AÖF Kayıt Hakkında

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

AÖF Kayıt Hakkında

Mesaj gönderen Dersatatürk » 29 Tem 2015, 01:35

Merhabalar arkadaşlar . Bu yıl ''Açık Öğretim Lise''sini bitirip ''Açık Öğretim Fakültesi''ne kayıt olacağım umarım Laborantlık ve Veteriner Sağlık kazandım ...

Size bu konuda sorum şöyle olacak ;
Açık Öğretim Lisesini Ağustos sınavı ile bitiriyorum , yalnız kayıtlar ''AÖF'den yapılan açıklamaya göre 2015-2016 dönemi AÖF kayıtları internetten 31 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak. '' Ben mezun olmadan nasıl kayıt yaptıracağım o tarihlere kadar diplomamı alabilir miyim ? Diplomayı bıraktım arkadaşlar sınav sonuçlarının açıklanması ''18 Eylül 2015'' 'de ne yapacağım gerçekten korkuyorum .

Beni aydınlatırsanız sevinirim . Şimdiden çok teşekkürler .

Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: AÖF Kayıt Hakkında

Mesaj gönderen foundreform » 29 Tem 2015, 01:38

Merhabalar,aynı durumdayız.
Elimizde kayıt için herhangi bir belge olmadığı için biz mezun olup diplomayı aldıktan sonra 6 Ekim e kadar kayıt olmaya gideceğiz.Çünkü kayıt tarihleri bitse bile AÖL öğrencilerine YÖk 6 Ekim e kadar kayıt hakkı verdi.
Ama kayıtların başladığı tarihte siz büroya gidip gene de bilgi alın.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 29 Tem 2015, 01:50

foundreform yazdı:Merhabalar,aynı durumdayız.
Elimizde kayıt için herhangi bir belge olmadığı için biz mezun olup diplomayı aldıktan sonra 6 Ekim e kadar kayıt olmaya gideceğiz.Çünkü kayıt tarihleri bitse bile AÖL öğrencilerine YÖk 6 Ekim e kadar kayıt hakkı verdi.
Ama kayıtların başladığı tarihte siz büroya gidip gene de bilgi alın.
Resmi sitesinde böyle bir bildiri duyuru göremedim o yüzden sormak istedim birazdan , ''Açık Öğretim Lisesi'' ve ''BİMER''e yazacağım bu durumu umarım mağdur etmezler . Az çok çalıştım bu sınav için bir emek harcadım mağdur olursam gerçekten üzülürüm . İzmir'de yaşıyorum AÖF kayıt bürolarında işlerini halletmek için sabah 6'da kapıda olan insanlar var . Kesin bir şey olmadan'da gitmek istemiyorum açıkçası . Tabi zorda kalırsam kesin bir bilgi alamazsam el mecbur gideceğim .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

kaanbacaksiz

Mesaj gönderen kaanbacaksiz » 29 Tem 2015, 02:24

Stres yapmayın 6 Ekim'e kadar süreniz var. AÖF'e YÖK'ün kararıyla ilgili açıklamasını resim olarak yollayın size verecekleri cevap şudur : 6 Ekim'E kadar kaydınızı yaptırabilirsiniz'dir. Hatta Ek sınav bile yapıalacak Eylül ayında mezuniyeti garanti olmayanlar için. 1 seneleri boşa gitmesin diye.

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 29 Tem 2015, 02:26

Haci ben de ayni durumdayim hatta yerlestigimiz bolum bile ayni hahaha

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 29 Tem 2015, 14:57

bende ilahiyata yerlestim 23 kredim var ama hastahaneden cıkamadıgım ıcın derste calısamıyorum sanırım mezzunıyetım ek sınava kalacak ilahiyata yerlestim aöfden orgun okuma sansım yok dıye guzel de bir puan aldım ama korkuyorum bu sene bosa gidecek dıye tekrar unv sınav stresi yasamak ıstemuyorum kafam cok karısık :22: :23:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön