İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKULTESİ

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 14:19

5000 kişilik kontenjan var. Nasıl aynı anda sınava girecekleri muamma :D Bu arada inşallah az kişinin haberi vardır bu yeni bölümlerdende biz gireriz :mrgreen: Çok mu bencilim acaba? :twisted:

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 14:21

emrahk yazdı:5000 kişilik kontenjan var. Nasıl aynı anda sınava girecekleri muamma :D Bu arada inşallah az kişinin haberi vardır bu yeni bölümlerdende biz gireriz :mrgreen: Çok mu bencilim acaba? :twisted:
ya bende bunu diyecektim ama bencilsin dersiniz diye diyemedim :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
keşke açık öğretim bölümlerine sadece aölden mezun olanlar girse bizde rahat rahat girerdik bu bölümlere.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 14:26

Coğrafya ve Felsefe'nin derslerini şimdiden siteye koymuşlar gördün mü?
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 14:36

evet gördüm videolar falan var sevdim ben inş tutarda istanbul ünili oluruz. gerçi benim hayallerim başkaydı ama anlamadğım bir şekilde ters düz oldum derken bu çıktı karşıma :) ben bunda deli gibi çalışıp öbür sene normal üniye geçme hakkımı kulanacağım inş.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 14:41

Kısmet olursa olur artık. Ama İstanbul'da oturanlar için çok güzel birşey. Çünkü sonuçta İstanbul Üniversitesi diploması bu boru değil :lol:

Mustafa Kemal Atatürk

fmilkmilk

Mesaj gönderen fmilkmilk » 22 Tem 2011, 15:11

arkadaşlar bu yıl hem örgün hem aöf de okumak istiyorum. öss de tercih yaparken anadolu üni. seçicem galiba ama yüz yüze eğitim olmayacak di mi? onu nasıl ayarlıcaz. çünkü kolay, ek olarak bir bölüm olsun diye seçmek istiyorum. ama anlamadım aöf seçince yüz yüze ya da dışardan diye nasıl belirtcez isteğimizi. direk aöf dicez ya sonra? zaten mar. üni. gidicem. ama bu dışardan okumak istediğim; normal, evde çalışıp gidilesi dersler olsun istiyorum aöl gibi... çok karışık oldu ama :?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 15:30

fmilkmilk yazdı:arkadaşlar bu yıl hem örgün hem aöf de okumak istiyorum. öss de tercih yaparken anadolu üni. seçicem galiba ama yüz yüze eğitim olmayacak di mi? onu nasıl ayarlıcaz. çünkü kolay, ek olarak bir bölüm olsun diye seçmek istiyorum. ama anlamadım aöf seçince yüz yüze ya da dışardan diye nasıl belirtcez isteğimizi. direk aöf dicez ya sonra? zaten mar. üni. gidicem. ama bu dışardan okumak istediğim; normal, evde çalışıp gidilesi dersler olsun istiyorum aöl gibi... çok karışık oldu ama :?
Açık Öğretim Fakültesi zaten adı üstünde dışardan okunuyor. Derslere gitmiyorsun. Anadolu Üniversitesi'nde birçok çeşit AÖF bölümü mevcut bunlardan hangisi aklına yatıyorsa seçebilirsin ve ikinci bir üniversite kapsamında okuyabilirsin. Marmara Üniversitesi kazanırsan, yazıldığında öğrenci belgenle birlikte Açık Öğretim bürolarından birine gidip direkt ikinci üniversite kaydını yaptırabilirsin. Bu arada Marmara Üniversitesi'ne puanın yetiyor demekki, kaç puan aldın LYS'lerden?..
En son emrahk tarafından 23 Tem 2011, 14:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 22 Tem 2011, 17:21

arkadaşlar inş istanbul üniversitesine gireriz. benim için çok iyi olur hem işime hemde evime yakın inş hakkımızda hayırlısı olur...
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

emrahk
Onursal Üye

Re: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 18:51

Benim evim Anadolu yakasında olduğu için bana uzak ama yeter ki olsunda gideriz, ne olcek.. :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 22 Tem 2011, 23:07

Aslında benimde kafam karışıktı, İstanbul Üniv. görünce biraz netleşti. Buradan Felsefe ve coğrafya'yı diğer aöf'tende sosyoloji seçebilirim. Yinede netleştirebilmiş değilim.

Birde merak ettiğim bir konu var. Acaba aöf önlisans halkla ilişkiler bitirdikten sonra bunu lisansa yükseltebilme imkanımız var mı acaba? Çevresinden duyan, bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 22 Tem 2011, 23:54

Yakzan yazdı:Aslında benimde kafam karışıktı, İstanbul Üniv. görünce biraz netleşti. Buradan Felsefe ve coğrafya'yı diğer aöf'tende sosyoloji seçebilirim. Yinede netleştirebilmiş değilim.

Birde merak ettiğim bir konu var. Acaba aöf önlisans halkla ilişkiler bitirdikten sonra bunu lisansa yükseltebilme imkanımız var mı acaba? Çevresinden duyan, bilen varsa yardımcı olabilir mi?
AÖF İşletme-İktisat fakültesine geçiş yapabilirsin bir yıl hazırlık görerek.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Tem 2011, 14:45

gülbeyaz yazdı:evet gördüm videolar falan var sevdim ben inş tutarda istanbul ünili oluruz. gerçi benim hayallerim başkaydı ama anlamadğım bir şekilde ters düz oldum derken bu çıktı karşıma :) ben bunda deli gibi çalışıp öbür sene normal üniye geçme hakkımı kulanacağım inş.
Açık Öğretim Fakultesi'nden örgüne geçiş nasıl oluyor peki bilgin var mı? Örneğin İÜ AÖF okuyoruz çook başarılı olduk ve onur belgesi aldık :P İstanbul Üniversitesi'nde örgün bir bölüme yatay geçiş yapabilir miyiz?

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 23 Tem 2011, 15:00

emrahk yazdı:
gülbeyaz yazdı:evet gördüm videolar falan var sevdim ben inş tutarda istanbul ünili oluruz. gerçi benim hayallerim başkaydı ama anlamadğım bir şekilde ters düz oldum derken bu çıktı karşıma :) ben bunda deli gibi çalışıp öbür sene normal üniye geçme hakkımı kulanacağım inş.
Açık Öğretim Fakultesi'nden örgüne geçiş nasıl oluyor peki bilgin var mı? Örneğin İÜ AÖF okuyoruz çook başarılı olduk ve onur belgesi aldık :P İstanbul Üniversitesi'nde örgün bir bölüme yatay geçiş yapabilir miyiz?
evet geçiş yapabiliyoruz ama iki gündür onu araştırıyorum ama pek bir şey bulamadım sanırım ist üniyi aramak gerek şu tercih falan bitsinde bi arayayım nasıl oluyormuş diye

bu arada ist ünide okurken formasyon vermeye başlıcakmış bu sene 2. sınıftan itibaren formasyon alınabilecekmiş bu çok iyi oldu böylece bir sene daha kaybetmeden öğrtmen olabiliriz.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Tem 2011, 15:05

Bu formasyon olayı harika yaa. İnşallah yerleşebiliriz. Ama İstanbul gibi bir metropol için çok az kontenjan vermişler. Duyan akın eder şimdi.. :roll:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 23 Tem 2011, 15:09

ya akın etmesinler ya birazda felek bize gülsün. bakın bunu buldum ben

''Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden en az 80 olması gerekiyor. Ya da öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması şartı aranacak.''

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön