YGS Sonrası değerlendirme ve %20 soruları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: YGS Sonrası değerlendirme ve %20 soruları

Mesaj gönderen rüfeyde » 17 Mar 2015, 19:39

emrahk yazdı:YGS'de barajı aşmak için öyle 50 net yapmak gerekmiyor arkadaşlar. 20 net bile yeter 180 barajını aşıp LYS'ye girmeye hak kazanmaya. Ama, 180 veya 200 puan AÖF için bile bir işe yaramıyor, çünkü tüm AÖF bölümlerine kontenjan sınırı getirildi ve yerleşmek için artık en az 220 gibi bir puan almak şart oldu. Örgün güzel bir fakülteye yerleşmek için LYS daha önemli ama %40 etkili olan YGS'den de güzel bir puan almak şart...
hiç anlayamadım şu olayı biri böyle diyor diğeri 160 yapsan raahat girersin diyo :22:
200 sınavdan gelse 30 da en az ortalamadan gelir yeterli olmaz mı ki :22:

Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Mar 2015, 22:26

rüfeyde yazdı:
emrahk yazdı:YGS'de barajı aşmak için öyle 50 net yapmak gerekmiyor arkadaşlar. 20 net bile yeter 180 barajını aşıp LYS'ye girmeye hak kazanmaya. Ama, 180 veya 200 puan AÖF için bile bir işe yaramıyor, çünkü tüm AÖF bölümlerine kontenjan sınırı getirildi ve yerleşmek için artık en az 220 gibi bir puan almak şart oldu. Örgün güzel bir fakülteye yerleşmek için LYS daha önemli ama %40 etkili olan YGS'den de güzel bir puan almak şart...
hiç anlayamadım şu olayı biri böyle diyor diğeri 160 yapsan raahat girersin diyo :22:
200 sınavdan gelse 30 da en az ortalamadan gelir yeterli olmaz mı ki :22:
İstediğin bölüme bağlı. AÖF için hedef minimum 220 olmalı. Sınavdan alacağın ham puan 200 olursa ve üzerine 30-40 OBP eklenirse yerleşirsin büyük ihtimalle...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 00:41

Bende AÖFye yerleşip seneye tekrar girecem ama babam beni örgüne Mardin İlahiyata göndermek istiyor, sonra iyi bir puan alırsam seneyeki YGSden bunu bırakırsın diyor, ama ben AÖFye yerleşip bırakmamak istiyorum, iki üniversite okumak istiyorum
Şimdi ben bu yıl açıktan İlahiyat'a yerleşmek( bu yıl marmara İlahiyat olmadı) ve seneye hazırlanıp Sayısal üzerinden Allah'ın izniyle İnşaat Mühendisi olmak istiyorum.
sizce babamımı dinleyeyim yoksa açıktan mı gireyim, ben örgünden okursam çalışamam diye korkuyorum, şimdiden başladım çalışmaya, kitaplarım bile hazır...
ne yapmalıyım ya yardımcı olun lütfen... :26:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 18 Mar 2015, 02:11

Köylü Kızı yazdı:Bende AÖFye yerleşip seneye tekrar girecem ama babam beni örgüne Mardin İlahiyata göndermek istiyor, sonra iyi bir puan alırsam seneyeki YGSden bunu bırakırsın diyor, ama ben AÖFye yerleşip bırakmamak istiyorum, iki üniversite okumak istiyorum
Şimdi ben bu yıl açıktan İlahiyat'a yerleşmek( bu yıl marmara İlahiyat olmadı) ve seneye hazırlanıp Sayısal üzerinden Allah'ın izniyle İnşaat Mühendisi olmak istiyorum.
sizce babamımı dinleyeyim yoksa açıktan mı gireyim, ben örgünden okursam çalışamam diye korkuyorum, şimdiden başladım çalışmaya, kitaplarım bile hazır...
Aynı anda iki üniversitede öğrenci olunuyor mu?
Ben sana aöf tavsiye ederim,lise okuyor gibi üniversite okursun hem de ailenin yanında olursun.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 11:10

foundreform yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Bende AÖFye yerleşip seneye tekrar girecem ama babam beni örgüne Mardin İlahiyata göndermek istiyor, sonra iyi bir puan alırsam seneyeki YGSden bunu bırakırsın diyor, ama ben AÖFye yerleşip bırakmamak istiyorum, iki üniversite okumak istiyorum
Aynı anda iki üniversitede öğrenci olunuyor mu?
Ben sana aöf tavsiye ederim,lise okuyor gibi üniversite okursun hem de ailenin yanında olursun.
Evet furkan aynı anda iki üniversite oluyor, bende aöf istiyorum çünkü İlahiyat okumak istyorum ve babam bana eğer gelecek yıl ygsden iyi alırsan bırakırsın yarıda diyor, bide Mardinde bir akrabamız orda ilahiyat okuyor, bana ablalık yapar diye oraya göndermek istiyor, ben ilahiyatı örgünden sadece marmara da okumak istiyorum, olmadı malesef bu yıl, bakalım sonuçlar açıklansın İnşallah Mardine yetecek puanı almamışımdır, oraya gitmek istemiyorum.. :23:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Mar 2015, 14:10

emrahk çok teşekkür ederim cevap için ben 200 almışımdır diye düşünüyorum ama nasip artık çalışamamıstım zaten :utanma:

Hatice tatlım sana gelince fikrimi söylyeyim;
Açıktan ilahiyat okursam çalışamam diye demişsin ya bebeğim aynen öyle biraz zor çünkü çok okuyan var ve diyanet şöyle sıralama yapıyor çalışan alırken
1-Hafız + 4 yıllık ilahiyat
2-4 yıllık şlahiyat
3-Hafiz + önlisans
4- önlisans
5 hafız + imamhatip
6- imamhatip

bu katagorilere göre alım yapıyor ama şu şansın var mesela benim eşim hafızlıkla müezzim kayyımlık yapıyor degilse imamhatipli felan değil 2 yıllık bilgisayarın üzerine 4 yılllık iktisat okumustu sonra gecen sene ilahiyat önlisans bitirdi bu sene dgs ile 4 yıllıga geçiş yapmayı düşünüyor.Sende böyle yaparsın istersen ama aklında başka meslek varsa dedigin gibi bunu açıktanokurken seneye olan sınava harika şekilde hazırlanabilirsin.
Bence babanla böyle açıkca konuş aklındaki herşeyi eminim senin gönlündekine oda evet diyecektir :45:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 14:25

evet haklısın, babam benim bir yıl kaybetmemi istemiyor ama bende istemediğim yerde okumak istemiyorum, onun için bu yıl elimden geldiğince en iyi şekilde çalışıp YGSden iyi puan almaya çalışacam Allah'ın izniyle, teşekkürler hepinize...

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Mar 2015, 14:29

Anlıyorum canım daha yaşın küçük olsun çalışırsın olur.Kardeşim Sakarya ilahiyatta okuyor hazırlık dahil 3 sınıf bu sene ama ilahiyat 6 yıla cıkarılacak diye bi haber cıktı sinir krizi geciriyo :lol:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 14:32

rüfeyde yazdı:Anlıyorum canım daha yaşın küçük olsun çalışırsın olur.Kardeşim Sakarya ilahiyatta okuyor hazırlık dahil 3 sınıf bu sene ama ilahiyat 6 yıla cıkarılacak diye bi haber cıktı sinir krizi geciriyo :lol:
Daha yeni 5 yıla çıktı, yok canım kardeşinin içi rahat olsun, öyle bişey yok... :gozkırkma: teşekkür ederim İnşallah sende iyi puan almışsındır, ben inanıyorum, güzel bir yere yerleşeceksin :nazarlik:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 18 Mar 2015, 15:03

Türkçe soruları gereksiz uzunlukta ve çok kafa karıştırıcıydı ayrıca TUBİTAK'ın böyle saçma soruları nereden bulduğunu araştırırken bakın karşıma neler çıktı . Doğrulu ne kadar nettir bilmiyorum ama eğer bunlar gerçek ise yazık sadece yazık diyorum ... Emeğimize , çalışmalarımıza , her şeyimize yazık ...

Resim

Resim

Resim

Ayrıca bir çok okulda ki güvenlik sorunlarını hiç söylemiyorum bile . İzmir Dokuz Eylül İlahiyat fakültesinde girdim sınava . Sağolsun nişanlım geldi , telefonumu cüzdanımı her şeyimi ona verdim . Sınıf soğuk olur diye deri ceketimle girmek istedim güvenlik onuda çıkartmamı söyledi neyse onuda verdim tekrar durdurdu kıkırdağımda ki küpeyi çıkartmamı istedi yeni deldirdim çıkarırsam kapanır takamam iltihap falan kapar dedim çıkartmadan giremezsin dedi onuda çıkardım . Hayır her şey bize mi denk geliyor anlamıyorum şu fotoğraflara bakın rica ediyorum .

Resim

Resim

Arkadaşlar telefon bile sokmuş ayrıca fotoğrafta çekmiş , ben ise bir küpeyle giremedim ayrıca kulağım iltihap kaptı birazdan DR'a gideceğim yazık dicek bir şey yok ...
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 15:10

şaka gibi yaa...beni doğru dürüst aramadılar sadece montumun cebine baktılar o kadar, yani bende tel falan sokabilirdim kimsenin ruhu bile duymazdı bide beni arayan kadın polis değildi, sanırım hocalardan biriydi.. valla pes diyorum yaa... zaten türkçe batırmıştı bizi bide bu olunca valla emeğimize yazık, o kızın sınavı iptal olur, başka türlüsü olamaz zaten

bu arada geçmiş olsun size...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Mar 2015, 15:31

Dersatatürk, herhangi bir hukuki yaptırımla karşılaşma tehlikesi olduğu için koymuş olduğun soru kitapçığı fotoğraflarını kaldırdım...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 18 Mar 2015, 16:29

emrahk yazdı:Dersatatürk, herhangi bir hukuki yaptırımla karşılaşma tehlikesi olduğu için koymuş olduğun soru kitapçığı fotoğraflarını kaldırdım...
Sorun değil , zaten yeterince uğraştırdı şu sınav ve sınavda yapılan gereksiz şeyler bir'de sınavın hukuki boyutu ile ne sizi ne kendim uğraşmak istemem .

Köylü Kızı yazdı:şaka gibi yaa...beni doğru dürüst aramadılar sadece montumun cebine baktılar o kadar, yani bende tel falan sokabilirdim kimsenin ruhu bile duymazdı bide beni arayan kadın polis değildi, sanırım hocalardan biriydi.. valla pes diyorum yaa... zaten türkçe batırmıştı bizi bide bu olunca valla emeğimize yazık, o kızın sınavı iptal olur, başka türlüsü olamaz zaten

bu arada geçmiş olsun size...
Şaka gibi değil şakanın ta kendisi . Abuk subuk yerlerden çıkartılmış sorular , bunları bence TUBİTAK değil öğrenciler hazırlıyor gibi bir şey gogle'da şiir yazıp beğendiklerinden soru çıkartıyorlar .

Güvenlik desen paylaştıklarım ile açıkları görüyorsunuz .

O arkadaşa'da hiç bir hukuki bir işlem yapılmayacağından emin olabilirsiniz . Yaptığı her şey yanına kalacak .

Dr'dan geldim şimdi 2 antibiyotik yazdı , birde onları kullanacağım ... ÖSYM 'nin geçmiş yıllar'da ki şifre skandalları , içeri gizli sokulan kulaklıklar bilmem neler yüzünden bizler bu işkenceyi çekiyoruz . Var mı böyle bir sistem , var ise hangi ülkede var ! Canlarını bu toprak için feda eden şehitlerimizi anma gününde bahsettiğimiz şeylere bakın ! Türkiye Cumhuriyetimi yoksa muz cumhuriyetimi belli değil , maymuna çevirdiler insanları ...
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Mar 2015, 16:46

Tekrar geçmiş olsun.. o kızın sınavı iptal olur kesinlikle olmaşı lazım yoksa olan bize, emeğimize olur

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Mar 2015, 17:29

inanmıyorum ben ya bu olaya bence atmış tutmuslar küçücük bir okulda girdim sınava alyansımı bıle cıkartıp baktı görevlı sonra verdi yani ben inanmıyorum büyük atmışlar bence kaldı ki kopya cekmiş miş vs vs kamera görüntüleridemi alınmamış yani hiçç inandırıcı degil :27:

dersatatürk çok geçmiş olsun öncelikle bana paragraflar uzun gelmedi de şıklar çok yakındı birbirlerine :22: aşırı kararsız kaldım ya

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön