yıl sonu ortalaması

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ebk

yıl sonu ortalaması

Mesaj gönderen ebk » 01 Kas 2013, 20:28

Arkadaşlar anadolu lisesinde 3yıl okudum 4yılda okuldan sıkıldığım için açık liseye geçtim hemde ygs-lys ye daha rahat çalışırım diye düşündüm ama ders seçimi yaparken kiredimin 190 olmasına rağmen o anki gazla 30kiredilik ders seçtim. Şİmdide kara kara düşünüyorum hangi birine çalışayım diye soracağım şey ise zaten yeterince kredim olduğu için zorunlu dersler haricine hiç girmesem ne olur yada onları seçme işini iptal etsem hani sınava 45gün kalaya kadar alan filan deişiyordu ya tekrar öle bişi yapıp sadece zorunluları mı seçsem yoksa böyle girmek zorundamıyım. Yıl sonu notlarımı nasıl etkiler acaba. Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ediyorum. yıl sonu ortalamalatrım
9.sınıf 77
10.sınıf 67
11.sınıf 71
ys-lys ye ek puan olarak diplama notu ekleneceği için benim için önemli bir konu.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: yıl sonu ortalaması

Mesaj gönderen Doçent » 01 Kas 2013, 20:39

30 krdinin tamamına ihtiyacın yok tabii zorunlu yani ortak dersin varsa onları geç yeterli 2 kredilik işin var :D iptal etmene gerek bişe yok sınava girersin ortak dersini geçersin diğerlerini sallarsın ama ortalamam yüksek olsun diyorsan hepsini ver :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

ebk

Mesaj gönderen ebk » 01 Kas 2013, 21:21

pskolog yazdı:30 krdinin tamamına ihtiyacın yok tabii zorunlu yani ortak dersin varsa onları geç yeterli 2 kredilik işin var :D iptal etmene gerek bişe yok sınava girersin ortak dersini geçersin diğerlerini sallarsın ama ortalamam yüksek olsun diyorsan hepsini ver :D
işte kiredi konusunda sıkıntı yok dediğin gibi ama üniversite tercihinde ek puan olarak geleceği için not ortalamamında iyi olmasını istiyorum ve zorunluların dışındaki derslere girmek istemiyorum kim uraşacak onlara diye düşünüyom bide ygs-lys ye hazırlanıyom ya o açıdan yani ygs-lys baya bi vaktimi alıyo zaten o açıdan yazdım sadece zorunlulara girmemi sağlayacak bir çıkar yol varmıdır diye ??? ŞÖyle bişey okumuştum sitede sınavlardan 45gün önce alan değiştirilebilir gibi bişeydi alanımı değiştirsem sonra tekrar bu alana geçsem ve bu sefer sadece zorunluları seçsem nasıl olur yada aklınızda başka bir yol yöntem varsa onu uygulayabilirim bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 02 Kas 2013, 01:11

Zorunlu olduğun derslere çalış onları geç yeter diğerlerine girmesende olur başarı puanı geçtiğin derslerden hesaplanmakta yani 45-50 gibi bir puan alırsan diğer herhangi bir dersten bir ortalamanın düşmesine sebep olur ama 40 alırsan geçemediğin için ortalamana etki etmeycektir.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 02 Kas 2013, 03:04

senin alanlık bir işin yokki :D kaldı ki alanlar bu sınavda son buluyor ki zaten işlemler sona erdi sınav süreci başladı :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön