bu dönem mezun olacagim okul puanim ygs puanima eklenirmi

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
selin1992

bu dönem mezun olacagim okul puanim ygs puanima eklenirmi

Mesaj gönderen selin1992 » 16 Nis 2014, 00:50

Merhaba ben ygs sınavına girdim acik öğretim lisesinde zorunlu derslerim var ve 31 haziran 1 mayista zorunlu derslerimi vereceğim temmuzda olacak olan osym yerlestirmelerine okul başarı puanim hesaplanmasi yetisirmi bu dönemde mezun olursam okul puanim ygs puanima eklenirmi yetisirmi temmuza kadar lutfen yardimci olun

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: bu dönem mezun olacagim okul puanim ygs puanima eklenirm

Mesaj gönderen Doçent » 16 Nis 2014, 02:41

bizde senin gibiyiz selin 2. dönem sınavından sonra ekelnir büyük ihtimal haziran gibi okulların kapanmasıyla hesaplanır...tercih zamanı temmuz da yetişir
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

selin1992

Mesaj gönderen selin1992 » 16 Nis 2014, 06:48

İnşallah eklenirya tek umudum o çünkü eklenmezse diploma notu 50 den hesaplaniyor oda 30 puan falan yapiyor sanırım

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Nis 2014, 04:56

Lys den sonra ekleniyormuş aldığım sağlam kaynaktan bilgiye göre :D yani bizim 3. dönem sınavı bunun dışında kalmış oluyor bir gariplik söz konusu :?
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

selin1992

Mesaj gönderen selin1992 » 17 Nis 2014, 09:49

Evet öyle zaten ama hesaplanmasa dahi osym diploma notunu en dusukten hesapliyormus yani 50den hic yoktan iyidir baska bir kaynaktan aldigim haberde o zamana kadar aldigin puanlari hesaplayip diplomana notunu veriyolarmis garp:)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Nis 2014, 17:20

Ben bunun hakkında sürekli açıklama yapıyorum, sanırım başlık açmam gerekli. :)

Bu sene son sınıfını okuyup, YGS'ye başvuranların okul puanı (OBP) Mayıs sınavıyla birlikte tüm notlarının hesaplanmasıyla oluşacaktır. Yani Temmuz sınavı veya ek sınava gireceklerin bu sınavlarda alacakları notlar bu sene için OBP'ye etki etmeyecektir. Eğer bu sene istediği bir puanı alamayıp, seneye tekrar YGS'ye başvuran olursa, işte seneye Temmuz ve ek sınavda aldığı notlardan oluşan OBP etkili olacak.

Şunu bilmenizde fayda var, Temmuz veya ek sınavda alacağınız notlar diploma notunu öyle aman aman artırmayacağı için bunu dert etmeyin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

selin1992

Mesaj gönderen selin1992 » 19 Nis 2014, 22:38

Başlık açtığınizda gördüm çokTeşekkür ederim sorumun cevabini aldım sonunda:)

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön