imam hatip lisesi nakil hakkında

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

selçuk

imam hatip lisesi nakil hakkında

Mesaj gönderen selçuk » 19 Ağu 2011, 07:37

Arkadaşlar merhaba öncelikle,

Benim kardeşim şu an düz İmam Hatip Lisesi 3 sınıfa geçti. Ben onu kendi yanıma aldırmak istedim (İstanbula), dersleri kötü olduğu için hem yardımcı olmak hem de üniversiteye hazırlamak açısından.

Ama buradaki lise nakil işlemini bir kınama cezasından dolayı kabul etmedi.

Ben kardeşimin yanımda olmasını çok istiyorum.

Kendisinin dersleri çok kötü olduğu için aslen üniversiteden ziyade ya polis ya da memur olmasını istiyorum.

Size sormak istediğim Açık Öğretimin İmam Hatip bölümüne kaydını aldırırsam bir dezavantajı olur mu? (Sene-baştan 4 sene mi okuması gerekir-, Ortaöğretim notlarında düşme vs. )

Ayrıca açıköğretim kısmına kayıt yaptırmak için okuldan tasdikname mi alması gerek yoksa yine nakil şeklinde de olur mu?

Ayrıca yüzyüze eğitim verilmesi çok önemli midir?

Bir de Mesleki AÇıköğretim Bölümü var. Orada bilgisayar, elektrik elektronik gibi gayet güzel bölümler gördüm. Oralara geçiş yapabilir mi?

Teşekkür ederim.

emrahk
Onursal Üye

Re: imam hatip lisesi nakil hakkında

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2011, 10:50

selçuk yazdı:Arkadaşlar merhaba öncelikle,

Benim kardeşim şu an düz İmam Hatip Lisesi 3 sınıfa geçti. Ben onu kendi yanıma aldırmak istedim (İstanbula), dersleri kötü olduğu için hem yardımcı olmak hem de üniversiteye hazırlamak açısından.

Ama buradaki lise nakil işlemini bir kınama cezasından dolayı kabul etmedi.

Ben kardeşimin yanımda olmasını çok istiyorum.

Kendisinin dersleri çok kötü olduğu için aslen üniversiteden ziyade ya polis ya da memur olmasını istiyorum.

Size sormak istediğim Açık Öğretimin İmam Hatip bölümüne kaydını aldırırsam bir dezavantajı olur mu? (Sene-baştan 4 sene mi okuması gerekir-, Ortaöğretim notlarında düşme vs. )

Ayrıca açıköğretim kısmına kayıt yaptırmak için okuldan tasdikname mi alması gerek yoksa yine nakil şeklinde de olur mu?

Ayrıca yüzyüze eğitim verilmesi çok önemli midir?

Bir de Mesleki AÇıköğretim Bölümü var. Orada bilgisayar, elektrik elektronik gibi gayet güzel bölümler gördüm. Oralara geçiş yapabilir mi?

Teşekkür ederim.
Merhaba, kardeşinizin kaydını Mesleki Açık Öğretim Lisesi'nin İmam Hatip programına aldırırsanız, örgün okulda kaçıncı sınıfta bıraktıysa aynı yerden devam eder. Örneğin 3. sınıf demişsiniz, eğitime 3. sınıftan başlar. Ama başarısız demişsiniz, o zaman Açık Lise'de daha fazla başarısız da olabilir. Meslek derslerini (yüzyüze eğitim) İmam Hatip lisesinde hafta sonları görecek. Birde yılda 3 kere dışardan bitirme sınavlarına girecek ve bu sınavları başarması için derslerine çalışması gerekiyor. Mesleki Açık Öğretim'e geçmesi için tasdiknamesini alması gerekiyor. Evet Mesleki Açık Öğretim Lisesi'nin İmam Hatip dışındaki bölümlerine de geçebilir ama ilk sınıftan başlayacağı için önermem...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön