BU Sene KİMLER TERCİH YAPACAK ÜNV.İÇİNN

Her Konuda Tartışabilirsiniz
yel1z
Acemi

Re: BU Sene KİMLER TERCİH YAPACAK ÜNV.İÇİNN

Mesaj gönderen yel1z » 26 Haz 2013, 04:15

ben uluslar arası ilişkiler çok istiyorum ama sayısalım hiç olmadığı için hevesim gırgın,belki gelir belki gelmez oda var tabi, ygsden 240 almıştım en yüksek olanı buydu,ama örgün olamayacağımı göz önünde bulunduracağım tercih yaparken...hiç bilen varmı acaba zormu uluslar arası bölümünde sayısal..:(

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 26 Haz 2013, 06:42

2 yıllık aöf ygs düşünüyorum tercihlerde baya kısıtlı sayısalda hep lys de tercihsiz girş yapmam gerekecek. puana göre bakacağız
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 26 Haz 2013, 18:25

yel1z yazdı:ben uluslar arası ilişkiler çok istiyorum ama sayısalım hiç olmadığı için hevesim gırgın,belki gelir belki gelmez oda var tabi, ygsden 240 almıştım en yüksek olanı buydu,ama örgün olamayacağımı göz önünde bulunduracağım tercih yaparken...hiç bilen varmı acaba zormu uluslar arası bölümünde sayısal..:(

bende buyüzden korkuyorum bu bölümü seçmeye :?

kitaplardan çalışarak ne kadar başarılı olurum diye diye kafayı yicem üfff :(
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 26 Haz 2013, 18:40

yel1z yazdı:ben uluslar arası ilişkiler çok istiyorum ama sayısalım hiç olmadığı için hevesim gırgın,belki gelir belki gelmez oda var tabi, ygsden 240 almıştım en yüksek olanı buydu,ama örgün olamayacağımı göz önünde bulunduracağım tercih yaparken...hiç bilen varmı acaba zormu uluslar arası bölümünde sayısal..:(
Baya yüksek puanla alıyor ama AÖF girersin herhalde bilmiyorum puanlarını. Bence Aöf forumlarına bakmalısın orada okuyanlara ulaşmaya çalış boşuna yerleşirsin şimdi eğer sayısal hiç yapamıyorsan yardım alman gerekir açık öğretim kurslarından.

Her dönem mi sayısal dersi var baktın mı?

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 26 Haz 2013, 19:06

KGamze yazdı:Yok yok ilk tercihime Erzurum yazıyorum ve yerleşiyorum. Eğer yerleştim diyelim forumdaki arkadaşlar reel hayatımızda karşılaştığımızda hepinize pişmaniye alacağım. :mrgreen:

İşe bak ya Tatlı yiyelim talı konuşalım derlerdi eskiden, şimdi de pişmaniye yiyek pişman olak :mrgreen: hem de karşı karşıya geldiğimizde gören bunlar arabesk grubu zannedecek :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 26 Haz 2013, 20:54

Cloudyy yazdı:
KGamze yazdı:Yok yok ilk tercihime Erzurum yazıyorum ve yerleşiyorum. Eğer yerleştim diyelim forumdaki arkadaşlar reel hayatımızda karşılaştığımızda hepinize pişmaniye alacağım. :mrgreen:

İşe bak ya Tatlı yiyelim talı konuşalım derlerdi eskiden, şimdi de pişmaniye yiyek pişman olak :mrgreen: hem de karşı karşıya geldiğimizde gören bunlar arabesk grubu zannedecek :mrgreen:
Vallahi bir şey anlamadım? Niye arabesk grubu zannetsinler ki? :lol:

Kocaeli'de olduğum için pişmaniye Bursa'da olsaydım kestane şekeri dağıtırdım. :mrgreen:

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 26 Haz 2013, 20:59

KGamze yazdı:
Cloudyy yazdı:

Vallahi bir şey anlamadım? Niye arabesk grubu zannetsinler ki? :lol:

Kocaeli'de olduğum için pişmaniye Bursa'da olsaydım kestane şekeri dağıtırdım. :mrgreen:
Arabeskler hayat'dan pişmandırlar yaşamaktan pişmandırlar bir de sen pişmaniye dağıtınca maalesef sonuç çok vahim :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Mesaj gönderen intrepid25 » 26 Haz 2013, 22:59

Ben Fotoğrafçılık ve Kameramanlığı bitirdim ama ,yeni bir bölüme daha geçsem mi diye düşünüyorum :lol:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Haz 2013, 04:58

intrepid25 yazdı:Ben Fotoğrafçılık ve Kameramanlığı bitirdim ama ,yeni bir bölüme daha geçsem mi diye düşünüyorum :lol:
Radyo televizyon oku yakışır bölüm devamı olarak.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Haz 2013, 04:59

Cloudyy yazdı:
Arabeskler hayat'dan pişmandırlar yaşamaktan pişmandırlar bir de sen pişmaniye dağıtınca maalesef sonuç çok vahim :mrgreen:
Allah korusun ya pişman olmayayım olmayalım. Sadece pişmaniyeleri yiyelim.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 27 Haz 2013, 06:02

İstanbul dışından bir yer yazmaya iznim olmadığı için tercih yapmayacağım galiba. Nasıl olsa tercih yapsam yerleşemeyeceğim, boşuna uğraşmayayaım ben de.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Haz 2013, 20:32

Aslında babamda başta şehir dışına niyetli değildi ama Kocaeli Üniversitesine girmem imkansız olduğu için istediğim yere gitmekte serbesttim dün gece babamla konuştum ilk tercihime Erzurum yazacağımı söyledim. Babamda yaz dedi dayın öğretmen nasıl olsa orada seninle ilgilenebilir hafta sonu yalnız kalmazsın falan. Allah yüzüme baksa da Erzurum'a yerleşsem benim için çok iyi olacak. Hiç sıkıntı çekmem zaten dayım çoğu şeyi ben gitmeden halleder yurtlar hakkında şimdiden ön bilgi vermiş anneme zaten. Bir yerleşsem her şey yolunca olabilir. Arkadaşlar inşallah hepimiz istediğimiz yerlere yerleşiriz bir yılımız daha boşa gitmez zaten aolde süründüm sürüneceğim kadar umarım bundan sonra öyle olmaz yoksa işimiz yoksa bir yıl daha çalış dur of. :(

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 27 Haz 2013, 21:23

KGamze yazdı:Aslında babamda başta şehir dışına niyetli değildi ama Kocaeli Üniversitesine girmem imkansız olduğu için istediğim yere gitmekte serbesttim dün gece babamla konuştum ilk tercihime Erzurum yazacağımı söyledim. Babamda yaz dedi dayın öğretmen nasıl olsa orada seninle ilgilenebilir hafta sonu yalnız kalmazsın falan. Allah yüzüme baksa da Erzurum'a yerleşsem benim için çok iyi olacak. Hiç sıkıntı çekmem zaten dayım çoğu şeyi ben gitmeden halleder yurtlar hakkında şimdiden ön bilgi vermiş anneme zaten. Bir yerleşsem her şey yolunca olabilir. Arkadaşlar inşallah hepimiz istediğimiz yerlere yerleşiriz bir yılımız daha boşa gitmez zaten aolde süründüm sürüneceğim kadar umarım bundan sonra öyle olmaz yoksa işimiz yoksa bir yıl daha çalış dur of. :(
Dualarım seninle Gamzecim, inşallah istediğin bölüme girersin. :) Ben il dışı yazamayacak olanlardanım maalesef.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 27 Haz 2013, 21:49

Çok çok sağ ol kardelen. Bence puanınız yetiyorsa uygun bir dille konuşun aileniz ile boşu boşuna heba olmasın yıllarınız.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 27 Haz 2013, 22:45

KGamze yazdı:Bence puanınız yetiyorsa uygun bir dille konuşun aileniz ile boşu boşuna heba olmasın yıllarınız.
Eğer dil sınavına gimiş olsaydım her yeri yazıp, ne yapar eder giderdim. Ama bu yıl girdiğim sınavlar yüzünden çok hevesli değilim zaten.
Bu yüzden fazla üstelemiyorum, aöf okusam bile farketmez.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön