ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
_cid_
Doktor

Re: ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE ! - Kayıt Yenileme / Ders Seçim / EK Sınav -

Mesaj gönderen _cid_ » 08 Eki 2018, 00:44

Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 00:38 Merhaba,

Umarım mesajımı görüp dönersiniz çünkü benim için çok önemli. Şimdi ben ek sınava girdim ve zorunlu dersim kalmamıştı,ek sınavdan da 13 kredi alırsam mezuniyet şartlarını normal ölçüde tamamlamış oluyorum. Ancak farzedelim ki mezun olamadım 13 kredi alamadım ne yapacağım? Yarın kayıt yenilemenin son günü acaba sınav sonuçlarını beklemeden kayıt yaparsam sorun olur mu? Çünkü mezun sınavı vermiş ve mezun olmuşum diyelim ama kayıt yenilemiş gözüküyor olacağım problem olur mu? Cevabınızı bekliyorum lütfen.
Ben de ek sınava girdim ve 19 kredimi tamamlarsam mezunum. Şimdi şöyle yap ek sınav soru cevaplarını kontrol et bakalım kredini tamamlamışmısın. Ben de kayıt yenileme yapmadım ama cevaplarımı kontrol ettim en azından büyük kısmını o yüzden yarın kayıt yenileme yapmıyorum ki zaten yarın son gün.

OnuReis

Mesaj gönderen OnuReis » 08 Eki 2018, 00:50

Hocam selamın aleyküm şimdi 1. Dönem sınavının derslerini ek sınav sonucundan sonra seçeceğiz değil mi?

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 08 Eki 2018, 00:50

A. selam evet öyleymiş.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 08 Eki 2018, 00:54

OnuReis yazdı: 08 Eki 2018, 00:50 Hocam selamın aleyküm şimdi 1. Dönem sınavının derslerini ek sınav sonucundan sonra seçeceğiz değil mi?
Ama sen yinede ara ara kontrol et derim. Aol bu belli olmuyor.

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 01:10

_cid_ yazdı: 08 Eki 2018, 00:44

Umarım mesajımı görüp dönersiniz çünkü benim için çok önemli. Şimdi ben ek sınava girdim ve zorunlu dersim kalmamıştı,ek sınavdan da 13 kredi alırsam mezuniyet şartlarını normal ölçüde tamamlamış oluyorum. Ancak farzedelim ki mezun olamadım 13 kredi alamadım ne yapacağım? Yarın kayıt yenilemenin son günü acaba sınav sonuçlarını beklemeden kayıt yaparsam sorun olur mu? Çünkü mezun sınavı vermiş ve mezun olmuşum diyelim ama kayıt yenilemiş gözüküyor olacağım problem olur mu? Cevabınızı bekliyorum lütfen.
Ben de ek sınava girdim ve 19 kredimi tamamlarsam mezunum. Şimdi şöyle yap ek sınav soru cevaplarını kontrol et bakalım kredini tamamlamışmısın. Ben de kayıt yenileme yapmadım ama cevaplarımı kontrol ettim en azından büyük kısmını o yüzden yarın kayıt yenileme yapmıyorum ki zaten yarın son gün.

Cevapları nereden kontrol edebilirim? Soru kitapçığı ve cevapları nereden bulacağım ki?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Eki 2018, 02:16

MERHABA

BURADAN CEVAP VERİYİM HEM DİĞER ARKADAŞLARDA BİLGİLENMİŞ OLUR.

EK SINAVDA MEZUN OLAMAZ İSENİZ DÖNEM SINAVINA DAHİL OLUP DÖNEM SINAVINDA MEZUN OLMANIZ GEREKİYOR.

TABİ BU DÖNEM HERALDE YİNE 1 EK SINAVLA KALICAKLAR GİBİ.

KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE

EĞER YARIN KAYIT YENİLEME ÜCRETİNİ YATIRIP KAYDINIZI YENİLERSENİZ SADECE 30 TLNİZDEN BİR KAYBINIZ OLUCAK

VE EĞER EK SINAVDA MEZUN OLAMAZ SANIZ EK SINAVA DAHİL OLAN ÖĞRENCİLERE EK SINAV SONUCU AÇIKLANDIKTAN SONRA YENİ DÖNEM İÇİN DERS SEÇİM İMKANI VERİCEKLER.

SİZDE SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA EĞER MEZUN OLAMADIĞINIZ TAKTİRDE YENİ DÖNEM İÇİN DERS SEÇİMİ YAPABİLECEKSİNİZ VE ARALIKTAKİ SINAVA DAHİL OLABİLECEKSİNİZ.

AMA !!! EĞER EK SINAVDA MEZUN OLURSANIZ KAYIT YENİLEME ALTINDA YATIRIDIĞINIZ ÜCRET SİZİN SADECE MADDİ KAYBINIZ OLUCAK.

ÇÜNKÜ MEZUNSUNUZ :)

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 02:19

O zaman ben yatırayım en azından garanti de olsun ne olur ne olmaz ilginiz için çok teşekkür ederim. :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Eki 2018, 02:20

Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:19 O zaman ben yatırayım en azından garanti de olsun ne olur ne olmaz ilginiz için çok teşekkür ederim. :)
Rica Ederim ... İnşallah Mezun Olursunuz Sadece Kaybınız 30 Lira Olsun Buna Maalesef Yapacak Bİşey Yok :)

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 02:21

Jezxy yazdı: 08 Eki 2018, 02:20
Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:19 O zaman ben yatırayım en azından garanti de olsun ne olur ne olmaz ilginiz için çok teşekkür ederim. :)
Rica Ederim ... İnşallah Mezun Olursunuz Sadece Kaybınız 30 Lira Olsun Buna Maalesef Yapacak Bİşey Yok :)
İnşallah, peki mezun olamazsam bahsettiğiniz zorunlu dersler de eklenecek mi acaba? Mezuniyet şartlarına

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Eki 2018, 02:24

Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:21 İnşallah, peki mezun olamazsam bahsettiğiniz zorunlu dersler de eklenecek mi acaba? Mezuniyet şartlarına
HOCAM BU DURUM TAMAMEN BELİRSİZ SİTEDE GÖRDÜĞÜM 3 4 ÜYEDE KAYIT YENİLEMELERİNE VE DERS SEÇİMİ YAPMALARINA RAĞMEN HALA ESKİ DERSLERDEN SORUMLULAR ZORUNLU DERSLER VS HİÇ GELMEMİŞ

BU DURUM EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA NETLİK KAZANIR.

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 02:25

Jezxy yazdı: 08 Eki 2018, 02:24
Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:21 İnşallah, peki mezun olamazsam bahsettiğiniz zorunlu dersler de eklenecek mi acaba? Mezuniyet şartlarına
HOCAM BU DURUM TAMAMEN BELİRSİZ SİTEDE GÖRDÜĞÜM 3 4 ÜYEDE KAYIT YENİLEMELERİNE VE DERS SEÇİMİ YAPMALARINA RAĞMEN HALA ESKİ DERSLERDEN SORUMLULAR ZORUNLU DERSLER VS HİÇ GELMEMİŞ

BU DURUM EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA NETLİK KAZANIR.
İlginiz için çok teşekkür ederim. Umarım mezun olurumda hiç bunlara gerek kalmaz :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Eki 2018, 02:27

Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:25 İlginiz için çok teşekkür ederim. Umarım mezun olurumda hiç bunlara gerek kalmaz :)
İNŞALLAH HOCAM

SONUÇLARIN 25 26 sı gibi Açıklanmasını Bekliyoruz İnşallah Mezunlar Zümresine Sizide Dahil Ederiz :gozkırkma:

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 02:28

Jezxy yazdı: 08 Eki 2018, 02:27
Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 02:25 İlginiz için çok teşekkür ederim. Umarım mezun olurumda hiç bunlara gerek kalmaz :)
İNŞALLAH HOCAM

SONUÇLARIN 25 26 sı gibi Açıklanmasını Bekliyoruz İnşallah Mezunlar Zümresine Sizide Dahil Ederiz :gozkırkma:
İnşallah :)

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 08 Eki 2018, 17:38

Hocam bir sorum daha olacak,
Şimdi sabah parayı atmden yatırdım ancak halk eğitim merkezine gitmedim ki normalde de gitmiyorum sisteme girip baktığımda şimdi kırmızı ile işlem yapılmadı kayıt yapılmadı yazılıyor. Problem olur mu?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Eki 2018, 17:47

Ademyl1 yazdı: 08 Eki 2018, 17:38 Hocam bir sorum daha olacak,
Şimdi sabah parayı atmden yatırdım ancak halk eğitim merkezine gitmedim ki normalde de gitmiyorum sisteme girip baktığımda şimdi kırmızı ile işlem yapılmadı kayıt yapılmadı yazılıyor. Problem olur mu?
HOCAM KAYIT YENİLEME KILAVUZUNDA

"Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır.
"[/i]

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön