Açıköğretim Üniversiteleri Arasında ki Fark Nedir?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Temp

Açıköğretim Üniversiteleri Arasında ki Fark Nedir?

Mesaj gönderen Temp » 10 Tem 2015, 19:00

Arkadaşlar tercih yapacağım ve karşıma üç tane açıköğretim üniversitesi çıktı bunlar; Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi.

Merak ettiğim bu üç üniversite arasında ki fark nedir?

Ayrıca bu üniversitelere yatırılacak olan dönemlik ücretler yılda kaç kez yatırılıyor?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa minnettar olurum, saygılarımla.

KGamze
Doçent

Re: Açıköğretim Üniversiteleri Arasında ki Fark Nedir?

Mesaj gönderen KGamze » 13 Tem 2015, 18:23

Harç ücretlerini yılda iki kez yatırıyorsun. Güz ve Bahar dönemleri yatırılıyor.

Aralarındaki farklar kabaca şöyle;

İstanbul Üniversitesi, ilk sınavları yani vizeler internet üzerinden oluyor. İkinci sınav finaller ise yüz yüze oluyor. Okulun belirlediği sınav giriş yerlerinde sınava giriyorsun. Kaldığın dersleri vermen için son bir şans olarak bütünleme sınavı da var. Geçme notu 50 diye biliyorum. Kitap verilmiyor, internetten çalışıyorsun, dersler video şeklinde de var hocalar derse giriyor.

Atatürk Üniversitesi, Vizeler internetten finaller yüzyüze, bütünleme sınavı var yüzyüze. Geçme notu yok çan var. Kitap verilmiyor. Derslerin videosu var ama canlı ders değil.

Anadolu Üniversitesi, vize, final yüzyüze, bütünleme yok sadece tek dersi kalanlar için sınav yapılıyor. Geçme notu yok çan var. Kitap veriliyor. İnternette deneme testleri,ders videoları ve ders notları var.

Kılavuzda belirtilen numaralara bak açıklamalar kısmında okul şartları belirtiliyor. Bazı bölümlerin harç ücretleri değişiyor.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön