İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Mesaj gönderen gülbeyaz » 23 Tem 2011, 15:13

kısaca yatay geçiş yapıyormuşuz yatay geçiş başvuru tarihlerini bulmak gerek şimdi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Tem 2011, 15:15

100 üzerinden 80 ortalamada baya kasar adamı. Ama insan eğer isterse yapamayacağı şey yok. Yeter ki Matematik ve türevleri dersler olmasın.. 8)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKULTESİ

Mesaj gönderen kripton » 23 Tem 2011, 15:39

gülbeyaz yazdı:hadi ya ben belediyelerin verdiğini bilmiyordum iyice araştırmak gerek bakarsın 4 senelik harcı tamamlarız burslarla :lol: :lol: :lol: :lol:

bir de en kılavuzda bakıyorum ama istanbul ünisinin bölümünde bir türlü bulamadım coğ. açık öretimi
gülbeyaz bu bahsettiğin klavuz hangisi. Nereden bulunur. Ben istiyorum ki: "İnternet başında değil de şöyle elimde bir klavuz olsun da oradan ayrıntılı inceleyim" o yüzden soruyorum :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 23 Tem 2011, 15:39

tek ders olsunda ne kadar kasarsa kassın ona öyle yılda birbirinden alakasız bir sürü ders çallışmak insanın kafası çorba oluyor resmen.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 23 Tem 2011, 15:41

kripton yazdı:
gülbeyaz yazdı:hadi ya ben belediyelerin verdiğini bilmiyordum iyice araştırmak gerek bakarsın 4 senelik harcı tamamlarız burslarla :lol: :lol: :lol: :lol:

bir de en kılavuzda bakıyorum ama istanbul ünisinin bölümünde bir türlü bulamadım coğ. açık öretimi
gülbeyaz bu bahsettiğin klavuz hangisi. Nereden bulunur. Ben istiyorum ki: "İnternet başında değil de şöyle elimde bir klavuz olsun da oradan ayrıntılı inceleyim" o yüzden soruyorum :wink:
ya adece nette yayınlamışlar kılavuzu birde ösym merkezlaerinde gidip inceleyebilirmişin.

ama şunu söyliyim çoktan karaborsaya düşmüş kırtasiyelr bamsışlar kılavuzu satıyorlarmış nette de ösym sitesinde bulabilirsin.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Tem 2011, 15:42

gülbeyaz yazdı:
emrahk yazdı:5000 kişilik kontenjan var. Nasıl aynı anda sınava girecekleri muamma :D Bu arada inşallah az kişinin haberi vardır bu yeni bölümlerdende biz gireriz :mrgreen: Çok mu bencilim acaba? :twisted:
ya bende bunu diyecektim ama bencilsin dersiniz diye diyemedim :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
keşke açık öğretim bölümlerine sadece aölden mezun olanlar girse bizde rahat rahat girerdik bu bölümlere.
gülbeyaz, emrahk inşallah girersiniz bu bölüme. Eğer giremezseniz de daha iyilerine, güzellerine girersiniz inşallah :)
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Tem 2011, 15:45

gülbeyaz yazdı:
kripton yazdı:

ya adece nette yayınlamışlar kılavuzu birde ösym merkezlaerinde gidip inceleyebilirmişin.

ama şunu söyliyim çoktan karaborsaya düşmüş kırtasiyelr bamsışlar kılavuzu satıyorlarmış nette de ösym sitesinde bulabilirsin.
teşekkürler cevabın için benim daha lisenin bitmesine bir sene var ama ben tam bir klavuz cahiliyim inceleyim de şimdiden aramızdaki soğukluk gitsin istiyorum :D bu öss için olan klavuzlar sadece bir tane oluyor demi aöf için farklı felan değil herhalde ve yanlışım varsa düzelt lütfen; her sene değişiyor sanırım :wink:
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Tem 2011, 15:53

Kripton çok teşekkürler iyi dileklerin için. Darısı seneye seni başına en iyi üniversiteler. AÖF için ayrı bir klavuz bulunmuyor. Tüm 4 yıllıklar AÖL'de dahil Tablo 4'te. Ve her sene klavuzlar değişiyor. Örneğin seneye yayınlanacak klavuzda bu sene üniversiteye giren öğrenciler kaçıncı sırada kaç puanla girmiş o yazacak. Yani her sene bir sene öncenin verileri yayınlanıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Tem 2011, 07:52

Arkadaşlar, tercih işlemini yapan var mı?..

Mustafa Kemal Atatürk

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 26 Tem 2011, 08:12

yapamadım hata verip duruyor :\

Kullanıcı avatarı
Deliyürek
Asistan

Mesaj gönderen Deliyürek » 30 Tem 2011, 10:45

Bölümler kontenjanlı kimse barajı gecip girmeyi hayal etmesin. 290 lı puanlarla kapatır. Ayrıca bilginiz olsun kontenjanlı olduğu için tercih ettinizde, AÖF olsada ek punınız kırılır...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Tem 2011, 10:51

Deliyürek yazdı:Bölümler kontenjanlı kimse barajı gecip girmeyi hayal etmesin. 290 lı puanlarla kapatır. Ayrıca bilginiz olsun kontenjanlı olduğu için tercih ettinizde, AÖF olsada ek punınız kırılır...
Nerden çıkarıyorsun böyle birşeyi? Evet kontenjanlı, ve bizde kesin gireriz demiyoruz zaten. Başvuranları puan sırasına göre alacaklar, bizimde puanımız 140 felan değil merak etme. Hepimizin YGS puanı 300'ü aşkın. AÖF puan kırılması ne alaka peki? Eğer 1. tercihimiz İÜ AÖF olmazsa sonraki tercihlerimiz olan klasik AÖF'ye puan kırılmadan girebiliriz. Puan kırılması başka şeydir. Örneğin bu sene tercih yapıp bir üniversiteye yerleştik, ama gitmedik. Seneye tekrar sınava girip tercih yapacağımız zaman puan kırılır...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 30 Tem 2011, 12:03

coğrafyanın ders listesini buldum bayabir ders varmış :)

işte link http://egitimdeyapilanma.istanbul.edu.t ... 52&ref=fak

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Tem 2011, 12:13

Evet baya ders var. Ama öncedende dediğim gibi üniversite bu AÖL'ye benzemez çok ağır. Bu arada Yabancı Dil dersi inşallah Almanca, Fransızca felan değildir...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 30 Tem 2011, 12:16

emrahk yazdı:Evet baya ders var. Ama öncedende dediğim gibi üniversite bu AÖL'ye benzemez çok ağır. Bu arada Yabancı Dil dersi inşallah Almanca, Fransızca felan değildir...
ne almanca fransızca mı öyle bir ihtimal var mı? ben yabancı dil deyince direk ingilizce olarak anladım ama inş öyle değildir.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön