Askerlik Tecili Hakkında

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Deus

Re: Askerlik Tecili Hakkında

Mesaj gönderen Deus » 23 Kas 2017, 23:20

bakansiz yazdı:
zzzzzz yazdı:Ben 96 lıyım daha önce 2 kere tecil ettirdim.Mezun oldum diplomamla gitsem tecil ediyorlarmı?Bide ne zamana kadar gitmem lazım kafam karıştı ek sınavla mezun oldum.
Diploma ile gidip istediğin zaman tecil ettirebilirsin. Yasal olarak mezun olduğun tarihten itibaren 2 ay süren var. AOL otomatik tecil işlemi yapmadığı için mezun olsan bile askeriye seni okuyor olarak biliyor bu da soruna neden olabilir. 2 aylık süreyi aşma derim o yüzden. Diploma, diploma fotokopisi, varsa ehliyet vs gerekli. Bazı şubeler diploma fotokopisi ve vesikalık fotoğraf istiyor bazı şubeler ise fotokopiyi kendisi hallediyor ve fotoğrafı webcam ile çekiyor. Gidip lise diplomanı gösterip mezun oldum dediğinde ilk olarak tecil için mi geldin diye soruyorlar. En azından bana öylesi geldi kadın neredeyse neden tecil ettirmiyorsun diye soracaktı. :06: Çok basit işlemler aslında. Boşuna sonraya bırakıp para cezası riski almayın. Mezunsan direk 2-3 tecil verecekler şube yardımcı olur zaten.

Not: Diploma'nın aslı kesinlikle yanında olmalı. Orijinal diplomaya bakıp aslı gibidir mührü vuracaklar.
Çok saol teşekkür ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Askerlik Tecili Hakkında

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Kas 2017, 01:34

zzzzzz yazdı:31 aralığa kadar yani 2018 kasıma kadar ertelicekler doğrumu anladım?
1 Yıl 11 Ay Daha Erteleyebiliyorsunuz

Doğrudur Hocam Ben Eksik Yazmışım.

31.12.2018

“Askerlik Tecili” sayfasına dön