Alansız mezun olma?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Alansız mezun olma?

Mesaj gönderen Ceros » 29 Ara 2011, 21:29

Merhabalar..=)
Ben şuan alansız okuyorum toplam 4dönem sınava girdim şuan 90kredim var :/ alanlar kalktıktan sonra alansızlar için mezun olma durumları değiştimi bu konu hakkında bilgi verildimi ? Toplam kaç kredi toplamam gerekiyor şuan bütün ortak dersleri vermem mi gerekiyor ben birkaçını seçmeli derslerden seçiyorum. eğer bütün ortak dersleri vermem gerekiyorsa seçmeli seçerek buzamana kadar hata yapmışım :roll:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

spn
Çırak

Re: Alansız mezun olma?

Mesaj gönderen spn » 30 Ara 2011, 08:15

bende alansız okuyorum hatta bu sene yazıldım senin gibi mezuniyet şartlarını tam bilmiyorum ama aöl ün kendi sitesindede şöyle bi yazı var Not: Öğrenimlerine "Alansız" olarak devam eden öğrencilerimiz henüz mezuniyet aşamasına gelmemişlerdir.

yinede bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 30 Ara 2011, 09:54

Evet en azından daha mezun olamayıcagımızı biliyoruz..Ama hayatımda almam gereken kararlar yapmam gereken planlar var sonuç olarak hepsi buna baglı enazından bu muallak durumdan kurtulmak iyi bir başlngıç olur en azından benm için.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Oca 2012, 00:36

Allah Allah dün mesajın cevabını yazmıştım nasıl oldu da silindi hala anlamadım :shock:

Ben de alansız okuyorum. Mezuniyet için

Toplam dönemin en az 8 olması gerekiyor
Toplam kredinin en az 192 olması gerekiyor
Tüm ortak dersleri geçmemiz veya muaf olmamız gerekiyor. Dil anlatım dersinden muaf olunmadığı için kesin geçmemiz gerekiyor.

Ders seçerken önceliği mutlaka ortak derslerden yana yap. Seçmelileri seçersen kredin yükselir ama geçmen zorunlu olan dersler de yarın başını ağrıtır ve mezuniyetin uzar. Kredin isterse 500 olsun ortak dersleri halletmedikten sonra mezun olamazsın.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Oca 2012, 00:38

Bu arada bu forumun saatlerinde bir yanlışlık mı var :?:

Sayın adminler henüz 1 ocak 2012 yılına girmedik :D
Resim

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 02 Oca 2012, 00:41

Evet gördüm mesajını cevap yazmıştım bnde sonra silinmiş mesjlar :D neyse peki anladım teşekkürler bunu bildiğim iyi oldu.Sağol kripton

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Oca 2012, 05:24

Kısmetse ilk alansız sistemin mezunları sizler yani Açık Liseliler olacaksınız, yani örgün okullar henüz alansız mezun verecek durumda değiller...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön