8.TEMMUZZ TERCİH ZAMANI

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Re: 8.TEMMUZZ TERCİH ZAMANI

Mesaj gönderen kardelen198 » 12 Tem 2013, 08:07

KGamze yazdı:
dersçalışankız yazdı:
KGamze yazdı:Bende değişiklik yapmak istiyorum aslında araya iki tane çocuk gelişimi mi yazsaydım nasıl olsa 18 Temmuz'a kadar değiştirebiliriz. :roll:
tercih yaptıktan sonra değiştirme işlemi oluyor mu?
Evet, ben bugün değişiklik yaptım. Ama tarih değişmiş arkadaşlar haberiniz olsun ayın 16'sına kadar işlemlerimizi bitirmemiz gerekiyor.

Hadi yaaa o da mı değişmiş :shock: bundan şimdi haberim oldu. Zaten sistem kilitlenir diye 16'sında tercih yapmayı düşünüyordum bu durumda 2 gün öne çekmek lazım, ayy çok az kaldı. :roll: :roll: :roll:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 12 Tem 2013, 22:20

Çocuk gelişimi yazacaktım bir üniversitede daha bir baktım kimya, fizik, matematik dersleri var direkt uzaklaştım. :mrgreen: Ama Allah'tan Kırıkkale'dekinin bu dersleri yok hemen ikinci sıraya yazdım.

Arkadaşlar size tavsiye derim eşit ağırlıkta çocuk gelişimi okuyun. Mezun olunca ister liselerde öğretmen olabiliyorsun istersen de hastanede yönetici veya çocuk gelişimi uzmanı olabiliyorsun. Alanı çok geniş. Kpss'de 30 puan ile de atama yapılıyormuş.

Allah nasip eder bu yıl yerleşirsem daha sonra çocuk gelişimi 2 yıllık okuyup ondan sonrada aöfden 4 yıla tamamlamayı düşünüyorum. Hayal çok bakalım Allah nasip etsin en hayırlısı ile hepimize.

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 12 Tem 2013, 22:23

KGamze yazdı:Çocuk gelişimi yazacaktım bir üniversitede daha bir baktım kimya, fizik, matematik dersleri var direkt uzaklaştım. :mrgreen: Ama Allah'tan Kırıkkale'dekinin bu dersleri yok hemen ikinci sıraya yazdım.

Arkadaşlar size tavsiye derim eşit ağırlıkta çocuk gelişimi okuyun. Mezun olunca ister liselerde öğretmen olabiliyorsun istersen de hastanede yönetici veya çocuk gelişimi uzmanı olabiliyorsun. Alanı çok geniş. Kpss'de 30 puan ile de atama yapılıyormuş.

Allah nasip eder bu yıl yerleşirsem daha sonra çocuk gelişimi 2 yıllık okuyup ondan sonrada aöfden 4 yıla tamamlamayı düşünüyorum. Hayal çok bakalım Allah nasip etsin en hayırlısı ile hepimize.
Sonra da evlenirsin çocuğun olur kendi çocuğunu geliştirirsin çatal böyle tutulmaz şöyle tutulur çocuğum sol el şeytanın elidir sağ elle ye diye pat kafaya vurursun sonra toilete ayakta işenmez yatarak işenir :mrgreen: :mrgreen: pardon oturarak :mrgreen: vesaire vesaire
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 12 Tem 2013, 22:28

besy yazdı:Daha tercih yapmadım. Galiba bu gidişle yapmayacağım da. Aslında 2 yıllık da 4 yıllık da bir çok yer tutuyor.
Şu sıralar Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümüne taktım, lisans tamamlama şansı da varmış.
Ama başta da dediğim gibi bu kafa karışıklığıyla tercih yapmayacağım galiba.
Rahat olmaya çalış. Gözlerini kapa ve kendini nerede görüyorsun nerede nasıl hangi işi yaparken mutlusun bunları düşünebilirsin.
Gerçekten sınav kadar zor şu tercihler ben tek iki bölüme şartladığım için kendimi sıkıntım o kadar olmadı.
Bak, bugün daha 12'sı ayın bir psikologa gidebilirsin sanırım onlar meslek seçiminde yardımcı olabiliyorlarmış.
Senin puanın çok iyidi seneye aynı şekilde alır mısın kendine güveniyorsan tekrar dene derim ama bence derin bir nefes al bir gününü meslek araştırmaya ayır zaten bunları yapıyorsundur eksileri artıları koy önüne karar ver kararlı ol ailenden yardım da alabilirsin besy, doğru kararı vereceğine inanıyorum.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 12 Tem 2013, 22:29

Cloudyy yazdı: Sonra da evlenirsin çocuğun olur kendi çocuğunu geliştirirsin çatal böyle tutulmaz şöyle tutulur çocuğum sol el şeytanın elidir sağ elle ye diye pat kafaya vurursun sonra toilete ayakta işenmez yatarak işenir :mrgreen: :mrgreen: pardon oturarak :mrgreen: vesaire vesaire
Ve daha bir çok şey...

