8-9 ağustostaki sınavdan sonra??(lütfen yardımcı olun)

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
derya kar

Re: 8-9 ağustostaki sınavdan sonra??(lütfen yardımcı olun)

Mesaj gönderen derya kar » 18 Eyl 2009, 23:35

parayonak benn!!! ya iki gündür kafayı yicem ya bana yardımcı olursanız cok sevinirim...simdi normalde seneye ikinci dönem mezun oluyordum fakat zorunlu derslerimden biri kaldıgı icin 3. sınava sarkıyo mezunıyetım hesaplamalarıma göre...ve bende seneye allahın izniyle öss ye girecegim icin sunu merak ediyorum 3.sınav iş takvimine göre 8 agustosta ,sonucların nette yayınlanması 6 eylülde ben üniversityi kazanırsam diplomam olmadan kaydımı yaptıramam allah korusun.yani kayıt tarihine yetisir mi diplomam???ikincisi suda aklıma takıldı öss puanım geldiginde diploma notum olmadıgi icin orta ogretim basarı puanım nasıl gelecek???yani öss de aldigim toplam puanımın icinde yer alır mı??umarım sormak istediklerimi anlamissinizdır :|

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 19 Eyl 2009, 13:21

derya kar yazdı:parayonak benn!!! ya iki gündür kafayı yicem ya bana yardımcı olursanız cok sevinirim...simdi normalde seneye ikinci dönem mezun oluyordum fakat zorunlu derslerimden biri kaldıgı icin 3. sınava sarkıyo mezunıyetım hesaplamalarıma göre...ve bende seneye allahın izniyle öss ye girecegim icin sunu merak ediyorum 3.sınav iş takvimine göre 8 agustosta ,sonucların nette yayınlanması 6 eylülde ben üniversityi kazanırsam diplomam olmadan kaydımı yaptıramam allah korusun.yani kayıt tarihine yetisir mi diplomam???ikincisi suda aklıma takıldı öss puanım geldiginde diploma notum olmadıgi icin orta ogretim basarı puanım nasıl gelecek???yani öss de aldigim toplam puanımın icinde yer alır mı??umarım sormak istediklerimi anlamissinizdır :|
İlk sayfayı dikkatlice okumuş olsaydın cevabı bulurdun. arkadaşım üniversiteye kayıt için diplomanın basılmasını beklemene gerek yok. zaten diplomalar 1 ay da falan basılıyor minimum. mezun olunca hemen ankaradaki merkezden 'çıkma belgesi' alarak üniversiteye kaydolabilirsin. bu belge diploma yerine geçiyor.

derya kar

Mesaj gönderen derya kar » 19 Eyl 2009, 15:41

cevabınız icin gercekten cok tesekkurler icim cok rahatladı...evet sayfanın basında gordum cevaplarınızı diploma ve cıkma belgesini ile ilgiıli olanı ve anladım sagolun...diger tereddutlerım mezun olmadan össe puanıma aobp puanım nasıl eklenecek??digeri ise 3. sınav sonucları,tıpkı bu sene kı ek sınavlar gibi ünıversıte kayıtlarına yetistirilir degil mi öyle tahmin ediyorum ama sızce??

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön