Bu sene 2 ek sınav olurmu sizce ?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Bu sene 2 ek sınav olurmu sizce ?

Mesaj gönderen TheRummer » 20 Ağu 2014, 21:15

Arkadaşlar 1 tane ek sınav her sene yapılıyor zaten geçen senede 2 ek sınav olmuştu bu sene sizce olurmu ?

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Bu sene 2 ek sınav olurmu sizce ?

Mesaj gönderen Doçent » 20 Ağu 2014, 21:46

kararsızım olabilirde olmayabilirde :tipik:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 20 Ağu 2014, 23:40

Merhabalar hazir konu açilmişken sormak istedim .
Ek sınav veya 2. Ek sınavda dönem zorunluluğu isteniyorbenim döbemim yetiyor ve bu sinav ile 106 kredim olucak ben bu ek sınavlara girebilir miyim ? (Lütfen gireyim lütfen girebilirsin deyin . :) )
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 21 Ağu 2014, 07:33

Dersatatürk yazdı:Merhabalar hazir konu açilmişken sormak istedim .
Ek sınav veya 2. Ek sınavda dönem zorunluluğu isteniyorbenim döbemim yetiyor ve bu sinav ile 106 kredim olucak ben bu ek sınavlara girebilir miyim ? (Lütfen gireyim lütfen girebilirsin deyin . :) )

keşke diyebilseydim ama senin daha bu sınavla 106 kredi olcaksa yapılcak iki ek sınavla bile mezun olman imkansız :43: o yüzden sen bu ek sınavları unut :22:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 21 Ağu 2014, 11:15

Blueberry yazdı:

keşke diyebilseydim ama senin daha bu sınavla 106 kredi olcaksa yapılcak iki ek sınavla bile mezun olman imkansız :43: o yüzden sen bu ek sınavları unut :22:
Mezun olamıyacağımı bende biliyorum yalnız bu sınava girersem bir dönem öncesinde en azından mezun olurum . Bu yüzden sınava girmek istiyorum yalnız sınavda kredi zorunluluğu aramazlar diye umut ediyorum . Kredi zorunluluğu aramazlar ise sınavı unutmama gerek yok değil mi ? İçimi karartmanıza gerek yokdu diye düşünüyorum . :43:
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Stifler
Acemi

Mesaj gönderen Stifler » 21 Ağu 2014, 11:50

TheRummer yazdı:Arkadaşlar 1 tane ek sınav her sene yapılıyor zaten geçen senede 2 ek sınav olmuştu bu sene sizce olurmu ?
Büyük bir ihtimalle olacak tek temenniz kredi şartı aranmaması .

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 21 Ağu 2014, 18:38

umarım geçen yıl ki gibi olur

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 21 Ağu 2014, 20:18

Dersatatürk yazdı:
Blueberry yazdı:

Mezun olamıyacağımı bende biliyorum yalnız bu sınava girersem bir dönem öncesinde en azından mezun olurum . Bu yüzden sınava girmek istiyorum yalnız sınavda kredi zorunluluğu aramazlar diye umut ediyorum . Kredi zorunluluğu aramazlar ise sınavı unutmama gerek yok değil mi ? İçimi karartmanıza gerek yokdu diye düşünüyorum . :43:

içini karartmıyorum :43: kredi şartı olmasa bile dönem zorunluluğu var bu sınavları kredi doldurma olarak değil mezun olabilcek kişileri alıyorlar :22: öyle senin dediğin gibi olsaydı bizde ek sınavlara girip kredi tammalyıp daha erken mezun olurduk :25:

bihruze

Mesaj gönderen bihruze » 21 Ağu 2014, 20:32

Merhaba arkadaşlar.Hadi ikinci neyse de bir tane olsun ek sinav olur mu dersiniz?Cunku zaten Agustosun 23unde (yani bu hafta sonu 3. Sinav var.Eylule ne kaldi? Universite kayitlari da Eylulun basinda yapiliyor.Yani 3. Sinavda kredisini tamamlayamayanlar universiteye kayit yaptiramayacaklar mi ki acaba?? :|
Ana gibi yar olmaz, Istanbul gibi diyar . Guleni söyle dursun aglayani bahtiyar...

Veli1903
Acemi

Mesaj gönderen Veli1903 » 21 Ağu 2014, 23:07

bu ek sınavlar için nerelere mail atmalıyız 1. ek sınav olacak sanırım ama 2.ek sınavda olursa muhteşem olur bilgili arkadaşlar yardımcı olsunda mail atalım isteğimizi gösterelim :)

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 21 Ağu 2014, 23:11

içini karartmıyorum :43: kredi şartı olmasa bile dönem zorunluluğu var bu sınavları kredi doldurma olarak değil mezun olabilcek kişileri alıyorlar :22: öyle senin dediğin gibi olsaydı bizde ek sınavlara girip kredi tammalyıp daha erken mezun olurduk :25:
Bende dersataturk isimli arkadaşa katılıyorum kesin konuşmuşsunuz ancak geçen yıl kredi şartı aranmamıştı, dönem şartı aranmıştı.Kredi doldurma sınavı değil diyorsunuuz ama bence yanılıyorsunuz.
Benim şahsi görüşümce normal şartlarda çalışarak bir kişi 8-9 döneme kalmadan bile bitirebilir liseyi.Ancak bitiremeyen daha doğrusu önem vermeyen birçok kişi var MEB bu durumdan şikayetçi olduğundan dolayı dönemi yüksek olan öğrencilere erken bitirmeleri için yardımcı olduğu düşünüyorum yoksa geçen dönem veya diğer sene kredi şartı aranırdı.Demek ki geçen dönem siz bu fırsattan yararlanıp erken mezun olamamışsınız bu bizim değil sizin hatanız.
Yukarıda belirttiğim gibi bu sadece benim bakış açımdır inşAllah bu dönem yapılması planlanan ek sınav da kredi şartı aranmaz.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Ağu 2014, 09:29

Benim şahsi görüşümce normal şartlarda çalışarak bir kişi 8-9 döneme kalmadan bile bitirebilir liseyi.

:lol:

kuralları bilmiyorsun sanırım tayfun :22: 8. dönemden önce kimse mezun olamaz :43:

ayrıca geçen yıl bu zmanlar ne dönem olarak ne de kredi olarak ek sınavlara giremiyordum bu benim hatam değildi :22: en az 2,5 yılda bitirme olayı var tabi benim gibi sıfırdan başlayanlar için yoksa örgünden gelen 9 veya 10. sınıftan terk biri daha kısa sürede bitirebilir o ayrı :sandalye:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 22 Ağu 2014, 09:47

Blueberry yazdı:Benim şahsi görüşümce normal şartlarda çalışarak bir kişi 8-9 döneme kalmadan bile bitirebilir liseyi.

:lol:

kuralları bilmiyorsun sanırım tayfun :22: 8. dönemden önce kimse mezun olamaz :43:

ayrıca geçen yıl bu zmanlar ne dönem olarak ne de kredi olarak ek sınavlara giremiyordum bu benim hatam değildi :22: en az 2,5 yılda bitirme olayı var tabi benim gibi sıfırdan başlayanlar için yoksa örgünden gelen 9 veya 10. sınıftan terk biri daha kısa sürede bitirebilir o ayrı :sandalye:
Kredi olayından bahsediyorum 8-9 döneme kalmadan tamamlayabilir diye.Girememenizin sebebi de büyük ihtimal dönemden dolayıdır.Döneminiz yetseydi girerdiniz.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Stifler
Acemi

Mesaj gönderen Stifler » 22 Ağu 2014, 10:39

Ek sınav istememin nedeni 102 kredi geçip YGS'ye girmek istiyorum sadece.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 23 Ağu 2014, 10:15

Sınav tarihleri üzerinde yaptıkları değişiklikler yüzünden böyle sıkışıklık oldu, eskiden temmuzda 3. Dönem sınavı biterdi.
Bu sene ağustos'a sarkması sıkıntı oldu ve ek sınav için yazı yazmışlar ve kesinlikle 1 tane ek sınav olacak, zaman darlığı 2. Ek sınavı şaibeli bırakıyor ama yapılacaktır diye ümit ediyorum.
Ben ocak ayında kaçırdığım sınavdan dolayı ek sınava kaldım, bugün alacağım kredilerden sonra tam 30 kredi eksiğim kalıyor.
28 eylül de kpss olduğu için yoğunluğumu kpssye verip liseyi 2 ek sınav ile 20+10 krediyi 2 sınavda alarak bitirmek istiyorum fakat garantisi yok 2. Ek sınavın...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

“Sınavlar” sayfasına dön