(Ayrıca evlenmem :mrgreen: )

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 12 Tem 2013, 23:01

eee sen şimdi evlenmem diyorsun ya yarın bir gün bir kreşte işe başlasan orada aklı yerinde bir çocuk sana demez mi gamze hocam sen neden çocuğunu getirmiyorsun diye direk sana evli misin diye başlamaz çocuk aklı işte herkesin çocuğu var zanneder senin ki de bu durum sende çocuğum sen aklın ermeyeceği şeylere burnunu sokma bakem dersin ya da :mrgreen: kilitlenirsin ben evli değilim der isen çocukta olumsuz düşüncelere neden olabilir hele bir de o çocuk ben olursam :mrgreen:

MEZUN

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 12 Tem 2013, 23:13

her cocuk senin gibi değil dekan :lol: :lol: :lol: :lol:

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 12 Tem 2013, 23:43

herkes benim gibi olamaz ki gezegenimizde benim gibiler çok nadir bulunuyor :mrgreen:

MEZUN

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 12 Tem 2013, 23:45

pardon sizin gezegen neresiydi 8) 8) 8)

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 12 Tem 2013, 23:47

sende bu gezegenin içerisindesin :mrgreen: daha gezegeninden habern yok

MEZUN

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 13 Tem 2013, 05:38

Cloudyy yazdı:eee sen şimdi evlenmem diyorsun ya yarın bir gün bir kreşte işe başlasan orada aklı yerinde bir çocuk sana demez mi gamze hocam sen neden çocuğunu getirmiyorsun diye direk sana evli misin diye başlamaz çocuk aklı işte herkesin çocuğu var zanneder senin ki de bu durum sende çocuğum sen aklın ermeyeceği şeylere burnunu sokma bakem dersin ya da :mrgreen: kilitlenirsin ben evli değilim der isen çocukta olumsuz düşüncelere neden olabilir hele bir de o çocuk ben olursam :mrgreen:
Ne gibi olumsuz düşünceler? Lütfen geçerli bir şeyler yazar misin? :lol:

Hem ben öğretmen olayımda onlar da ne derlerse desinler razıyım. :mrgreen:

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 13 Tem 2013, 05:47

Ne gibi olumsuz şeyler mi ne bileyim onu çocuğa sormak lazım

Öğretmen ol da sana şöyle Pis yedili de oynayan Cüneyt Arkının oğlu Murat Arkını istemeye gideriz biraz değişiklik olsun hep erkekelr mi istemeye gidecek bu sefer biz ayağına gidek hem o öğretmen hemde sen çocuk da 2 tane öğretmene sahip hem de anne ve baba bu çocuk doğdumu süperman koyun ismine benim hatırım için ben olmasaydım süper çocuk doğmayacaktı :mrgreen:

MEZUN

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 13 Tem 2013, 05:49

KGamze yazdı:
besy yazdı:Daha tercih yapmadım. Galiba bu gidişle yapmayacağım da. Aslında 2 yıllık da 4 yıllık da bir çok yer tutuyor.
Şu sıralar Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümüne taktım, lisans tamamlama şansı da varmış.
Ama başta da dediğim gibi bu kafa karışıklığıyla tercih yapmayacağım galiba.
Rahat olmaya çalış. Gözlerini kapa ve kendini nerede görüyorsun nerede nasıl hangi işi yaparken mutlusun bunları düşünebilirsin.
Gerçekten sınav kadar zor şu tercihler ben tek iki bölüme şartladığım için kendimi sıkıntım o kadar olmadı.
Bak, bugün daha 12'sı ayın bir psikologa gidebilirsin sanırım onlar meslek seçiminde yardımcı olabiliyorlarmış.
Senin puanın çok iyidi seneye aynı şekilde alır mısın kendine güveniyorsan tekrar dene derim ama bence derin bir nefes al bir gününü meslek araştırmaya ayır zaten bunları yapıyorsundur eksileri artıları koy önüne karar ver kararlı ol ailenden yardım da alabilirsin besy, doğru kararı vereceğine inanıyorum.
Benim açımdan pek bir sıkıntı yok. Sıkıntı istanbul'a yerleşemeyeceğim için ailemde.
Benim meslek hakkında fikirlerim hep ayn; ya biyoloji okuyacaktım ya da mütercim tercümanlık.
Bu yıl lys 5'e giremediğim için biyoloji'den şansımı denedim. Ama pek başarılı olamadım galiba, istanbul tutmayınca bu yıl üniversite hayal oldu.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 13 Tem 2013, 16:50

Cloudyy yazdı:Ne gibi olumsuz şeyler mi ne bileyim onu çocuğa sormak lazım

Öğretmen ol da sana şöyle Pis yedili de oynayan Cüneyt Arkının oğlu Murat Arkını istemeye gideriz biraz değişiklik olsun hep erkekelr mi istemeye gidecek bu sefer biz ayağına gidek hem o öğretmen hemde sen çocuk da 2 tane öğretmene sahip hem de anne ve baba bu çocuk doğdumu süperman koyun ismine benim hatırım için ben olmasaydım süper çocuk doğmayacaktı :mrgreen:
Tamam bu yeterli.
besy yazdı: Benim açımdan pek bir sıkıntı yok. Sıkıntı istanbul'a yerleşemeyeceğim için ailemde.
Benim meslek hakkında fikirlerim hep ayn; ya biyoloji okuyacaktım ya da mütercim tercümanlık.
Bu yıl lys 5'e giremediğim için biyoloji'den şansımı denedim. Ama pek başarılı olamadım galiba, istanbul tutmayınca bu yıl üniversite hayal oldu.
Ben Kocaeli'de yaşıyorum ve hiç İstanbul yazmadım. Trakya yazdım İstanbul yazmadım düşün sevmiyorum.O yüzden hiç bilmiyorum puanlarını. Ama genel olarak biyoloji sıralamalarını ve puanları düşüktü diye hatırlıyorum. Herkesin gözü İstanbul'da işiniz zor.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 14 Tem 2013, 05:32

Bugün gene tercihimde değişiklik yaptım. Annemle görüştüm telefonda çocuk gelişimi çıkarttık yerine bir tane daha okul öncesi ekledim. Son güne bırakmamak lazım hakikaten bu benim ikinci değiştirişim ama bu son olsun artık yarın gidip çıktısını alayım.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön