İlk Defa Ek Sınava Gireceğim Bilgi İstiyorum

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Ser
Çırak

İlk Defa Ek Sınava Gireceğim Bilgi İstiyorum

Mesaj gönderen Ser » 19 Ağu 2013, 00:08

Merhaba arkadaşlar,

İllk defa ek sınava gireceğim sistem hakkında bilgi verebileck var mı? maol sitesinde ek sınav giriş hakkım var gözüküyor.

Öğrenmek istediğim şeyler;

Ek sınava istediğimiz dersten girebiliyor muyuz? yoksa sadece 3. dönem sınavlarına mı girmek zorundayız? geçtiğimiz derslere tekrar girip puan yükseltme yapabilir miyiz? bir de toplam kaç kredilik ders alabiliyoruz?

Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler bilgi veren herkesten Allah razı olsun. Bol şans.

ROJHAN
Doktor

Re: İlk Defa Ek Sınava Gireceğim Bilgi İstiyorum

Mesaj gönderen ROJHAN » 19 Ağu 2013, 00:12

toplam 30 kredilik
tek gün iki oturum
aynı dersler çıkabilir genelde böyle.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Ser
Çırak

Mesaj gönderen Ser » 20 Ağu 2013, 23:06

ben 16 ders 36 kredilik seçim yaptım ama?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Ağu 2013, 23:07

MAÖL öğrencisiysen 40 krediye kadar seçim yapabilirsin, dolayısıyla normaldir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mcaglayan

Mesaj gönderen mcaglayan » 20 Ağu 2013, 23:19

yüz yüze eğitim ek sınav için kayıt yenilemeler 26-29 ağustos ta mı başlıyor yoksa 19-21 ağustos ta mı ?
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu - Bankacılık ve Sigortacılık

Ser
Çırak

Mesaj gönderen Ser » 20 Ağu 2013, 23:23

Evet maol demek öyleymiş.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Ağu 2013, 23:26

mcaglayan yazdı:yüz yüze eğitim ek sınav için kayıt yenilemeler 26-29 ağustos ta mı başlıyor yoksa 19-21 ağustos ta mı ?
•Yüz yüze eğitim derslerine ait ek sınav başvuruları, yüz yüze eğitim veren okullar tarafından 26-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacak, başvurusu alınan derslerin sınavları 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında okul müdürlüğünün belirleyeceği sınav takvimine göre yapılacaktır. (Başvurular ekteki dilekçe ile kabul edilecektir.)

Dilekçe: http://maol.meb.gov.tr/download_files/e ... lekce.docx
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Ser
Çırak

Mesaj gönderen Ser » 20 Ağu 2013, 23:36

emrahk yazdı:
mcaglayan yazdı:yüz yüze eğitim ek sınav için kayıt yenilemeler 26-29 ağustos ta mı başlıyor yoksa 19-21 ağustos ta mı ?
•Yüz yüze eğitim derslerine ait ek sınav başvuruları, yüz yüze eğitim veren okullar tarafından 26-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacak, başvurusu alınan derslerin sınavları 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında okul müdürlüğünün belirleyeceği sınav takvimine göre yapılacaktır. (Başvurular ekteki dilekçe ile kabul edilecektir.)

Dilekçe: http://maol.meb.gov.tr/download_files/e ... lekce.docx
ben ek sınav kayıdını yaptırırken sordular alttan dersin var mı diye 1 sınavdan vardı bu dilekçeyi de doldurttular bana. Tekrar gitmem gerekecek mi acaba onu sormadım ama.

“Sınavlar” sayfasına dön