YGS Çalışma Teknikleri/Konuları/Sorunları

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
tayfun29
Uzman Doktor

YGS Çalışma Teknikleri/Konuları/Sorunları

Mesaj gönderen tayfun29 » 09 Oca 2015, 22:30

Evet arkadaşlar YGS hakkında ve genel olarak üniversite sınavı hakkında yardımlaşma için açtım konuyu her türlü sorunu veya yardımı buradan yapiliriz diye düşünüyorum.
Hangi derslerden sınava gireceğiz/girmeyeceğiz. ?
Hangi bölüm hangi dersi istiyor.
Derslere nasıl çalışmalıyız ?
Kitap önerileri,önemli konular,neyi nasıl yapmalıyız gibi birçok kişinin kafasında sorular olduğunu düşünüyorum.
Elimden geldiğince yardım etmek ve bilen arkadaşlardan da yardım almak isterim.

Bu gibi soruları soran arkadaşlara yardımcı olabilirim diyorum ve ilk olarak ben bir soru sormak istiyorum.Diğer arkadaşlar konu altından yazabilir gerek ben gerekse başka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

EA ' yım
Edebiyata ne zaman başlanmalı ?

Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: YGS Çalışma Teknikleri/Konuları/Sorunları

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Oca 2015, 22:33

1 haftadır ne ettimse paragraf çözemiyorum her yolu denedim çoğu yanlıs cıkıyor :23: calısma istegim gitti resmen :23: :23:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 09 Oca 2015, 22:58

rüfeyde yazdı:1 haftadır ne ettimse paragraf çözemiyorum her yolu denedim çoğu yanlıs cıkıyor :23: calısma istegim gitti resmen :23: :23:
Abla ben hergün çalışıyorum yinede hata çıkartıyorum onu hergün çözmen lazım gerçekten hergün çözmelisin ve aksatmadan.
İlla ki bir süre sonra yavaş yavaş düzelmeler olucak ama maalesef bu diğer dersler gibi değil yani konuyu öğrenip 50-100 soruyla pekiştiremiyorsun sorun orada.Bence devamlı soru çözmelisin eğer Matematik yapamıyorum diyorsan günde 80 soruyu kesin ve kesin çözmelisin ki düzelsin 1 ay gibi bi süre sonra etkisini göreceksin.Benim dünkü aldığım kitap paragraf için aldığım 3.kitap olacak ve halen çözüyorum ilk başlarda 25-28 falan yapıyordum artık sanırım yükselmeye başladı son denemelerim (zaman denemeleri) 34 doğru 36 doğru oldu.Dil bilgisi eksilikliği var onu da düzeltirsem tamamdır.Benim yaptığım günlük 40 paragraf + 20-30 dk kitap okumaktı.Ama dediğim gibi matematik yapamıyorsan kesinlikle 80 tane paragraf çözmelisin.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Oca 2015, 23:00

çok güzel diyosunda yetişmiyor ki :23: gerçi ben 200 puan alsam yeterli olacakta oda bu gidişle zor çok sağol canım tavsiyelerini uygulamaya calısıcam :gul:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 10 Oca 2015, 00:19

rüfeyde yazdı:çok güzel diyosunda yetişmiyor ki :23: gerçi ben 200 puan alsam yeterli olacakta oda bu gidişle zor çok sağol canım tavsiyelerini uygulamaya calısıcam :gul:
80 taneyi birden çözemeyebilirsin ama vaktilere ayırırsan daha kolay olur senin için şöye düşün.Bir ekmeği bütün olarak mı daha kolay yiyebilirsin yoksa 8-10 parça halinde mi ?
80 paragarafıda aynı anda çözemeyebilirsin 20-20 çözebilirsin senin için iyi olur ama bana soruyorsan bence 40 öğlen 40 akşam çözülmeli 40 dememin sebebide sen artık lokmayı büyük büyük yuttuğun için sınavda 32 soru sana daha kolay gelecek.Sıkılmayacaksın daha doğrusu.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 10 Oca 2015, 13:03

tayfun canım,
ben tarihe başladım başlamasınada özet indirdim ona çalışıyorum test çözerkende iyi gidiyorum ama eksik olsun istemiyorum sence doğru mu yapıyorum
bu arada edebiyeti YGSden sonra çalış canım

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 10 Oca 2015, 14:32

htc-directioner yazdı:tayfun canım,
ben tarihe başladım başlamasınada özet indirdim ona çalışıyorum test çözerkende iyi gidiyorum ama eksik olsun istemiyorum sence doğru mu yapıyorum
Evet dediğin gibi yapabilirsin ama fazla takılmaman gerek.Önemli yerleri not etmeyi unutma ve hangi sebepten hangi sonuç çıkmış onuda bil daha iyi yorum yaparsın.Edebiyata da erkenden başlayıp bu dersleri boşlayayım demiyorum çünkü bu dersleri bile zar zor yetiştiriyorum zaman yetmiyor onuda katarsam vay halime :D

Notları istersen burada paylaşabilirsin ben konu altına linkleri koyarım.Bende Türkçe'den koymayı düşünüyorum ama bölm yok.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 10 Oca 2015, 21:39

tayfun29 yazdı:
htc-directioner yazdı:tayfun canım,
Evet dediğin gibi yapabilirsin ama fazla takılmaman gerek.Önemli yerleri not etmeyi unutma ve hangi sebepten hangi sonuç çıkmış onuda bil daha iyi yorum yaparsın.Edebiyata da erkenden başlayıp bu dersleri boşlayayım demiyorum çünkü bu dersleri bile zar zor yetiştiriyorum zaman yetmiyor onuda katarsam vay halime :D

Notları istersen burada paylaşabilirsin ben konu altına linkleri koyarım.Bende Türkçe'den koymayı düşünüyorum ama bölm yok.
sağol canım not alacam ve burda paylaşamaya çalışacam
teşekkür ederim

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 10 Oca 2015, 23:03

bnm tavsiyem sana. eger ki soru çözmek sıkıcı geliyorsa düzenli çalış . yanlış çıkacak çıkmazsa o işte bir iş var zaten :) herkesin yanlışı var günlük aksatmadan 40 paragraf çöz anlamadıgın emin olmadıgın paragraf sorusunu geçme işaretleyyim gitsin dmee tekrar tekrar oku soru senden ne istiyosa ona dikkat et paragraf sorularını genel olarak düşün tek noktaya takılma . soruyu anlamadın mı tekrar oku yyinemi anlamadın tekrar oku soru nedemek istiyosa o zamana kadar tekrar oku. ve paragraf soruları çözerken hayalllere dalma başka bişi düşünme aklında iş bırakma :)

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 Oca 2015, 00:32

tayfun söylemeyi unuttum ben zaten indirdim notları
özet çıkaramam çünkü zaman daraldı
istersen bak sence iyimi bu notlar
http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 01f8d06aa5

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 11 Oca 2015, 00:55

htc-directioner yazdı:tayfun söylemeyi unuttum ben zaten indirdim notları
http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... c2834386e5
Ben o notlara baktım özet çıkarmana gerek yok zaten.Ben fem simetriden çalışıyorum tarihe son 3 konum kaldı Allahın izniyle yarın Tarih bitiyor ancak şöyle birşey planlıyorum.Tarihte full soru çözeceğim ve çıkan yanlışlarım hangi konudan ise senin verdiklerinden de pekiştireceğim :)
Yani işene yarar meraklanma hatta daha geniş almış sanırım.:)

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 Oca 2015, 00:57

tayfun29 yazdı:
http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 01f8d06aa5
Ben o notlara baktım özet çıkarmana gerek yok zaten.Ben fem simetriden çalışıyorum tarihe son 3 konum kaldı Allahın izniyle yarın Tarih bitiyor ancak şöyle birşey planlıyorum.Tarihte full soru çözeceğim ve çıkan yanlışlarım hangi konudan ise senin verdiklerinden de pekiştireceğim :)
teşekkürler tayfun,
İnşallah sınavda işimize yarar :12:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 11 Oca 2015, 16:39

htc-directioner yazdı:
tayfun29 yazdı:
http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... bb986d5639
teşekkürler tayfun,
İnşallah sınavda işimize yarar :12:
Dün Tarihe çalıştım sonra coğrafyaya çalıştım beynim sulandı vallahi paragraf okuyamaz oldum :D

Paragraf çalışacaklar ezber ders(türkçe,tarih,edebiyat,coğrafya,felsefe) çalışmadan çözmeleri daha mantıklı olur.

Bugün bitiriyim de kurtiliyim ya 3 konu var nasıl bitircem bende bilmiyorumda bakalım hadi hayırlısı ilk ona mı başlasam bugünlük napsam :D

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 12 Oca 2015, 13:11

Aöl okuyanlara din kültürü zorunlu dersmiş ygs de felsefe çözmeyeceğiz sanırsam din kültürü çözeceğiz felsefeye çalışmıştım bıraktım şimdi girmeyeceğim diye
ADALET

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 12 Oca 2015, 13:13

Ebru93 yazdı:Aöl okuyanlara din kültürü zorunlu dersmiş ygs de felsefe çözmeyeceğiz sanırsam din kültürü çözeceğiz felsefeye çalışmıştım bıraktım şimdi girmeyeceğim diye
8 tane felsefe çözeceksin sanırım yani felsefede çözeceksin
sonra 5 tane din kültürü çözeceksin

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön