Isınma Köşesi

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Re: Isınma Köşesi

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 14:32

rüfeyde yazdı:güzel bir konu olmuş eline sağlık Rehber :34:

paylaşımları okurken birşey ilgimi çekti sürekli bir suçlu arama çabasındayız hep birilerini suçluyoruz hayatımzıda :43:

peki sıradaki konumuz yaptıgımız yanlışları ne kadar kabul edebiliyoruz olsun mu ? :yemek:

Teşekkür ederim abla bir sürü konu oldu herkes bir konu üzerinde fikrini söyleyebilir

Egosal davranacağım biraz, Ben yanlış yaptığım zaman özür dilemesini bilirim ve doğruyu ararım insanlar yanlışlarını kabul ettiği zaman kendilerini esir gibi hissediyorlar sanki başkası seni yönetiyor gibi kimse reaya gibisinden şeyleri kabul etmez tabii. Ben bunu bir takım insanlarda gördüm. Erdemlilik diye bir şey yok araştırma yok bilgi üretmek yok her şey ben diyor ya ben ne düşünüyorsam o doğrudur ve bir de bu düşüncelerini başkalarına empoze ediyor ve kabul etmediğimiz zaman küfür ediyorlar.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Ara 2014, 15:11

rüfeyde yazdı:Evet emrahk önceki konudaki gibi ben severim hoş dedim bi baktım tartısma başlamış :tipik:

Osmanlıca kücükken 2 3 kitap okudum hoşlanmıştım 12 13 yaslarında idim Kuran bilince çok zorlanmamıştım okurken ama bunun zorunlu olması gibi bi gayrette yada dusuncede degilim yanlız lisede secmeli olarak olsa güzel olur hani mesela osmanlıcaya meraklı olan gençlerimiz başka bir egitim yeri aramaz okulunda bu derside alır.

Akp ve Chp gelince Ben akp'liyim yanlışlarıyla dogrularyla ben sunu anlamıyorum siyasette birkaç doğru yaparsın bir yanlış yaparsin o dogrular birden gidiverir, hatasız kul olmaz yanlıslarını görmek hoş guzel ama dogrularınıda görmek lazım.Kimse benim düşüncemde olmak zorunda degil ama saygı duymak zorunda hepimizin unuttuğu nkta bu sanırım bazen buna bende dahil :utanma: :tipik:
Seçmeli olsa kimsenin diyeceği yok zaten ama anladığımız kadarıyla zorunlu ders yapılacak eğer hayata geçirilirse. Bu da açık liseye de eklenmesi ve zaten yeni (Kimya 3-4, Fizik 3-4- gibi) derslerle zorlaşan açık lisenin artık başarılması çok çok güç bir lise haline gelmesi demek olacak.

Açık lisede öğrenci kendisine uymayan veya zor gelen seçmeli dersi seçmiyor ama örgünlerde bu konu mümkün değil aslında. Alansız sisteme geçişle sözde seçmeli dersi öğrenciye kendisi seçme şansı gelse de, fiiliyatta öyle değil. Mesela sınıfta 30 öğrenci varsa, 15'i X dersi, 15'i Y dersi vs. seçse bile okul yönetimi öğrencilere genelde kulak asmıyor ve hangi sınıfı açarsa öğrenci de o sınıfın seçmelilerini okumak zorunda kalıyor. Dolayısıyla Osmanlıca seçmeli bile olsa örgün liselerin çoğu mahalle baskısı nedeniyle bunu okutacak ve öğrenci istemese de o dersi alacaktır. Açık lisede böyle bir durum olamayacak haliyle seçmeli olursa...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 10 Ara 2014, 15:28

Bırakın CIA Mossadi bunları 50 yıldır bilen biliyor adlarına kitaplar yazılmış çok merak ediyorsan okursun facebook kullanıyorum pişman da değilim siz bunları biliyorsunuz da hala kendi kardesinizle kavga ediyorsanız sorun sizde size verilenlerde değil siyonizme dur demek için bilinçlenmek yetiyor okuyun görün videoları izleyin madem bilinclisiniz o zaman ona rağmen kavga ediyorsanız bu sizin kendinizi düzgün yetistiremediginiz içindir bu işler çok basit biri ortaya laf atar diğerleri onu kovalar bana kalırsa bilinçli kullanirsaniz her şeyin önüne geçersiniz insanlarla iyi geçinir ben oyum bu su siz susunuz derseniz bu devirde bile bir b*ka benzemez bildiklerimiz ben facemi greenpeace için kullanıyorum bütün yardim kuruluslarina uyeyim insanları facebook tan yayıp büyütmeye kullanıyorum bir şeyi düzgün kullanirsaniz zarar gelmez merak etmeyin hayat bir çizgi kadar uzak ölüme unutmayın
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 10 Ara 2014, 15:56

Facebook kullanıyorum,pişman felan da değilim.İnternet her türlü kötü olanaklara sahip olabilir fakat kullanan önemli.Facebook sahibi ne asıllı olursa olsun farketmez.Yahudi,hristiyan,şaman vs vs beni ilgilendirmez her türlü israil malınıda yerim içerm.Facebook sahibi adam için saniyede milyon dolar kazanıyor bıraktım demissin.Şimdi heralde fakir oldu ? Bill gates ne müslüman mı.. ? O zaman bu forumada yazma bill gates buldu bilgisayarı windowsu.Senin bulduğun ne var bana bi onu söylesene televizyonda izleme onu bulanda yahudiler.Allah allah.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Ara 2014, 16:23

TheRummer yazdı:Facebook kullanıyorum,pişman felan da değilim.İnternet her türlü kötü olanaklara sahip olabilir fakat kullanan önemli.Facebook sahibi ne asıllı olursa olsun farketmez.Yahudi,hristiyan,şaman vs vs beni ilgilendirmez her türlü israil malınıda yerim içerm.Facebook sahibi adam için saniyede milyon dolar kazanıyor bıraktım demissin.Şimdi heralde fakir oldu ? Bill gates ne müslüman mı.. ? O zaman bu forumada yazma bill gates buldu bilgisayarı windowsu.Senin bulduğun ne var bana bi onu söylesene televizyonda izleme onu bulanda yahudiler.Allah allah.
Çok açık sözlüsün, tebrik ederim... :D
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 17:42

Cartenza yazdı:Bırakın CIA Mossadi bunları 50 yıldır bilen biliyor adlarına kitaplar yazılmış çok merak ediyorsan okursun facebook kullanıyorum pişman da değilim siz bunları biliyorsunuz da hala kendi kardesinizle kavga ediyorsanız sorun sizde size verilenlerde değil siyonizme dur demek için bilinçlenmek yetiyor okuyun görün videoları izleyin madem bilinclisiniz o zaman ona rağmen kavga ediyorsanız bu sizin kendinizi düzgün yetistiremediginiz içindir bu işler çok basit biri ortaya laf atar diğerleri onu kovalar bana kalırsa bilinçli kullanirsaniz her şeyin önüne geçersiniz insanlarla iyi geçinir ben oyum bu su siz susunuz derseniz bu devirde bile bir b*ka benzemez bildiklerimiz ben facemi greenpeace için kullanıyorum bütün yardim kuruluslarina uyeyim insanları facebook tan yayıp büyütmeye kullanıyorum bir şeyi düzgün kullanirsaniz zarar gelmez merak etmeyin hayat bir çizgi kadar uzak ölüme unutmayın
özgürsün kardeşim

herkes menfaatini savunur senin yaptığın gibi

ben yolumdan dönmeyeceğim elimden ne kadar gelirse çevremi bu tuzaktan kurtaracağım ben bu tuzağın farkındayım ve elimden geldiğince o şeytanların yuvasını başına yıkacağım zaten onlar yuvası örümcek yuvası gibidir

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 10 Ara 2014, 18:45

Cartenza yazdı:Bırakın CIA Mossadi bunları 50 yıldır bilen biliyor adlarına kitaplar yazılmış çok merak ediyorsan okursun facebook kullanıyorum pişman da değilim siz bunları biliyorsunuz da hala kendi kardesinizle kavga ediyorsanız sorun sizde size verilenlerde değil siyonizme dur demek için bilinçlenmek yetiyor okuyun görün videoları izleyin madem bilinclisiniz o zaman ona rağmen kavga ediyorsanız bu sizin kendinizi düzgün yetistiremediginiz içindir bu işler çok basit biri ortaya laf atar diğerleri onu kovalar bana kalırsa bilinçli kullanirsaniz her şeyin önüne geçersiniz insanlarla iyi geçinir ben oyum bu su siz susunuz derseniz bu devirde bile bir b*ka benzemez bildiklerimiz ben facemi greenpeace için kullanıyorum bütün yardim kuruluslarina uyeyim insanları facebook tan yayıp büyütmeye kullanıyorum bir şeyi düzgün kullanirsaniz zarar gelmez merak etmeyin hayat bir çizgi kadar uzak ölüme unutmayın
Greenpeacei bende takip ediyorum ama tam olarak hakim değilim. Mesela şunu merak ediyorum şehir temsilcileri var mı? ya da Tema'da olduğu gibi üye olup kart alabiliyor muyuz?

Bende tema gönüllüsüyüm, ilk sene çalışmalara katılıyordum ama şu an il temsilcisi yapılan etkinliklerden haberdar etmediği için katılamıyorum. Sanırım 25 yaşımı doldurup kartımı yenilemem gerekiyor, bilgilerim güncel olunca tekrar iletişime geçilir herhalde. :roll:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 10 Ara 2014, 20:16

Facebook'un iyi ve kötü yanları'da var örnek : İlkokuldan arkadaşlarıma ulaşabiliyorum , müzisyenlikle uğraşıyorum Facebook'daki sayfalar gruplar sayesinde iş buluyorum , alışveriş yapıyorum , paylaşımlar yapıyorum . Siz belki bunları yapmıyorsunuz ama yapan insanlar buda Mark Zückerberg 'in sayesinde , yok yahudi asıllı , yok ingiliz ; Beğenmediğiniz insan şuan dünyanın bir çok yerinde kullanılan bir paylaşım sitesi sahibi , ve bu site sayesinde kan arayanlar kan buluyor , hastalıklar için bağış toplanıyor . Sadece olumsuz yönlerine bakmayın objektif olun biraz lütfen .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 20:28

Dersatatürk yazdı:Facebook'un iyi ve kötü yanları'da var örnek : İlkokuldan arkadaşlarıma ulaşabiliyorum , müzisyenlikle uğraşıyorum Facebook'daki sayfalar gruplar sayesinde iş buluyorum , alışveriş yapıyorum , paylaşımlar yapıyorum . Siz belki bunları yapmıyorsunuz ama yapan insanlar buda Mark Zückerberg 'in sayesinde , yok yahudi asıllı , yok ingiliz ; Beğenmediğiniz insan şuan dünyanın bir çok yerinde kullanılan bir paylaşım sitesi sahibi , ve bu site sayesinde kan arayanlar kan buluyor , hastalıklar için bağış toplanıyor . Sadece olumsuz yönlerine bakmayın objektif olun biraz lütfen .
Ama kimse çıkıp da filistin davasında böyle konuşmuyor yazık değil mi o insanlara mazlumlara bunlar hep sizin onlara kazandırdığınız para ile kim bilir o kan da filistinlilerin kanıdır kardeşim kusura bakmayın filistin davasına sahip çıkmak isteyen abd ve israil ve ingilterenin patronluğunu reddetmek zorunda facebook kullananlarda gidip profillerine filistin resimlerini kullanmasınlar hem facebook kullan hemde filistin resimlerini kullan yolunu seç kardeşim ikiyüzlülük yapmaya gerek yok.

Düşüncelerine eyvallah ama ben inanıyorum ki bir gün anlayacaksınız. Gençsiniz hevesleriniz var şehvani duygularınız var biliyorum vazgeçemiyorsunuz ama bir gün mihenk taşı kafanıza çarpacak zaman her şeyin ilacıdır. Zamanın gözünü seveyim.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Ara 2014, 20:41

Ben, "Facebook kullanmayın!" demiyorum kimseye. Benim de uzun zamandır atıl durumda, güncellemediğim bir hesabım var. Yüzüne bakmasam da duruyor köşede. Arada sırada eksi arkadaşlarım bulup ekliyorlar. Kötü olan Facebook'un kuruluş amacı. Orada gezince, kendini bildikten sonra çok da bilgi ediniyorsun, insanların yorumları bile kafanda bir görüş uyandırdığı için açık bir sosyal deney aslında o mecra. Facebook'unuzu kapatınca da Siyonistler yok olmuyor, bu kesin.

Karınca hikayesinde olduğu gibi "benim safım belli olsun" diyorsanız amenna ama Facebook kullananları yargılamamak gerekiyor...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 20:48

Karıncanın dediği gibi safım belli ben de siyonistler yok olur demiyorum ki en azından bir şeyler yapalım bazı ideallerimizden el etek çekelim çekelim ki yerimiz safımız belli olsun benim de iğreti olduğum şey şu biri çıkıyor facebook kullanıyor orasını burasını açıyor varoldukça batılılara kendini satmış oruç ayında oruç tutmaz kendisine git de ki sen müslüman mısın he ben müslümanım der ağzının üstüne bir tane çakacan :mrgreen:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Ara 2014, 20:53

Evet, orasını burasını açıp resim çekme ve sosyal medyada paylaşma yarışındaki kızların ben de ağzına kürekle vurmak istiyorum. :) Kadınlar, "biz et parçası değiliz, biz cinsel obje değiliz" diye söylenir dururlar ama nedense böyle seksi poz vermekten de geri kalınmaz. Özellikle ergen kızlarda çok var bu özentilik. İnsan kendisini bilmeli önce, yoksa Facebook bahane...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 10 Ara 2014, 20:56

emrahk yazdı:Evet, orasını burasını açıp resim çekme ve sosyal medyada paylaşma yarışındaki kızların ben de ağzına kürekle vurmak istiyorum. :) Kadınlar, "biz et parçası değiliz, biz cinsel obje değiliz" diye söylenir dururlar ama nedense böyle seksi poz vermekten de geri kalınmaz. Özellikle ergen kızlarda çok var bu özentilik. İnsan kendisini bilmeli önce, yoksa Facebook bahane...
Doğru söze ne hacet sonunda beni anlayan biri çıktı :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 10 Ara 2014, 21:55

Rehber yazdı:
Dersatatürk yazdı:Facebook'un iyi ve kötü yanları'da var örnek : İlkokuldan arkadaşlarıma ulaşabiliyorum , müzisyenlikle uğraşıyorum Facebook'daki sayfalar gruplar sayesinde iş buluyorum , alışveriş yapıyorum , paylaşımlar yapıyorum . Siz belki bunları yapmıyorsunuz ama yapan insanlar buda Mark Zückerberg 'in sayesinde , yok yahudi asıllı , yok ingiliz ; Beğenmediğiniz insan şuan dünyanın bir çok yerinde kullanılan bir paylaşım sitesi sahibi , ve bu site sayesinde kan arayanlar kan buluyor , hastalıklar için bağış toplanıyor . Sadece olumsuz yönlerine bakmayın objektif olun biraz lütfen .
Ama kimse çıkıp da filistin davasında böyle konuşmuyor yazık değil mi o insanlara mazlumlara bunlar hep sizin onlara kazandırdığınız para ile kim bilir o kan da filistinlilerin kanıdır kardeşim kusura bakmayın filistin davasına sahip çıkmak isteyen abd ve israil ve ingilterenin patronluğunu reddetmek zorunda facebook kullananlarda gidip profillerine filistin resimlerini kullanmasınlar hem facebook kullan hemde filistin resimlerini kullan yolunu seç kardeşim ikiyüzlülük yapmaya gerek yok.

Düşüncelerine eyvallah ama ben inanıyorum ki bir gün anlayacaksınız. Gençsiniz hevesleriniz var şehvani duygularınız var biliyorum vazgeçemiyorsunuz ama bir gün mihenk taşı kafanıza çarpacak zaman her şeyin ilacıdır. Zamanın gözünü seveyim.
Filistin davasında insanlar Yahudi Yıldızlarını çarpılayarak profil fotosu yapıyor Filistin için yardım numaraları paylaşılıyor du daha hepsini saymaya gerek duymadığım bir çok şey yapıldı . Siyonistler ıvır zıvır diyorsunuz bizim ülkemizin eski başbakanı şuanki cumhurbaşkanı şuan baya bir dillerde olan İslamın savunucusu bilmemnesi Erdoğan siyonizmin babası olarak bilinen Thedor Herzin mezarını ziyaret ediyor . Filistin için bıdı bıdı konuşurken yahudi firmalarla anlaşmalarını kesmiyor . Siz gelmiş Mark Zuckerberg 'e laf yapıyorsunuz . Yahudi asıllı yok Cococola yahudilere yardım ediyor . Siz , biz önce kendi devletimizde ki yahudi yandaşlarına çözüm bulalım sonra yurt dışınada açılırız . Sen kur bakalım facebook gibi bir paylaşım sitesi bir Türk firma olarak kullanalım . Sen kurdundamı ben kullanmıyorum . Saçma sapan konuşuyorsunuz . Sanarsın Mark gitti yahudilere uçaklar satın aldı muhabbete gel ya . Bu millet vekillerinin cococola yerine fanta kullanmaları gibi bir saçmalık .
He bak buda başbakanımızın siyonistlerinin başının mezarına yaptığı ziyaret . Sonra gelir bize osmanlıcadan bahsediyor .

Resim

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 10 Ara 2014, 22:07

Gelmişsin diyorsun ben üzerinde İngilizce harfler bulunan kitaplar bile almıyorum demişsin . Eee sen bu siteye girerken bile ''www'' kullanıyorsun buda İngilizce world wide web demek açılımı . Evinde ki bilgisayar kesin windows ve ya mac' dir o windows 'un sahibi kaç milyon dolar bagışladı Lösemili cocuklara biliyor musun hayır , o müslüman değil ya cehenneme gidicek sen orada takılı kalmışsın . Onu bunu bırakın Face kullanmayınca cococola içmeyince dünya değişmicek . Dünya ne zaman değişicek biliyor musunuz ne zaman insanlar ırkçılığı , dinciliği (yobazlık bağnazlık anlamında) , savaşları , bencilliği , aç gözlülüğü , sapılığı ve sapkınlığı bırakacak o zaman değişicek . Buda bir felaket olmadan olmaz sanırım . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kilitli

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön