Üniversite E- Kayıt

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Hayal:)
Çırak

Üniversite E- Kayıt

Mesaj gönderen Hayal:) » 22 Ağu 2014, 19:52

Daha önceden bu konu hakkında konuşuldu mu bilmiyorum ama şöyle bi sorum olacaktı arkadaşlar. Akdeniz üniversitesi korkuteli myo kazandım üniversitenin kayıt için gerekli evraklarında 25 ağustostan itibaren yayınlanacak olan ön kayıt formunu doldurmamız isteniyo ama yök den gelen mesaj da "üniversiteniz e- kayıt uygulamasına dahil değildir.Fakat, kayıt koşulları gereği kaydınızı üniversitenizde yaptırmanız gerekmektedir " yazıyo. Şimdi ben napcam anlamadım ön kayıt yokmuymuş üniversitede. 1-5 eylül üniversiteye gidip direk kayıt mı yaptırıcam :26:

Bilmek için bıkıp usanmadan çalışmak, susuz kalmış bir çiçek suyu nasıl emerse öyle iştahla öğrenmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Üniversite E- Kayıt

Mesaj gönderen Doçent » 22 Ağu 2014, 19:58

aynısı banada geldi kafam karışmış durumda :37:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Ağu 2014, 20:16

YÖK, bu sene bazı üniversitelerle başlattığı bir sistemle asıl kayıtları e-Devlet üzerinden gerçekleştirme imkanı getirdi. Yani listede bulunan üniversiteleri kazanan öğrenciler, Eylül'deki kayıtları isterlerse e-Devlet üzerinden yapabilecek. Ama senin bahsettiğin bu kapsamda değil, bahsettiğin "ön kayıt". Dolayısıyla ön kaydı üniversitenin sitesi üzerinden ilgili tarihler arasında yapman gerekiyor.

Asıl kayıtları ise dediğim gibi YÖK'ün duyurduğu listedeki üniversitelerden birisini kazandığın için e-Devlet üzerinden yapabilirsin... ;)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Hayal:)
Çırak

Mesaj gönderen Hayal:) » 22 Ağu 2014, 20:31

emrahk yazdı:YÖK, bu sene bazı üniversitelerle başlattığı bir sistemle asıl kayıtları e-Devlet üzerinden gerçekleştirme imkanı getirdi. Yani listede bulunan üniversiteleri kazanan öğrenciler, Eylül'deki kayıtları isterlerse e-Devlet üzerinden yapabilecek. Ama senin bahsettiğin bu kapsamda değil, bahsettiğin "ön kayıt". Dolayısıyla ön kaydı üniversitenin sitesi üzerinden ilgili tarihler arasında yapman gerekiyor.

Asıl kayıtları ise dediğim gibi YÖK'ün duyurduğu listedeki üniversitelerden birisini kazandığın için e-Devlet üzerinden yapabilirsin... ;)
Hmm anladım .. Çok teşekkürler :12:
Bilmek için bıkıp usanmadan çalışmak, susuz kalmış bir çiçek suyu nasıl emerse öyle iştahla öğrenmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Ağu 2014, 20:32

benimki kayıtlı fakat yinede üniye gitmem gerektiği söylenmiş :37:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

mhak
Acemi

Mesaj gönderen mhak » 22 Ağu 2014, 22:31

Ben kazandığım okulla konuştum kesin kayıt için evraklarini hazırla kaydını normal öğrenciler gibi 1-5 eylülde alicaz dediler girdigim sinavlardan eksik krediyi tamamlayıp daha sonradan diplomayi okula vercem

Yani bu durumda olanlar kazandığı okulun öğrenci işleri bölümüyle irtibata geçerse istediği cevabı alırlar

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön