İlgilenir misiniz ?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
SkyBlue
Acemi

İlgilenir misiniz ?

Mesaj gönderen SkyBlue » 28 May 2013, 05:40

Merhaba arkadaşlar,ben aolde okuyorum şuan 49 kredim var mezun olmamada çok var ama ben İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini kazanmak istiyorum yani sınava MF-3'ten girmem gerekiyo ama ben daha bölme işlemini bile yapamıyorum temelim o kadar kötü.

Ne yapmam lazım ?
Sizce eksiklerimi kaç yılda tamamlarım ?
Birde hangi derslere ağırlık vererek çalışmam gerektiğini söyler misiniz ?

Şimdiden teşekkürler...

Resim

emrahk
Onursal Üye

Re: İlgilenir misiniz ?

Mesaj gönderen emrahk » 28 May 2013, 17:36

Merhaba, yapman gereken ya özel ders alman, ya da dersaneye gitmen, İstanbul Üniversitesi'nin tıp ile ilgili bir dalına girmen için başka yol yok maalesef. Kaç yıl gitmen gerekir bilemiyorum açıkçası ama bu senin öğrenme kapasitene göre değişir diye düşünüyorum. İlk sene özel ders alıp, sonra dersaneye de gidebilirsin. Tabi maddi durum önemli bu konuda.. Ama ülkenin eğitim şartları malum ve hedefin büyük, dolayısıyla bu yöntemler şart...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

yang

Mesaj gönderen yang » 29 May 2013, 01:40

emrahk yazdı:Merhaba, yapman gereken ya özel ders alman, ya da dersaneye gitmen, İstanbul Üniversitesi'nin tıp ile ilgili bir dalına girmen için başka yol yok maalesef. Kaç yıl gitmen gerekir bilemiyorum açıkçası ama bu senin öğrenme kapasitene göre değişir diye düşünüyorum. İlk sene özel ders alıp, sonra dersaneye de gidebilirsin. Tabi maddi durum önemli bu konuda.. Ama ülkenin eğitim şartları malum ve hedefin büyük, dolayısıyla bu yöntemler şart...
Katılıyorum. Ben aol'den bu sene mezun oldum ve dershaneye gidiyorum sözel olduğum halde matematiğe ihtiyacım var. :/ Bu arada bir haberde okumuştum bir kız aol'den okuyup hiç dersaneye gitmeden tıbbı kazanmıştı. Gerçekten severek yaparsan imkansız değil. :wink:

SkyBlue
Acemi

Mesaj gönderen SkyBlue » 29 May 2013, 03:38

Kendi kendime bişeyler başarmak zorundayım.Maddi durumumuz iyi değil.Sağolun genede :D
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 May 2013, 05:27

O zaman yarından itibaren internetten ders videoları izlemeye, evde testler çözmeye başlamalısın. ekolhoca.com gibi konu anlatım siteleri mevcut...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 29 May 2013, 21:42

SkyBlue yazdı:Merhaba arkadaşlar,ben aolde okuyorum şuan 49 kredim var mezun olmamada çok var ama ben İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini kazanmak istiyorum yani sınava MF-3'ten girmem gerekiyo ama ben daha bölme işlemini bile yapamıyorum temelim o kadar kötü.

Ne yapmam lazım ?
Sizce eksiklerimi kaç yılda tamamlarım ?
Birde hangi derslere ağırlık vererek çalışmam gerektiğini söyler misiniz ?

Şimdiden teşekkürler...
Öncelikle başarı gül bahçesi değildir bunu aklından çıkartma, başarı dikenliktir :)
Zahmetsiz rahmet olmaz ve veterinerlik kazanmak için dershaneye falan gitmenede gerek yok.
İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi geçen sene 346 Puan ile öğrenci almış.
YGS'de 160 soru var
YGS de her dersten 23 soru çözersen toplamda 92 soru
LYS1 ve LYS2 den gireceksin toplamda 170 soru var. (Mat:50/Geo:30/Fizik:30/Kimya:30/Biyo:30)
her dersten 16 soru toplamda 80 soru çözersen
YGS ve LYS toplamında 310 puan gibi birşey alırsın diploma notundan 40-50 puan gelse 350-360 ile oldukça rahat girebilirsin.

Puanlar genel hatları ile bu şekildedir 3-5 puanlık farklar ve standart sapma mutlaka olacaktır.
Genel olarak toplamda girmen gereken sınavda 330 soru olacak sen bunlardan 172'sini(%52) yaparsan veterinerliğe rahatlıkla girersin gibi gözüküyor :)

Ders çalış bolca istediğin bölüme ulaşman çocuk oyuncağı, çalışırsan girersin.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

kkaann
Acemi

Mesaj gönderen kkaann » 11 Haz 2013, 11:18

ooo kardeşim bende aynı okul ve bölümü istiyorum. bu sene çok çalışmadım diploma notuyla fılan en fazla 300 gelır puanım :/veterinerlik istiyorsan biyolojiden mümkün olduğunca fazla soru yapman lazım.en çok puan ordan geliyor.
inşallah kazanırız :D

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön