Alansız lise...

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zeybak

Alansız lise...

Mesaj gönderen zeybak » 11 Şub 2012, 19:00

Açıköğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi önlisans bölümüne,alansız açık lise bitirince başvuru yapabilir miyim ygs ile.Yoksa illa Meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünden mezun olmam mı gerekir.Yeni sistemi pek anlamıyorum da,ilginiz ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

emrahk
Onursal Üye

Re: Alansız lise...

Mesaj gönderen emrahk » 11 Şub 2012, 19:21

AÖF'de çocuk gelişimi bölümü var mı diye sorsan hiç duymadım. Tabi açılmışta olabilir. Ama çocuk gelişimi bölümü örgünlerde genelde aynı alanın meslek lisesi programlarından sınavsız geçişle öğrenci alıyor diye biliyorum. Tabi YGS'ye giren düze liselilerde, mesleklerin sınavsız geçtiği bölümlere yerleşebiliyorlar. Açıkçası kesin bilgim olmadığı için net konuşamıyorum...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 11 Şub 2012, 20:33

4 yıllık okul öncesi öğretmenliği bölümü var aöf de benim de bildiğim kadarıyla. Ve ygs puanı ile girilebilir sanırım. Benim de net bi bilgim yok
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 11 Şub 2012, 20:44

Yengem sırf bu bölüme girebilmek için 2. defa Maöl çocuk gelişimi okudu. Malesef ben de Aöf'ne çocuk gelişimi mezunlarını yerleştiriyorlar diye biliyorum. Ben de bu bölümü istiyordum yaşadığım ilçede çocuk gelişimi bölümü olmadığı için gidemedim. :(

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 11 Şub 2012, 20:48

kardelen198 yazdı:Yengem sırf bu bölüme girebilmek için 2. defa Maöl çocuk gelişimi okudu. Malesef ben de Aöf'ne çocuk gelişimi mezunlarını yerleştiriyorlar diye biliyorum. Ben de bu bölümü istiyordum yaşadığım ilçede çocuk gelişimi bölümü olmadığı için gidemedim. :(
Allah Allah yani okul öncesi öğretmenliği için sadece alınan puana bakmıyorlar öyle mi?
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 11 Şub 2012, 20:56

Evet yaa ama bu yalnızca Aöf için geçerli bildiğim kadarıyla yani ultra süper bir puanla Örgün eğitime girilebilir diye biliyorum yine de yanıltmayım ben şöyle bir açıklama var bak istersen

Öncelikle Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüme girebilmek için, Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümlerinden birinden mezun olmak gerekiyorr. Bu üç bölüm haricindeki kız meslek lisesi bölümlerinden veya diğer liselerden mezun olanlar Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümüne Girememekteler..

zeybak

Mesaj gönderen zeybak » 11 Şub 2012, 22:01

arkadaşlar ben de maöl çocuk gelişimi bölümüm istedim ama en yakın yer 70 km yani yüz yüze eğitime gitmem önümüzde ki iki yıl zor.bu yüzden düz liseye yazıldım vakit kaybı olmasın diye.ve imkanlar dahilinde meslek lisesine geçebilmek umudu ile.aslın da merak ettiğim şu düz liseden alanı kaldırmaları bu bölüme aöf gitmeme yardımcı olmaz mı?çok yerde bir sürü yazı okudum kafam karıştı.mesela bir yazı okudum ygs 1,2,3,4,5,6 dan birinden 140-180 arası puan alanlar bu bölümü tercih edebilir.(ön lisan)...en az 180 alan ise lisans tercih edebilecek diye...bu ne kadar doğru bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 11 Şub 2012, 22:53

Bu konuda bilgim yok ama aöf de böyle bir önlisans bölümü olduğuna emin misiniz?
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 11 Şub 2012, 23:18

Ben de çok isterdim gidebilmeyi ama olamadı işte ne yapalım kısmetten öteye birşey olmuyormuş...

Bu bağlantıyı bir inceleyin isterseniz
http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Oolp/Gen ... fault.aspx

ayşegülnur
Acemi

Mesaj gönderen ayşegülnur » 12 Şub 2012, 21:15

maölden çocuk gelişimi bölümünden mezun olursam ne iş yapabilirim.bir iş yapabilmek için üniversiteyide okumam gerekiyor mu?cevaplarınızı bekliyorum. :D

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 13 Şub 2012, 01:23

Üniversiteye gitmeyi düşünmüyorsanız, Çocuk gelişimi bölümünden mezun olduğunuzda anaokulu, kreş benzeri kurumlarda çalışabilirsiniz. :wink:

zeybak

Mesaj gönderen zeybak » 13 Şub 2012, 15:42

tabi çalışırsın ama özelde az bir maaşla...off yaa ben lise çocuk gelişimine gidebilsem kesinlikle lisansa da gidicem ama gidemiyorum.kafam çok karışık aslında.düz liseyi bitirip de diplomamı mesleğe çevirebilirmiyim?bu durum da kaç yıl meslek lisesine gitmem lazım?net bir bilgi alamadım yolumu belli edemedim daha...

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 13 Şub 2012, 16:40

Maöl’si konusunda ben de ayrıntılı bilgiye sahip değilim ama bildiğim kadarıyla 2. ya da 3. senede staja başlanıyor ihtiyacı olan biri için az da olsa bir miktar para elinize geçiyor (yanlış biliyorsam lütfen düzeltin) iş hayatına daha liseye giderken adım atmış oluyorsunuz, mezun olduktan sonra da hem çalışıp hem de Aöf’ ne devam edebilirsiniz...

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 29 Şub 2012, 17:20

önümüzdeki yıl mezun olucam alansız olarak aöf okul öncesi öğretmenliği bölümünü istiyordum anlaşılan tercih edemeyeceğim meslek lisesi mezunu olmadığım için :roll:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 29 Şub 2012, 17:38

yagmur_ yazdı:önümüzdeki yıl mezun olucam alansız olarak aöf okul öncesi öğretmenliği bölümünü istiyordum anlaşılan tercih edemeyeceğim meslek lisesi mezunu olmadığım için :roll:

Evet AÖF den okumak için MAÖL'den mezun olmak gerekiyor.
AÖF de sosyal hizmetlerde var ilgilenirseniz...
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön