yok böyle bişey

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
gül68
Yardımcı Asistan

yok böyle bişey

Mesaj gönderen gül68 » 28 Haz 2013, 05:15

salı günü kayıt yeniledim.hazır gelmişken derhaneye girip üniverste hazırlık kitaplarını da sorayım dedim..müdürün yanına girdim adama durumumu anlattım..ne dese beğenirsiniz?dershaneye gitmeden ve çalışarak üniversiteyi kazanamazsınız çok zor bir sınav dedi bana !kitapları istedim,satın dedim öğrenci sayısına göre gelir ama bir yere yönlendireyim sizi dedi ve elime kitap satan bi yerin adresini verdi..gittim mi,tabiki hayır konuşması o kadar olumsuzdu ki moralim bozuldu çıktım evime geldim..nedir yani hep dersaneye giden mi kazanır üniversteyi ?madem öyle burdaki insanların çoğu benim gibi çalışıp hazırlanıyor sınavlara?bu kadar paragözlülülükte olmaz ya..burdaki insanların hikayelerinide okumasam inandıracaklar belkide..bilmiyorum moralimi alt üst ettiler...

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Re: yok böyle bişey

Mesaj gönderen matias26 » 28 Haz 2013, 06:26

Dershaneye gidip 0 çekenleride gorduk ve ygs bence bu yıl çok kolaydı siz aldırmadan önünüze bakin kitap olarak fem yayınlarıni oneririm.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 28 Haz 2013, 06:44

ya burda soner 2 die arkdaşımız var cocuk dershaneye fln gitmemiş evde çalışarak 420 puan yapms sanırsam öyleydi ne kdr büüyk bir rakam hm inanman yeter hm d ershaneye git gl zaman kaybı yol şeyi falan evd eyapabilysn daha kardasn zaman acısından para acısından sırf sn derssshaneye gtmen icin söylemiş :wink:

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 28 Haz 2013, 16:42

adamlar para kazanmak için neler yapıyorlar.benim arkadaşım 4 yıl dershaneye gitti. son yıl da üniversiteyi kazanabildi.. bu iş dershaneyle değil. doğru çalışma sistemi ile gerçekleşir..
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 28 Haz 2013, 19:29

Dersaneye gitmeden pekala da Üniversite kazanabilirsin. Kendine iyi yayınlar alarak işe başlayabilirsin ama alacağın yayınları iyi araştır. Ben sana bir tane link vereyim mağazalardan çok daha uygun fiyatla kitap siparişi yapabilirsin, belli bir rakamdan sonra kargo ücreti filan da almıyorlar. :wink: Disiplinli bir şekilde düzenli olarak ders çalışıp soru çözersen, üstüne ders anlatan siteler var nette onlardan da faydalanarak iyi bir başarı yakalayabilirsin.

:arrow: http://www.kitapisler.com/YGS-ve-LYS-ye-Hazirlik-553

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Haz 2013, 20:36

Saçmalamış.

Dershane kitaplarında da aynı şeyler yazıyor. Bence fem en iyisi tüm derslerle ilgili konu anlatımı al soru bankalarını da al konu konu çöz çöz git kolay gelsin.

Eğer ben bu yıl yerleşemezsem dershanesiz daha iyi hazırlanacağıma inanıyorum nedense :mrgreen:

Ayrıca hangi dershaneye gittin sen sormak için?

Kullanıcı avatarı
gül68
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen gül68 » 29 Haz 2013, 02:55

tavsiyeleriniz,düşünceleriniz için hepinize teşekkür ederim,,sabah derhanesine sordum,,anlattığım gibi müdür hiç olumlu yaklaşmadı,ama öbür dershaneleri kitapları hepsini araştırıracağım..ne kadar zaman kaybedersem benim zararıma..başkalarının işinde çalıştıktan sonra çok iyi anladım ki,adam gibi bi meslek sahibi olmadıktan sonra hayat zor ve adil değil.......

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 29 Haz 2013, 03:05

gül68 yazdı:.ne kadar zaman kaybedersem benim zararıma..başkalarının işinde çalıştıktan sonra çok iyi anladım ki,adam gibi bi meslek sahibi olmadıktan sonra hayat zor ve adil değil.......

+100

Destek veriyorum sana ve sıkıntınızı çok iyi anlıyorum yaşamış biri olarak :oops:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 30 Haz 2013, 03:06

Tercih mercih derken her an vakit kaybı bende bir daha ki hafta notlarımı temize çekerek başlıyorum sil baştan çalışmaya eğer yerleşemezsem sıkıntı olmasın yaya yaya sınava kadar çalışırım oh mis eski açık öğretim günlerimdeki gibi kendi öğretmenim olacağım belki de.

Başka dershanelere de gitmelisin. Ya da direkt kayıt ol sonuçta kitapçıda da kitap var derler vermezler öğrencileri olmadığın için.

“Sınavlar” sayfasına dön