7 Dersten kalmış 5 dersten gecmişim.İlk senem,ilk sınavım...

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Burak

7 Dersten kalmış 5 dersten gecmişim.İlk senem,ilk sınavım...

Mesaj gönderen Burak » 23 Şub 2008, 17:51

7 Dersten kalmış 5 dersten gecmişim.İlk senem,ilk sınavım....Şimdi işimi cokmu zora sokmuş bulunmaktayım?

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Re: 7 Dersten kalmış 5 dersten gecmişim.İlk senem,ilk sınavım...

Mesaj gönderen Yasemin » 23 Şub 2008, 18:32

işte ben bitek burasini anlamadim.simdi sen 7 dersten kaldin ve 2. dönem o derslerden tekrar sinava giriceksin.peki bu dönem alacağin dersler nasil olucak :shock: 12 dersten sinava girsen toplam 20 ders yapiyor :( bilen biri varsa aydinlatabilirmi beni bu konuda?
Take me to the deep oceans!

Kullanıcı avatarı
saLLy
Uzman Doktor

Mesaj gönderen saLLy » 24 Şub 2008, 15:35

aysegul55 yazdı:
Yasemin yazdı:işte ben bitek burasini anlamadim.simdi sen 7 dersten kaldin ve 2. dönem o derslerden tekrar sinava giriceksin.peki bu dönem alacağin dersler nasil olucak :shock: 12 dersten sinava girsen toplam 20 ders yapiyor :( bilen biri varsa aydinlatabilirmi beni bu konuda?
açık lisede her döneme ait dersler yok..sen hangisini seçersen ona girersin..mesela mat1 den geçmeden mat2 ye girebilirisn.. 1.dönme ait dersler 2.döneme ait dersler yoktur...anlatabildimmi???
mrbbb ayşql...yaa benim durumu bliosunn..bndee sorcktm onu...ben smdi kaldğm derslerdenmii qirecem sınawa yoksa onları wrmem mecburi değilmii.istedğimi seçebilirmym..bde zorunlu dersler war onları wermeden mezn olunamıomş qaliba..smdiden onları wersem mii....seçsem mi yanii..yoksa zayflrmmı kurtarm... :?:
߀$İKTA$

Kullanıcı avatarı
saLLy
Uzman Doktor

Mesaj gönderen saLLy » 24 Şub 2008, 20:16

tmm teşekkür ederm ayşql saol...
߀$İKTA$

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 24 Şub 2008, 23:38

gecende kendini bilmezin biri forumda bütün dersleri vermek zorundasiniz yoksa mezun olamiyosunuz demişti nasil kopmuştum ya (puanin yetse bile hemde "zorunlu dersler diildi üstelik" ortak derslerden acilmişti konu...) :mrgreen: alope miydi neydi..........benim sorum ise şöyleydi ; diyelim ki ben lise son dönemi görüyorum ve bir ortak dersten kaldim (mati) mezun olmak icin o dersten muhaf olmayi mi beklicem bide 3 dönem dedim evet dedi :!: ve üstelik bi ton hakaret etti adam...........6 dönemimi bitiricem bide kaldiğim derslerden muhaf olmak icin 3 dönemde onlari vermeye çalisicam :mrgreen:

not:bi üsteki msj ina alinti yapamadim 3 ten fazla alinti kabul etmiyor..

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 24 Şub 2008, 23:49

Yasemin yazdı:gecende kendini bilmezin biri forumda bütün dersleri vermek zorundasiniz yoksa mezun olamiyosunuz demişti nasil kopmuştum ya (puanin yetse bile hemde "zorunlu dersler diildi üstelik" ortak derslerden acilmişti konu...) :mrgreen: alope miydi neydi..........benim sorum ise şöyleydi ; diyelim ki ben lise son dönemi görüyorum ve bir ortak dersten kaldim (mati) mezun olmak icin o dersten muhaf olmayi mi beklicem bide 3 dönem dedim evet dedi :!: ve üstelik bi ton hakaret etti adam...........6 dönemimi bitiricem bide kaldiğim derslerden muhaf olmak icin 3 dönemde onlari vermeye çalisicam :mrgreen:

not:bi üsteki msj ina alinti yapamadim 3 ten fazla alinti kabul etmiyor..

canım sen boşver öyle olumsuz düşünen insanları. önce araştır, bulamazsan sor bize. bilgilerimizi seve seve paylaşırız. sanırım çoğu arkadaşımda benim gibi düşünüyodur...
Kimseye Asla Olduğundan Fazla Değer Verme, DEĞMEZ ...

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 24 Şub 2008, 23:55

tskler cnm moralimi bozdugundan deil haksiz oldugu halde nasil bu kadar kendinden emin bi şekilde konusup hakaret yagdirdini icime sindiremedim sadece :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 25 Şub 2008, 00:00

Yasemin yazdı:tskler cnm moralimi bozdugundan deil haksiz oldugu halde nasil bu kadar kendinden emin bi şekilde konusup hakaret yagdirdini icime sindiremedim sadece :mrgreen:

hiç muhattab bile olma. boşver, malesef her yerde olduğu gibi, burdada öyleleri vardır. sen salla gitsin ... :lol:

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Mesaj gönderen MeteHAN » 25 Şub 2008, 01:08

Sorularınızı AOL destek merkezi bolumune sorun.

3 YILLIK SİSTEMDE OKUYANLAR;
Toplam kazanılan kredinin 144 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması.
Alan kredisinin 64 veya üzeri olması (Genel Kültür hariç),
İlköğretim okulu-orta okul mezunu öğrencilerin öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması,
Lise ara sınıflardan gelerek Açıköğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin, Açıköğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 5 olması gerekir.

4 Yıllık Sistemde Ne Zaman Mezun Olabirim ?

Toplam kazanılan kredinin 192 veya üzeri olması,
Alan kredisinin 80 veya üzeri olması,
Alan derslerinin tamamından sınava girilmiş olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,
Lise ara sınıflarından gelerek Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin,Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 8 olması gerekir.

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 25 Şub 2008, 09:40

ben bunu okumuştumda pek dikkate almamiştim :mrgreen: saçma geldiğinden olabilir mesela :P bu durumda ben her ders i bi şekilde vermek zorundayim öyleyse :!: yoksa 3 dönem beklemeye mahkum edilicem (hani biz süper zekayiz ya :mrgreen: )sözel derslerle bi sorunum yok benm ne yapar eder gecerim geçtimde ztn :P ama sayisallar imkansiz temel yok cunki :?

buarada admin bey sizi ilk defa forumda sorularimiza cvp verirken görüyorum :shock: :shock: ne de olsa admin bey cvp vermiyor bari kendimize soralim diye bu bölümde paylasiyoruz :P

Not : yinede o kadar hakaret yağdirmamaliydi o şahis :mrgreen: belki tatli bi dille anlatsaydi ciddiye alicaktim :shock:

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 25 Şub 2008, 16:18

kıss yasemin sansasyonellerin kadınımısın nesin yaw azcık rahat dur ne yaramazsın öyle :mrgreen: hıııııı bak ablan konuşuyor :evil:
muaf olma konusuna bende takıldımda takıldım bir türlü kafamda netlik kazanmadı gitti ben şimdi ing. muaf olmak için hiç işeretlemedim ve ikinci kez bile bile kaldım :roll: bir kere daha kalcam eeeee birde ing.2 var onda ne edecm deli olcam yaa ondada 3 kezmi kalmak zorundayım yoksa onu hiç almayayımda diyorum başka derslerden 144'ü tamamlayayım olmamı acep :P

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 25 Şub 2008, 16:26

deniz yazdı:kıss yasemin sansasyonellerin kadınımısın nesin yaw azcık rahat dur ne yaramazsın öyle :mrgreen: hıııııı bak ablan konuşuyor :evil:
muaf olma konusuna bende takıldımda takıldım bir türlü kafamda netlik kazanmadı gitti ben şimdi ing. muaf olmak için hiç işeretlemedim ve ikinci kez bile bile kaldım :roll: bir kere daha kalcam eeeee birde ing.2 var onda ne edecm deli olcam yaa ondada 3 kezmi kalmak zorundayım yoksa onu hiç almayayımda diyorum başka derslerden 144'ü tamamlayayım olmamı acep :P
denizcim sen hiç ingilizce dersi görmedinmi? yani ingilizce o kadarda zor değil sanırım. benim ingilizce 3 vardı, aşırı çalışılacak bişey yoktu ama sınavda baya bi bocaladıydım, genede 90 aldım.

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 25 Şub 2008, 16:56

ing cok basit nasil bu kadar dert edebiliyosun ki?sonucta calistiğinda ögrenebileceğin bi ders sayisal da öyle bi şansin yok malesef.... ben ing den 85 almisim :shock:

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 25 Şub 2008, 17:23

gzlm hepsinden gecmek , muhaf olmak zorundayiz :? :?

3 YILLIK SİSTEMDE OKUYANLAR;
Toplam kazanılan kredinin 144 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması.
Alan kredisinin 64 veya üzeri olması (Genel Kültür hariç),
İlköğretim okulu-orta okul mezunu öğrencilerin öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması,
Lise ara sınıflardan gelerek Açıköğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin, Açıköğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 5 olması gerekir.

4 Yıllık Sistemde Ne Zaman Mezun Olabirim ?

Toplam kazanılan kredinin 192 veya üzeri olması,
Alan kredisinin 80 veya üzeri olması,
Alan derslerinin tamamından sınava girilmiş olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,
Lise ara sınıflarından gelerek Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin,Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 8 olması gerekir.
Sorularınızı AOL destek merkezi bolumune sorun.

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 25 Şub 2008, 18:58

ya sormayın arkadaşlar yaptık bir hata işte gir belki tutar dimi ama :cry: ne bileyim zormu kolaymı onuda bilmiyorum hiç yüzüne bile bakmadımki.ben orta okuldadaingilizce görmedim öğretmen yokluğundan açıkcası korktum biraz.
aslında eşim yardımcı olacaktı ama fazlada zamanım kaldı tekrarları bile yetiştirememiştim.
sağlık olsun
ayşegül çok iyimsersin kız ne çözümü benimkisi resmen kördüğüm olmuş :mrgreen:
evet zorunlu dersim ayrıca ah ahh

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön