alan lılara alansız kuralına karşıyız

Her Konuda Tartışabilirsiniz
aragor021

alan lılara alansız kuralına karşıyız

Mesaj gönderen aragor021 » 17 Ağu 2013, 22:57

yav beyler bayanlar bu kademeli geçiş sistemi alanlı olan öğrencileri alansız yapmış bu resmen emeğe saygısızlıktır ben dilekçe yazdım telefonda ilettim karşı çıkıyoruz bu kurala herkes 147 yi arasa yada aol ye dilekçe yazsa bu işi bize yaptıramazlar

Kullanıcı avatarı
sonerkeser1
Asistan

Re: alan lılara alansız kuralına karşıyız

Mesaj gönderen sonerkeser1 » 17 Ağu 2013, 23:16

bi çaresi olucagını sanmıyorum ama dilekçe örneği varsa mail ile destek olabilirim bende
Bin Handan Yüz Kaleden Geçersinde Bir Ufacık Gönülden İçeri Giremezsin..

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 17 Ağu 2013, 23:56

tamam da şikayetin bir yararı var mı yoksa başkasına yarar mı diye
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 18 Ağu 2013, 00:43

Arkadaşlar yapmayın etmeyin nedir emeğe saygısızlık olan. Sizin alan kredileriniz sıfırlanacak bu mudur haksızlık. Olayı doğru düşünseniz böyle olmadığını göreceksiniz.

Şu an sizin almış olduğunuz alan kredisi alanlı olduğunuz sürece sizin için önemli. Alan kaldırıldığında bu kredilerin yok olması size bir eksi getirmez.

Siz diyorsunuz ki, o zaman alan kredilerimiz toplam krediye eklensin.

Ya zaten şu an toplam kredinizin içinde alan krediniz mevcut. Sizin alan dersinden almış olduğunuz kredi alan kredisine eklenirken aynı zamanda toplam kredinizi de yükseltmiyor muydu :?: Ve alansıza geçtiğinizde toplam krediniz sabit kalmayacak mı :?: Size mezuniyet için alan kredisi de soran olmayacak :?:

O zaman problem nedir biri buraya yazabilir mi acaba :?:

Bilmediğim bir konu varsa ben öğreneyim. Yok benim dediğim doğru ise siz telaş etmeyin.
Resim

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 18 Ağu 2013, 00:49

kripton yazdı:Arkadaşlar yapmayın etmeyin nedir emeğe saygısızlık olan. Sizin alan kredileriniz sıfırlanacak bu mudur haksızlık. Olayı doğru düşünseniz böyle olmadığını göreceksiniz.

Şu an sizin almış olduğunuz alan kredisi alanlı olduğunuz sürece sizin için önemli. Alan kaldırıldığında bu kredilerin yok olması size bir eksi getirmez.

Ya zaten şu an toplam kredinizin içinde alan krediniz mevcut. Sizin alan dersinden almış olduğunuz kredi alan kredisine eklenirken aynı zamanda toplam kredinizi de yükseltmiyor muydu :?: Ve alansıza geçtiğinizde toplam krediniz sabit kalmayacak mı :?: Size mezuniyet için alan kredisi de soran olmayacak :?:

Bilmediğim bir konu varsa ben öğreneyim. Yok benim dediğim doğru ise siz telaş etmeyin.
+1
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Ağu 2013, 01:35

kripton yazdı:Arkadaşlar yapmayın etmeyin nedir emeğe saygısızlık olan. Sizin alan kredileriniz sıfırlanacak bu mudur haksızlık. Olayı doğru düşünseniz böyle olmadığını göreceksiniz.

Tam emin olmamakla birlikte alanlılar alansıza geçerse örneğin İngilizce derslerinin tanesi Yabancı Dil alanında 12 kredilikti. Bu öğrenciler haliyle İngilizce dersinden ders başı 12 kredi kazandılar. Ama alansız sistemde bu dersin kredisi 3. Dolayısıyla kazandıkları 12 kredi, 3 krediye düşebilir, bu da toplam krediyi de düşürebilir. Ama mağdur olmamaları için kazanılmış kredileri geri almadan, sadece İngilizce 5-8 arasını alanlıdan geçiş yapan öğrencilere ekleyip konuyu kapatabilirler. Bilemiyorum tam olarak.

Ayrıca alanlıdan alansıza geçiş aslında daha önceden olacaktı, hatta bazı alanlıları geçen sene alansıza geçirmişlerdi otomatik olarak. Sonra itiraz mı oldu, yoksa yanlışlık olduğundan mı bilemem tekrar alanlıya dönmüşlerdi. Kademeli olarak geçiş yapılmaya başlamasından itibaren de en az 2 yıl geçti. Yani uygulama mecburi bir uygulama olduğu için artık geri dönüşü olamaz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
sezgii
Doktor

Mesaj gönderen sezgii » 18 Ağu 2013, 01:43

2. ek sınav yaparlarsa iyi olur
Varlığım, TÜRK varlığına armağan olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön