Mezuniyet incelemesinde olan öğrenciler gelsin. Nedeni burada

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
yeryuzu33
Acemi

Mezuniyet incelemesinde olan öğrenciler gelsin. Nedeni burada

Mesaj gönderen yeryuzu33 » 25 Ağu 2015, 11:59

Merhabalar,

Üniversiteyi kazandım şuanda mezuniyet incelemesindeyim bundan dolayı kayıt yaptıramıyorum. Daha önce açılmış konulara baktım ( 1 aydır mezuniyet incelemesindeyim, mezuniyet incelemem iptal olmuş, mezun olamayacak mıyım? ) gibi gibi konu açanları gördüm. Doğrusu genelde öğrenciler mezuniyet incelemesine girmeden mezun oluyorlar benim gibi öğrenciler mezuniyet incelemesine girince merak uyandırıyor.

Bu durum biraz beni meraklandırdığı için halk eğitim merkezini arayıp ne kadar alabildiğim bilgi var ise aldım.

Öncelikle belirteyim mezuniyet incelemesinden çıkıp mezun olup olmadığınız gibi işlemler Ankara'da yapılmıyor bağlı olduğunuz halk eğitim merkezleri sisteme sizin evraklarınızı giriyor tabi ki bu durum 2011 ve sonrası kayıt olan öğrenciler için geçerli.

Aradığımda aldığım bilgi şu şekildeydi;

Mezuniyet incelemesinin ne kadar süreceği hakkında bilgi veremem değişkenlik gösterebiliyor. Şuanda bakanlık tarafından bize onay gelmediği için sisteme öğrencilerin mezuniyet bilgilerini giremiyoruz. Onay gelir gelmez mezuniyet bilgilerini gireceğiz. Eğer ki sizin evraklarınızda veya daha önce bir okula bağlıysanız bunun ile ilgili bir problem çıkarsa size ulaşıyoruz ve sizden gerekli evrakları temin ediyoruz.

Diğer bir sorduğum soru ise evraklar haricinde daha önce ki girdiğim sınavlarda bir problem oluşabilir mi? Bunlardan dolayı mezun olmama şansım varmıdır diye sordum. Kendileri ise bana.

Böyle bir durumun olma ihtimali çok düşük. Çok nadir evrakları eksik olan var ise bunları temin ediyoruz.

Arkadaşlar işin aslı benim gibi 2011 ve sonrası kayıt olan öğrencilerin evrakları Ankara'da değil bulunduğumuz halk eğitim merkezindedir. Sisteme mezuniyet bilgilerimizin girilebilmesi için Ankara'dan halk eğitim merkezlerine talep gönderiliyor. Bağlı olduğumuz halk eğitim merkezleri'de bilgilerimizi sisteme giriyor ve mezun oluyoruz. Bir daha kayıt yeniletmeye giderken kayıt işlemlerini gerçekleştiren mahkeme suratlı abimizi, ablamızı görmüyoruz. Kalın sağlıcakla yolunuz açık olsun. :11:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Mezuniyet incelemesinde olan öğrenciler gelsin. Nedeni burada

Mesaj gönderen foundreform » 25 Ağu 2015, 20:43

Benim öğrencilik durumumda da mezuniyet incelemesinde olan öğrenci yazıyor.
Halk eğitim merkezine gidip belgelerim taratıldı mı diye sordum,sistemden baktılar belgeleriniz taratılmış Ankara'dan onay beklemeniz gerekiyor bizim başka yapacağımız bir şey yok dediler.
Ama tarama işlemi yapıldığı zaman da mezuniyet incelemesinin tamamlanmış olması gerekmiyor mu?
Açık lisenin ek sınav ile ilgili duyurusunda not olarak bu durumla ilgili yazı var.

Not: Ek sınav sonucunda "mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olanlar, dosyaları ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taranarak sisteme atıldıktan sonra mezuniyet incelemesi tamamlanacaktır. "Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimize diploma yerine geçen "çıkma belgesi düzenlenemeyeceğinden dosyalarının en kısa sürede sisteme taranarak aktarılmasının sağlamaları yararlarına olacaktır.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

btlbtl
Asistan

Mesaj gönderen btlbtl » 25 Ağu 2015, 22:45

Yani 2011 den sonra kayıt olanların mezuniyet işlemleri daha hızlı oluyo doğru mu anladıM

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 25 Ağu 2015, 23:33

btlbtl yazdı:Yani 2011 den sonra kayıt olanların mezuniyet işlemleri daha hızlı oluyo doğru mu anladıM
Hayir btl 2011den once kayit olanlarinki erken tamamlaniyi ya da direk mezun yaziyo cunku onlarin dosyalari ankarada

btlbtl
Asistan

Mesaj gönderen btlbtl » 25 Ağu 2015, 23:54

cacali3 yazdı:
btlbtl yazdı:Yani 2011 den sonra kayıt olanların mezuniyet işlemleri daha hızlı oluyo doğru mu anladıM
Hayir btl 2011den once kayit olanlarinki erken tamamlaniyi ya da direk mezun yaziyo cunku onlarin dosyalari ankarada
Anladım yani üni kaydımı yapamıycam. Teşekkürleer

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 26 Ağu 2015, 13:20

btlbtl yazdı:
cacali3 yazdı:
Anladım yani üni kaydımı yapamıycam. Teşekkürleer
Mezun yazar yazmaz yaparsin

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön