırsa ? işte o zaman 1 gün bile bizim için üniversiteye kayıt süreleri konusunda hayati öneme sahip olacak.

ankara'da yapılınca 2 günde açıklanıyorsa, istanbul'da yapılınca 4-5 günde açıklanması bile sorun olacak.

geçen sene ek sınava giren arkadaşlarımızın forumdan okuyabilirsin ne kadar panik içinde üniversite kayıtlarına yetişip yetişmeyeceğini beklediğini.

yoksa bende istanbul'da yapılmasını isterim. sadece hayatımızın 4 senesini belirleyecek bir olay için en hızlısı nasıl olacaksa öyle olsun diyorum. ek sınav olsun da yeter ki türkiye'nin bir ucuna bile giderim valla. ben üniversiteyi kazanıpta ankara'ya gidemediği için üniversiteye gitmekten vazgeçecek insan olduğunu sanmıyorum. maddi imkansızlıklardan dolayı gidemez diyorsan, e o zaman üniversiteye de gidemez ki ? üniversite harçları ortada.. ankara'ya verilecek yol parasından kat ve kat fazla.

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 18 Tem 2011, 15:12

arkadaşlar bu ek sınav kaç kredilik oluyor? 30 krediyi ordan alırım, bu yıl açıköğretim fakültesine başlarım diye dershaneden kaydımı da sildirdim bitiremezsem mahvolurum :( bi de diyelim ki haftaya gireceğimiz sınavda yeterli krediyi alamadım ek sınav 30 kredilik olursa gidip konuşsam 35-40 kredilik ders seçtirirler mi? :(

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 18 Tem 2011, 21:27

Eflâ yazdı:arkadaşlar bu ek sınav kaç kredilik oluyor? 30 krediyi ordan alırım, bu yıl açıköğretim fakültesine başlarım diye dershaneden kaydımı da sildirdim bitiremezsem mahvolurum :( bi de diyelim ki haftaya gireceğimiz sınavda yeterli krediyi alamadım ek sınav 30 kredilik olursa gidip konuşsam 35-40 kredilik ders seçtirirler mi? :(

Ek sınavda 30 kredilik olur ama ondan sonra bir daha ek sınav yaparlarsa onda kredi düşüyormu bilmiyorum. İkinci söylediğine gelince malesef yapmazlar ama o kadar az kredin kaldıysada sana ek sınav vs sunuyorlar iş sende bitiyor yani biraz gayret göster önünde 30 kredilik sınav var 30 da ek verseler hadi bi tane daha belki 20-30 daha verseler daha ne versinlerki :D

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 19 Tem 2011, 08:08

2. ek sınavda mı oluyormuş ne ara yapılıyo ki o zaten üni. kayıtlarına az bi zaman kalıyor geçen sen yapılmış mı 2. ek sınav :)

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

tufan741

Mesaj gönderen tufan741 » 20 Tem 2011, 23:46

selam arkadaş ben yaklaşık 5 yıl önce açık liseye kayıt yaptırdım. mesleki bölüme kayıt olmuştum. fakat bir iki kez derslere gittim ve birdaha gitmedim. şimdi yeniden kayıt yaptırmak istiyorum. yalnız düz liseye kayıt olmak istiyorum böyle bi geçiş münkün mü. bana kayıt olacagım zaman bidaha bölüm deiştiremeyecegim solen mişti. bide ben silik durumdayım galiba herşey silbaştan olacak demi yardımcı olursan seviirm.şimdiden teşekkürler.

bilmece
Çırak

Mesaj gönderen bilmece » 21 Tem 2011, 12:50

Cumartesi pazar tüm arkadaşlara başarılar sınavdan çıktığımızda hemen bir dilekçe hazırlayalım mail ve dilekçe gönderelim.

Yaktın beni mat geo kimya :D

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Tem 2011, 18:17

Arkadaşlar bu yıl işler biraz karışık. Malum bu sene Ramazan Bayramı Temmuz sınavının açıklamasının hemen ertesine rastlıyor ve en kötüsü haftaiçine denk geliyor. Yani Arefe 29 Ağustos Pazartesi ve 30 ağustos Salı bayramın birinci günü. Buda demek oluyor ki 9 gün resmi tatil olacak. 27-28 Ağustos Cumartesi-Pazar ve 3-4 Eylül Cumartesi-Pazar bu tatilin içinde. Ve doğal olarak tatil günleri ek sınav yapılamaz. Üniversite kayıtları da 5-9 Eylül arası olduğu için bu tarihten sonra ek sınav yapılsa da kimseyi mutlu etmez. 24 Ağustosta 3. dönem sınavı açıklansa daha ek sınava karar veremeden hemen araya 9 günlük bayram tatili giriyor. Ve ancak ek sınavın yapılması üniversite kayıtları sonrasına denk geliyor. Kısaca eğer bu sene ek sınav yapacaklarsa 3. dönem sınavını çok önce açıklamalılar. Yoksa hayaller suya düşebilir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ice20
Asistan

Mesaj gönderen ice20 » 21 Tem 2011, 21:01

emrahk yazdı:Arkadaşlar bu yıl işler biraz karışık. Malum bu sene Ramazan Bayramı Temmuz sınavının açıklamasının hemen ertesine rastlıyor ve en kötüsü haftaiçine denk geliyor. Yani Arefe 29 Ağustos Pazartesi ve 30 ağustos Salı bayramın birinci günü. Buda demek oluyor ki 9 gün resmi tatil olacak. 27-28 Ağustos Cumartesi-Pazar ve 3-4 Eylül Cumartesi-Pazar bu tatilin içinde. Ve doğal olarak tatil günleri ek sınav yapılamaz. Üniversite kayıtları da 5-9 Eylül arası olduğu için bu tarihten sonra ek sınav yapılsa da kimseyi mutlu etmez. 24 Ağustosta 3. dönem sınavı açıklansa daha ek sınava karar veremeden hemen araya 9 günlük bayram tatili giriyor. Ve ancak ek sınavın yapılması üniversite kayıtları sonrasına denk geliyor. Kısaca eğer bu sene ek sınav yapacaklarsa 3. dönem sınavını çok önce açıklamalılar. Yoksa hayaller suya düşebilir...
kesinlikle katılıyorum arkadaşım :wink:

benim de anlatmak istediğim buydu.. eğer 3.dönem sınav sonuçları 2 haftada falan açıklanmazsa bittiğimiz andır. ramazan tatili gelmeden ek sınav olmalı ve sonuçları açıklanmalı.

lys puanım bayağı iyi geldi, bir yerlere gireceğim kesin. ama mezun olamazsam her şey bitiyor :(

benim durumumda onlarca insan vardır eminim ki. herkesi mağdur etmezler inş.

Serkanmix01

Mesaj gönderen Serkanmix01 » 21 Tem 2011, 22:08

Arkadaşlar benimde bir sıkıntım var benim kredim tamam sadece ingilizcem kaldı zorunlu ders ve 2.ci girişim olacak eğer geçemezsem ve ek sınav yapılmazsa üniye kayıt yaptıramıyorum bu üni kazananlar için falan ek sınav yapmıyorlar mı bilginiz var mı ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 08:05

Serkanmix01 yazdı:Arkadaşlar benimde bir sıkıntım var benim kredim tamam sadece ingilizcem kaldı zorunlu ders ve 2.ci girişim olacak eğer geçemezsem ve ek sınav yapılmazsa üniye kayıt yaptıramıyorum bu üni kazananlar için falan ek sınav yapmıyorlar mı bilginiz var mı ?
Zaten ek sınav denen sınav, üniversite kazanıp kayıt yaptırmak isteyenlerin öünün kesmemek için yapılıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
raskolnıkov
Acemi

Mesaj gönderen raskolnıkov » 22 Tem 2011, 10:51

ya inşallah ek sınav açılır allahın izniyle

Serkanmix01

Mesaj gönderen Serkanmix01 » 22 Tem 2011, 11:54

Peki mezun olan arkadaşlar sizce ek sınav açılma ihtimali nedir ?

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 22 Tem 2011, 13:05

her sene yapılıyo merak etmeyin bu senede yaparlar....
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

Kullanıcı avatarı
raskolnıkov
Acemi

Mesaj gönderen raskolnıkov » 22 Tem 2011, 13:18

ek sınav çıkarsa bir çok insan işine gücüne başlayabilecek

Kullanıcı avatarı
raskolnıkov
Acemi

Mesaj gönderen raskolnıkov » 22 Tem 2011, 13:29

ARKADAŞLAAAAARRRRRRRRRRRRR aloegitim@meb.gov.tr BU ADRESE SÜREKLİ MAİL ATIIIINNNNNNNNNNNNN EK SINAV İSTİYORUZ DİYE HADİ DURMA BAŞLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön