Sınavda cep telefonu...

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Re: Sınavda cep telefonu...

Mesaj gönderen Bal10cuk » 17 May 2009, 21:05

bizde de öyle bir durum olmadı ben zaten kimse demeden kapatıyorum çantam kapalı duruyor birde saçmalık yani ilk 1 saat çıkartmıyorlar :oops:

Kullanıcı avatarı
marinum
Çırak

Mesaj gönderen marinum » 17 May 2009, 22:54

bende 2 saat sınavda kaldım son iki soru kalmıştı ki telefonu kapamamış olduğumu hatırladım ;onu kapayana kadar sırtımdan ter boşaldı !ya arayan yada mesaj gönderen olsaydı ne yapardım? hemde sınavım ii geçmişti. allah korumuş beni :D
"İnsanın zekası, verdiği cevaplardan değil; sorduğu sorulardan belli olur."

Kullanıcı avatarı
blonde

Mesaj gönderen blonde » 17 May 2009, 23:11

Benim girdiğim okulda da telefonları 1 tl karşılığı emanet aldılar.Vermek istemedim (kaybolur ise )dediğim zaman sınav çıkışı telefonunuzunn pin kodunu sizden başka kimse bilemez açtırtıp öyle teslim ediyoruz dediler.Ama tabiki sınavdan çıktığım zaman telefonu alan bayanlar ortada yok çaycımı dır kantincimi birisi telefonları teslim ediyor.Ben telefonumu alıp açtım kimse konturol bile etmedi.SİNİR OLDUMM...

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 17 May 2009, 23:17

onlara guven olmaz aynı zamanda her telefonun pın kodu olacak dıyede bırsey yok keske vermeseymıssın

Mlk
Acemi

Mesaj gönderen Mlk » 17 May 2009, 23:33

telefonlar kapalı olmak şartıyla aldılar.
tek bir bip sesi bile gelirse sınav iptal dediler.
sorun olmadı .
''Eğer bir işi bir kişi yapabiliyorsa,onu herkes yapabilir!''

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 17 May 2009, 23:41

saçmalık ama sanki öss'ye giriyoruz

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 18 May 2009, 11:41

valla ben riske giremem eşimle gittim sınava girerken ona teslim ettim.sınavım iptal olsa ben daha iflah olmazdım üzüntüden öteki tarafı boylardım:)

YaReN
Doktor

Mesaj gönderen YaReN » 18 May 2009, 12:01

benim girdiğim okuldada cep telefonu sorunu oldu kapalıda olsa alınmayacak dediler öğrencilerle tartıştı görevli öğretmen bide kapıya emanet alınır 1 tl yazmışlar emanete bırakabilirsiniz diyor :) sandılarki herkes verirse ii para gelir ama kimse vermedi çok saçma bi kural milleti soymaya yer arıyolar.öğrencilerden telefonu çalan olmadı sınav anında ama iki defa öğretmenin telefonu çaldı onlara yasak yokmuysa çalınca dikkat dağılıyor öğretmeni öğrencisi hepsi kapatsın bence,sınava girmeden öncede kapatmaları hatırlatılsın...
Bir rüzgara kapıldım gidiyorum sonu hayır mı şer mi bilmiyorum

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 18 May 2009, 12:15

Bu çok saçma birşey,ne demek 1 TL'ye emanet cep telefonu bırakmak. iyiki benim girdiğim okulda böyle birşey olmadı yoksa okulu birbirine katardım. haksızlığa ve sömürüye hiç katlanamam. bu olaya şahit olan arkadaşlar,bence her türlü hukuki hakkınızı kullanın şikayet edin yada bu iğrenç olayın kamuoyu tarafından duyulmasını sağlayın.. bazı haber sitelerine ya da yazarlara haber olarak yollayın onlar uygun görürlerse yayınlanlar...

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 20 May 2009, 21:30

bizde bazı öğretmenler kapatın bile demedi hatta açık olanlar bile vardı bu zamana kadar en fazla kapattırıp öğrtmen masasına aldıklarını gördüm 1tl istemeleri çok saçma

arkadaşlar siz harç parası olarak ne kadar yatırıyosunuz 5tlde halk eğitim için yatırıyormusunuz :?:

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 20 May 2009, 21:45

aslan yazdı:bizde bazı öğretmenler kapatın bile demedi hatta açık olanlar bile vardı bu zamana kadar en fazla kapattırıp öğrtmen masasına aldıklarını gördüm 1tl istemeleri çok saçma

arkadaşlar siz harç parası olarak ne kadar yatırıyosunuz 5tlde halk eğitim için yatırıyormusunuz :?:
Elbette o 5 tl zaten şart

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 20 May 2009, 21:52

ok teşekürler

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 21 May 2009, 21:15

aslında ıyı para var bu ıste okulun onune bı tezgah acarız 1000 kısı gelse sınava bunun 300'ü telefonu bıraksa 300 tl yapar birde 2ci oturumda aynı sekılde bi 300 tl 600 yapar :D harıka valla yaaa
aslan yazdı:ok teşekürler

seyyahol

Mesaj gönderen seyyahol » 22 May 2009, 01:46

Merhaba;
Benim Sınava Girdiğim Okulun Müdürü Sanki Bir Mitinge Katılınırmışcasına Didik Didik Arattırdı Herkesi,Sonrasında Cep Telefonumu Koyabileceğim Güvenilir Bir Yer Olmadığını Anladığımda Kendi İmkanlarımla Kapatıp Telefonu Ayakkabımın İçine Koydum :) Aksayarak Yürüdüm Farketmediler.Seviniyorum Sınava Telefonla Girdiğime Ama Sınav Bitti Okulun Dışına Çıktım.Telefonu Ayakkabıdan Bir Çıkarttım.Ne Göreyim ! Telefonun Pekmezi Akmış.Tüüüü Dedim . Keşke Kaldırıp Duvara Çalsaydımda Müdürün Yanında Bu Gelmeseydi Başıma Dedim.Lanet Olsun Ya Bu Sınav Bana Cep Telefonunun Tamiriyle Ve Ulaşımla Birlikte 250.00 TL'ye Maloldu. Diplomayı Alırsam Zaten Birde Koç Adadım. Bir 500.00TL'de Öyle Gider.Ama Sonunda Elime Geçecek Olan Benim Geleceğim Hiç Farketmez Yaa Lafı Çok Dolandırdım Affola ...Bu Sınavda Böyle Entrikalarla Geçti Darısı Gelecek Sınava Bakalım .

Selamlar Antalya'dan

Kullanıcı avatarı
mihman_

Mesaj gönderen mihman_ » 23 Haz 2009, 17:30

Belkide o derece hassasiyet göstermelerinin bir sebebi vardır mesela ihbar falan almışlardır olamaz mı?O yüzden tel. almamışlardır içeriye onlarıda anlamak gerek bizim güvenliğimiz için bunu yapmak zorundalardır belki..

Ayrıca içeriye tel almamakta haklılar çünkü tel. çaldığında çok kötü dikkati dağılıyor insanın. benim girdiğim okulda tel. kapatın uyarısı yapıldı bir arkadaş geç kalmıştı ve o uyarıyı duymadığı için sınav esnasında tel. çaldı ve herkesin dikkati dağıldı..
Tabii şuda var eğer yasak ise her yerde yasak olsun ve sınavdan önce kesinlikle bu konuda taviz verilmeyeceği de belirtilsin ki herkes hazırlıklı gitsin tel. götürmesin sınava..Bir sıkıntıda şu; çoğu öğretmen sınavı ciddiye almıyor asıl bu benim ağrıma gidiyor. yanii diğer sınavlarda nasıl hassasiyet gösteriyorlarsa bizim sınavlarımızda da aynısını bekliyorum..En çokta öğretmenlerin kendi aralarında konuşmaları, sınavın sonuna doğru sık sık "arkadaşlar eğer sınava çalışmadıysanız fazla düşünmenize gerek yok. çünkü yanlış doğruyu götürmüyor, atabilirsiniz" demeleri yok mu? çok sinir oluyorum resmen "hadi artık bitir şunu da bizde işimize gücümüze bakalım" demeye getiriyorlar. aslında paşa paşa benim sınavımın bitmesini ya da sınav süresinin tamamlanmasını beklemek zorunda işte.. Aksi durumda kendimi küçümsenmiş hissediyorum..Ben sınavı ciddiye alıyorum ve herkestende aynısını bekliyorum..Buna tel. mevzuu da dahil..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön