Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olduktan sonra "İş Yeri Açma Belgesi" alabilir miyim?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Optimized
Acemi

Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olduktan sonra "İş Yeri Açma Belgesi" alabilir miyim?

Mesaj gönderen Optimized » 06 Tem 2015, 16:49

Merhabalar, Bilişim Teknolojileri alanı Ağ İşletmenliği dalında okuyorum, yüz yüze eğitimimi tamamladım. Bize yüz yüze eğitim sırasında okulda hocalar mezun olduktan sonra size üç belge verilecek dediler ama tam emin değiliz demişlerdi. Birincisi Mezuniyet Diploması, ikincisi İş Yeri Açma Belgesi, üçüncüsünü ise unuttum sanırım Ustalık Belgesiydi ya da değildi tam hatırlamıyorum. Ben şimdi mezun olur olmaz sadece dalımla ilgili yani Ağ İşletmenliğiyle ilgili mi dükkan açabilirim? Yoksa dükkan açma belgesi için çıraklık eğitimine mi gidip ustalık belgesi ve iş yeri açma belgesi alabilirim ?

Kullanıcı avatarı
badboysafak91

Re: Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olduktan sonra "İş Yeri Açma Belgesi" alabilir miyim?

Mesaj gönderen badboysafak91 » 10 Tem 2015, 16:38

ben yüzyüze eğitim aldığım okula sordum ankaraya dilekçe yazıp alabilirsin dedi bende alıcam :39:

emrahk
Onursal Üye

Re: Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olduktan sonra "İş Yeri Açma Belgesi" alabilir miyim?

Mesaj gönderen emrahk » 25 Tem 2015, 10:43

Evet, MAÖL mezunları da "işyeri açma belgesi" alabiliyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön