lys 5 lys 4

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
aysegül
Asistan

lys 5 lys 4

Mesaj gönderen aysegül » 05 Nis 2014, 06:21

arkadaslar merhaba ben gelecek sene lys 5e girmek istiyordum (YGS Baraji gecsem tabii) iste sorum su ki dershane müdürü bana gecen lys 5 den önce lys 4e de girmek zorundaymisim dedi bu dogru mu bilgisi olan varmi??

bengeldim
Yardımcı Uzman

Re: lys 5 lys 4

Mesaj gönderen bengeldim » 05 Nis 2014, 08:01

Hayır istediğine girersin. İstersen ikisine de girersin.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 06 Nis 2014, 02:12

En az iki taneye girmek zorundasın da gerisini bilmiyorum. Lys 5 dil oluyor sanırım dilden tercih yapacaksan girmen gerekir.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 06 Nis 2014, 05:30

Hayır ikisine girmek zorunda değilsin. Geçen yıl bana da bu konulara hakim olmayan bir dershane yöneticisi aynı şeyi söylemişti. Ama iyice araştırınca dil için kesinlikle böyle bir zorunluluk olmadığını öğrendim.
Ama birden fazla lys'ye girmen yararına olur eğer birinden kötü sonuç alırsan diğerine yönelirsin.

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 09 Nis 2014, 04:19

besy yazdı:Hayır ikisine girmek zorunda değilsin. Geçen yıl bana da bu konulara hakim olmayan bir dershane yöneticisi aynı şeyi söylemişti. Ama iyice araştırınca dil için kesinlikle böyle bir zorunluluk olmadığını öğrendim.
Ama birden fazla lys'ye girmen yararına olur eğer birinden kötü sonuç alırsan diğerine yönelirsin.
saol... lys 4 girsem lys 5`in sinav puani etkiliyormu mesela lys 4den kötü alirsam ve 5 iyi alirsam sinavimi olumsuz etkiler mi cok merak ediyorum

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 09 Nis 2014, 05:00

aysegül yazdı:
besy yazdı:Hayır ikisine girmek zorunda değilsin. Geçen yıl bana da bu konulara hakim olmayan bir dershane yöneticisi aynı şeyi söylemişti. Ama iyice araştırınca dil için kesinlikle böyle bir zorunluluk olmadığını öğrendim.
saol... lys 4 girsem lys 5`in sinav puani etkiliyormu mesela lys 4den kötü alirsam ve 5 iyi alirsam sinavimi olumsuz etkiler mi cok merak ediyorum
Ygs puanın lys 5'i etkiler ama lys'de lys 5 hariç hiç biri puanını etkilemez.
Mf olsan hem matematik hem de fen sınavına girmelisin, tm olsan hem türkçe hem de matematiğe girmen gerekir. Ama lys 5'te böyle birşey söz konusu değil.
Örnek olarak http://www.puanza.com/ şu siteye olası netlerini yaz ve ygs hariç lys 5'i etkileyen birşeyin olmadığını görürsün.

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 10 Nis 2014, 04:01

besy yazdı:
aysegül yazdı:
Ygs puanın lys 5'i etkiler ama lys'de lys 5 hariç hiç biri puanını etkilemez.
Mf olsan hem matematik hem de fen sınavına girmelisin, tm olsan hem türkçe hem de matematiğe girmen gerekir. Ama lys 5'te böyle birşey söz konusu değil.
Örnek olarak http://www.puanza.com/ şu siteye olası netlerini yaz ve ygs hariç lys 5'i etkileyen birşeyin olmadığını görürsün.
cevabin icin tesekkürederim :)

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön