Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar buraya

Mesaj gönderen Doçent » 21 Eki 2014, 19:11

Yağmur damlaları yazdı:
kripton yazdı:İyi olmana sevindim. Bize durumlar... Okul bitti... Okul öncesi nasılsa aynı :D
O da iyi ya , bende her yeni gün ayrı bişey her yeni yıl hayatımda bolca farklılıklar .. (:

emekli olmuş gibisiniz canlanın birazzzz :sandalye:

bitirenler çalışsın bakimm :06:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 22 Eki 2014, 00:14

Blueberry yazdı:
KGamze yazdı:2012 yılında mezun oldum unutmuşum evde ders çalışmayı, şimdi tekrar hatırladım. Bir sürü ders var çalışmaya devam.
lisenin son sınavları itiraf ediyorum lay llay lom yapıyordum :06: şimdi yine işi sıkı tutup çalışıyorum baya iyi gidiyorum 3 ve 4. ünitelere geldim bölümümde iyi ama ilk üniteler sıkıcı baya :tipik:
Aman nazar değmesin 4. ünite demek neredeyse yarısına gelmişsin bile. 8) Ben daha 1. ünitelerdeyim ders programı yapmam lazım yoksa yetiştiremeyeceğim. Zaten Atatürk üniversitesinde kitap yok çok zor çalışması bilgisayardan, çıktılarını alıp kitap şekline getireceğim başka yolu yok. :39:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Eki 2014, 02:11

normalde akşam çalışmazdım :utanma:

yeniyiz ya motivasyonu o sağlıyor :music:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 22 Eki 2014, 10:30

Blueberry yazdı:
Yağmur damlaları yazdı:
kripton yazdı:İyi olmana sevindim. Bize durumlar... Okul bitti... Okul öncesi nasılsa aynı :D
O da iyi ya , bende her yeni gün ayrı bişey her yeni yıl hayatımda bolca farklılıklar .. (:

emekli olmuş gibisiniz canlanın birazzzz :sandalye:

bitirenler çalışsın bakimm :06:
Biz de evde çalışıyoruz akşama kadar :wink: Ama canlanmaya ihtiyaç var tabi :ok: Bir de 4 yıllık mı okusam diye geçiyor arada içimden ama bana uygun bölüm yok :ders:
Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Eki 2014, 18:35

öyle güzel bölüm yok açıköğretimde keşke olsa :26:

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 22 Eki 2014, 23:56

Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum ben AÖF tarih bölümünü kazandım ben hukuk istiyordum salak gibi tercih yaptım ilk tercihim adalet oldu ikincisi tarih üçüncüde edebiyat ve tarih bölümü tuttu yerleştim bu son ek sınavla mezun oldum tabi lanet sonuçlar açıklanırsa gitmeyi düşünmüyorum çünkü istemediğim bir bölüm aslında tarihi seviyorum ama bir yandanda gitsem mi diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım puanım yarı yarıya düşecek :( ve benim hukuku yurtdışında sınavsız okuma gibi bir durumum var seneye kadar ya dershaneye gidip kazancam yada yurtdışında ama illa hukuk olacak :) çok fena taktım biri bana yardım etsin kafayı yicem

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 23 Eki 2014, 00:06

burcu966 yazdı:Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum ben AÖF tarih bölümünü kazandım ben hukuk istiyordum salak gibi tercih yaptım ilk tercihim adalet oldu ikincisi tarih üçüncüde edebiyat ve tarih bölümü tuttu yerleştim bu son ek sınavla mezun oldum tabi lanet sonuçlar açıklanırsa gitmeyi düşünmüyorum çünkü istemediğim bir bölüm aslında tarihi seviyorum ama bir yandanda gitsem mi diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım puanım yarı yarıya düşecek :( ve benim hukuku yurtdışında sınavsız okuma gibi bir durumum var seneye kadar ya dershaneye gidip kazancam yada yurtdışında ama illa hukuk olacak :) çok fena taktım biri bana yardım etsin kafayı yicem
tarihin kpss puanı yüksek sonra ataması az evde çalışmayan bir tarih öğretmeni kardeşim var sakın :!:

bölüm olarak ismi var ama işlevi yok ne yazıkki hukuk istiyorsan gelecek yıla bırak boşuna macera yapma kendine bence :25:

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 23 Eki 2014, 00:08

Puanım düşecek işte yanarım yanarım ona yanarım neyse ya ben giderim yurtdışında sınavsız okurum bu saçmalıklarla mı uğraşcam

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 23 Eki 2014, 17:49

Yerleştiğin için gitsen de gitmesen de puanın çekildi zaten. Hukuk istiyorsan hiç tarihe başlama, kendine de güveniyorsun seneye kesin hukuktayım diyorsun bekle seneyi başlarsın hukuğa :mrgreen:

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 23 Eki 2014, 18:16

Kendime güveniyorum diye bir şey demedim sadece hukuku çok istiyorum hepsi bu kadar ben kendime güveniyorum kesin giderim diye bir şey demedim..

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 23 Eki 2014, 22:18

burcu966 yazdı:Ben gitmedim çünkü hukuk istiyorum ve hukukla tarih kıyaslanamaz bile bir anlık hata ile 2.tercihime tarih yazdım ve tuttu evet puanım düşecek bunun için üzgünüm ama çok çalışıp bu açığı kapatabileceğim düşüncesindeyim :)
Bu yorumundan yola çıkarak dedim kendine güveniyorsun diye.
Yurtdışında okuma şansın varsa bekle hukuk oku ama eğer kesin diye bir şey yoksa tarih bölümüne git derim tabii puanını bilmiyorum seneye daha üzerine çıkar mısın onu sen karar vereceksin.

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 23 Eki 2014, 23:32

Puanım yarı yarıya düşecek ona üzülüyorum benim üzüldüğüm nokta bu neyse yorumunuz için teşekkürler..

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 24 Eki 2014, 17:58

Rica ederim burcu. Son bir tavsiye daha bu sene ygsde yaptığın netleri okul puanın olmadan hesapla ve daha sonra kaç net daha üzerine çıkabilirsin onu da ekle, okul puansız ne kadar oluyor ve daha ne kadar iyisini yapabilirsin bunu görürsün. Tarih bölümüne kimse sıcak bakmıyor ama yerleşmişsin lisans ve puanın düşecek, yukarıda dediğim şeyi yapmanı isterim eğer durum olumsuzsa tarihe git kayıdını ol istediğin zaman okulu bırakabilirsin ama eğer kayıt olmazsan lisans bir bölüme yerleşip gitmediğin için pişman olabilirsin. Bir rehber öğretmeninden tavsiye almalısın kayıtlar bitti mi bilmiyorum ama şansını dene isterim. Bizler sıradan bir kaç kez üniversite sınavına girmiş insanlarız sana tavsiyelerimiz çok yanlışta olabilir. Başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 25 Eki 2014, 00:27

Millet sınava gircek biz daha yeni kayıt oluyoruz. :tipik: Aöf 2 yıllıktan dgs ile 4 yıllığa geçiş yapılabilyormu.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 25 Eki 2014, 01:37

TheRummer yazdı:Millet sınava gircek biz daha yeni kayıt oluyoruz. :tipik: Aöf 2 yıllıktan dgs ile 4 yıllığa geçiş yapılabilyormu.
sende girceksin o sınava geç kalmıyorsun ki ilk ara sınav 6-7 aralık :01:

dgs ile geçiş var 4 yıllığa :26:

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön