Üniversiteye giremeyecek miyim?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Zafux

Üniversiteye giremeyecek miyim?

Mesaj gönderen Zafux » 26 May 2015, 18:23

Bu yıl üniversite sınavına girdim ve güzel bir puan aldım. Üniversite kayıtları 3-7 ağustos tarihlerinde yapılacakmış ilgili haber için tıkla

1. ee ben o tarihlerde daha 3. dönem sınavlarına girmemiş olacağım elimde diplomam olmayacak diplomam olmadan nasıl kazandığım üniversiteye kayıt yaptıracağım?

2. çıkma belgesi ile kayıt yaptıracaksın diyebilirsiniz ama çıkma belgesini almak için mezun olmak gerekmiyor mu ağustosta benim sınavlar daha açıklanmamış olacak yinede çıkma belgesi alabilir miyim?

ona göre tercih yapacağım yardımcı olabilir misiniz kafam çok karıştı :08:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Üniversiteye giremeyecek miyim?

Mesaj gönderen foundreform » 26 May 2015, 19:59

Aynı durum benim içinde geçerli...Eğer böyle bir şey olursa mağdur oluruz :( Acaba kesin böyle bir uygulama yapılacak mı? :roll:
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 May 2015, 20:59

Çıkma belgeniz olmasa bile, mazeretli kayıt alacaklar. Sizden sonra belge getirmenizi isteyecekler. 1 Kasım 2015'e kadar getiremezseniz kaydınız silinecek. Bazı üniversiteler ise hiç kayıt yapmıyor ama kayıt hakkınızı saklı tutup, sizden mezun olunca belgenle gel diyorlar.

Kısaca hiçbir şekilde mağdur olmuyorsunuz, her halükarda bir bölüm kazanırsanız ve bu sene mezun olursanız kaydınızı yaptıracaksınız...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 26 May 2015, 21:32

emrahk yazdı:Çıkma belgeniz olmasa bile, mazeretli kayıt alacaklar. Sizden sonra belge getirmenizi isteyecekler. 1 Kasım 2015'e kadar getiremezseniz kaydınız silinecek. Bazı üniversiteler ise hiç kayıt yapmıyor ama kayıt hakkınızı saklı tutup, sizden mezun olunca belgenle gel diyorlar.

Kısaca hiçbir şekilde mağdur olmuyorsunuz, her halükarda bir bölüm kazanırsanız ve bu sene mezun olursanız kaydınızı yaptıracaksınız...
Çok teşekkürler Emrah hocam.Bu kararı alırlarken hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamamasını göz önünde bulundurmuşlardır bence.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Sınavlar” sayfasına dön