merhaba

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
sevdanur

merhaba

Mesaj gönderen sevdanur » 19 Eyl 2011, 10:05

ben sevdanur 22 yasındayım.ortaokuldan sonra beş sene okula ara verdim doğrusunu söylemek gerekirse büyüklerim okut mak istemediler.hayatımın en zor dönemini gecirdim o beş senede neyse ki sonra ikna oldular biraz gec oldu ama ....
ablamla birlikte basladık ve bitmek üzere bir sınavımız kaldı.allah nasip ederse üniversite düşünüyoruz .
dersaneye gidecez dedik ona da karsı cıktılar bizde kaymakam beyin yanına gittik yardımcı oldu dersaneyle bizzat konuştu
kayıt yaptırdık büyüklerimizi ikna etti allah nasi p ederse cuma günü ilk denememiz salı günüde baslangıc tarihimiz.........
biz az buçuk kendimizi kurtardık.
yakın bir akrabamda buraday dı dün 17 yasında bir kızı var onuda babasının liseye göndermediginden bahsetti.
kadın kızının aynı biz gibi dısardan liseyi vermek istedigini fakat cekindiğini söyledi.
kadını yüreklendirdik ama pasif bi karakter .lise icin gereken evrakları yeni kayıt tarihlerini halkeğitim telefon adres ne gerekiyo sa hepsini yadım verdim. yarın akrabam memleketine gidiyo umarım oda biz gibi basarırfakat onun işi zor gibi allah inşallah kolaylastırır.

maide
Çırak

Re: merhaba

Mesaj gönderen maide » 19 Eyl 2011, 10:30

öncelikle azminizi ve kararlılığınızı kutluyorum :) umarımki hayat denilen bu yolda insanın yapmış olduğu başarılar ismini yüceltirken bu başarıyı ünüversiteyide kazanarak başlarsınız.. :)

neden bu kadar okumak için çabalıyoruz emek sarfedıyoruz çünkü okumanın ınsana vermıs oldugu ışık bambaşkamaalesefkı ulkemızde kız cocukları okutulmuyor su an duydugumuz kadına yonelık sıddetın en buyuk nedenlerınden bırı kız cocuklarının topluma bır bırey olarak kazandırılmaması kadınlarımız egıtımsız bırakılarak haklarını hukuklarını bıle koruyamaması.. ne yazıkkı bu cok uzucu bu ulkede kız 18 yasına geldımı elıne kıtap verılıcegıne dantel verılıyor bu ulkemızın bır gercegı
ben kız cocuklarının okumasından ve ellerıne mesleklerını almasından yanayım cunku ulkemızın buna cok ıhtıyacı var...
ve sızıde canı gonulden desteklıyorum ınsallah tanıdıgınız bayan kardesımızde egıtımıne baslar

sevdanur

Mesaj gönderen sevdanur » 19 Eyl 2011, 16:37

umarım ben ve benim gibiler okur ........

öğretmen olup, okumak isteyen öğrencilere yardım etmek isterim
her dönemde olduğu gibi kız cocuklarının okumasına mani olmak isteyenlere ben mani olurum ........

Yns
Uzman

Mesaj gönderen Yns » 19 Eyl 2011, 17:34

Aslında çok uzak değiliz bu durumlara.Her sınav günü büyükleri öyle istiyor diye cemaatleri öyle istiyor diye başını açmadığı için örgün okutulmayan yüzlerce kız görmüyor muyuz? Büyükleri öyle istiyor ama onlar öyle istiyor mu bakalım? Yaşıtları, orta okuldaki sınıf arkadaşları lise kazanıp giderken, maddi durumları,imkanları fazlasıyla yerinde olduğu halde onlar gidemiyorlar.Üniversitenin zaten adını bile anamazlar.Çok yazık bu gençlere...
Resim

Kanadının altına sığınacak bir kuş arayan eskimiş saçak gibiyim sensiz,
Ya da bütün balinaların kıyıya vurup intihar ettiği bir deniz...

sevdanur

Mesaj gönderen sevdanur » 19 Eyl 2011, 18:42

acıkçası sorunun baş acma veya kapama olduğuna pek raslamadım daha cok, daha ilerisini yapamaz yabancı memleketlerde bir basına olmaz diyenleri gördüm sırf bu yüzden liseyede gitmeye izin vermediler .halbuki baska bir sehirde okuyan öğrencilere yardımcı olan topluluklar var......
konuyu değiştirmek istemem ama paylasmak istediğim birsey var :
aol ye baslamadan bir yıl önceydi o zamanlar internette olmadığı için aol nasıldır bilgi edinmem gerekiyordu.halamın kızı hemşirelik 2 sınıfayken bize geldi ona merak ettiklerimi sordum oda kendisinin icerden çok zorlanarak bitirdiğini benim asla yapamıycamı hiç baslamamam gerektiğini , üniversiteenin kötü ortamlarındanbahsetti ve gözümü korkuttu.bu olay bana bir yıl kaybettirdi.inanır mısınız aol de hiç zorlanmadım,hiç derslerden 60 altına düşmedim genelliklede 100-95 civarı alıyorumtabi calışmadan da olmuyo elimden eldiğince calışıyorum.fakat kimse kendini baska birisiyle mukayese etmesin allah herkezi farklı yaratmış bunu öğrendim ama bana birseneye mal oldu tabi daha fazlasıda olabilirdi.....

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Eyl 2011, 03:31

hoşgeldin sevdanur
Resim

sevdanur

Mesaj gönderen sevdanur » 20 Eyl 2011, 16:47

hoş bulduk..........................

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön