Obp

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
MAK.MÜH.BURAK.

Obp

Mesaj gönderen MAK.MÜH.BURAK. » 07 Nis 2015, 01:02

Merhaba arkadaslar zorunlu derslerim kalmadi son 19 krediye ihtiyacm var uni 31masi 2015 snavnda verdgmde mezunum insallah fakat ben ygs snavina grdm baraji gectim bana obp puani (ek puan ) glck bende ygs tercihimi yapacgm ama 147 dansma hattini aradgmda snav sonuclari 4 temuzda belli olacak dedi diploma notunuz ozaman belli olur dedi ösym merkezini aradm diploma notunuza gore obp puani verilir mezun olmadysanz en kucuk diploma puanindan hesaplanir dedi yani diploma notu 50 olarak hesaplycklar bnm suan itibari ile 69 diploma puanm var snav sonuclari 4 temmuzda acklandgnda diploma puanm.yuksek olsa bile.bana dploma puani 50 puan.uzernden mi. Ek puan vereckler daha once bu sorunu yasayan var mi hakszlik dglmi yoksa aöl yerlestrme puanlari verilmeden honce haziranda acklar mi acklmasa bile son.durumum 69 puan 69.dan mi.dgrlndrrler ösym dansmadaki.sekreterler en kucuk puani verip gcrler dyr yardm lutfen cnku eger bu maysdaki snavda yuksek not alp diplomami yukseltrsem iki yllk biyere terch yapcm yoksa aöl snavna daha az calsp lys calscm

emrahk
Onursal Üye

Re: Obp

Mesaj gönderen emrahk » 07 Nis 2015, 11:05

Öyle en düşük puan üzerinden verilme durumu yok OBP'nin. Kim demişse işkembe-i Kübra'dan atmış. :) AÖL öğrencileri eğer henüz mezun değilse, OBP puanları Mayıs sınav sonuçlarıyla birlikte hesaplanan diploma notuna göre belirlenip ÖSYM'ye iletilir.

Yani senin Mayıs-2015 sınavıyla diploma notun kaç olursa, OBP puanın da ona göre hesaplanacak...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön