Matematik soru bankası öneri olan varmı...

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
la tahzen
Doktor

Matematik soru bankası öneri olan varmı...

Mesaj gönderen la tahzen » 25 Ağu 2015, 20:55

Arkadaşlar matematiğin konu anlatımlı kitabı var bende ama ben sadece konulara çalışıp yapamıyorum. Soru çözmem gerekiyor anlamam için matematik bilgimde iyi sayılmaz sadece konu anlatımlı kitaplardan mı devam etmeliyim (ki bu beni çok sıkıyor anlamakta da problem yaşıyorum) yoksa soru bankası almalımıyım (ygs-lysiçin) Ve soru bankası yayınları öneriniz varmı? Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi lütfenn :23:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Matematik soru bankası öneri olan varmı...

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Ağu 2015, 21:05

Her yayından al çünkü her yayının soru tarzı ve tipi farklı oluyor, fasikül olarak kırtasiyelerde satılıyor bulabilirsin...
ama konu anlatımı olarak FDD yayınını tekrarla derim...
:gozkırkma:

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 25 Ağu 2015, 21:26

Köylü Kızı yazdı:Her yayından al çünkü her yayının soru tarzı ve tipi farklı oluyor, fasikül olarak kırtasiyelerde satılıyor bulabilirsin...
Sence önce konuların hepsinimi bitirmeliyim yoksa her konudan sonra pekişmesi için soru bankasından sorumu çözmeliyim :01:

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 25 Ağu 2015, 21:42

la tahzen yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Her yayından al çünkü her yayının soru tarzı ve tipi farklı oluyor, fasikül olarak kırtasiyelerde satılıyor bulabilirsin...
Sence önce konuların hepsinimi bitirmeliyim yoksa her konudan sonra pekişmesi için soru bankasından sorumu çözmeliyim :01:
Her konu bitimi soru çözmelisin bence.

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 25 Ağu 2015, 23:36

ygs matematigi baya zorlastirdilar fdd ile olcak is degil direk karekok al ben femle hazirlandim o bile yetersiz geldi siki calisman lazim cerezlik o tarz soru bankalari all dereceye girmek istiyosan

Kaptan

Mesaj gönderen Kaptan » 26 Ağu 2015, 01:53

la tahzen yazdı:Arkadaşlar matematiğin konu anlatımlı kitabı var bende ama ben sadece konulara çalışıp yapamıyorum. Soru çözmem gerekiyor anlamam için matematik bilgimde iyi sayılmaz sadece konu anlatımlı kitaplardan mı devam etmeliyim (ki bu beni çok sıkıyor anlamakta da problem yaşıyorum) yoksa soru bankası almalımıyım (ygs-lysiçin) Ve soru bankası yayınları öneriniz varmı? Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi lütfenn :23:
FDD alma derim zorlanıyorum diyosun iyice soğarsın Matematik'ten. Sıfır Matematik kitapları var piyasada bir sürü. Ama sanırım Matematik çalışmak için geç kaldın sayılır

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 26 Ağu 2015, 05:25

Her konu bitiminde soru çöz, test kitabı bir tane yayın söyleyeyim o da tam ÖSYMlik Extrem yayınları al, sen extrem yapabilirsen YGSde de yaparsın İnşallah, FDD almanı tavsiye ederim çünkü ÖSYM soru tipine yakın, ben aldım zaten farklı yayında konu anlatımı kitaplardan da çalıştığım için pek zorlanmıyorum...
ama dediğim gibi her yayından da çözmeye çalış...

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 26 Ağu 2015, 12:28

Kaptan yazdı:
la tahzen yazdı:Arkadaşlar matematiğin konu anlatımlı kitabı var bende ama ben sadece konulara çalışıp yapamıyorum. Soru çözmem gerekiyor anlamam için matematik bilgimde iyi sayılmaz sadece konu anlatımlı kitaplardan mı devam etmeliyim (ki bu beni çok sıkıyor anlamakta da problem yaşıyorum) yoksa soru bankası almalımıyım (ygs-lysiçin) Ve soru bankası yayınları öneriniz varmı? Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi lütfenn :23:
FDD alma derim zorlanıyorum diyosun iyice soğarsın Matematik'ten. Sıfır Matematik kitapları var piyasada bir sürü. Ama sanırım Matematik çalışmak için geç kaldın sayılır

Geçmi kaldım :23:

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 26 Ağu 2015, 12:32

cacali3 yazdı:ygs matematigi baya zorlastirdilar fdd ile olcak is degil direk karekok al ben femle hazirlandim o bile yetersiz geldi siki calisman lazim cerezlik o tarz soru bankalari all dereceye girmek istiyosan
Karekök soru bankasınımı? Senin nasıl geçmisti kaç net yapmıstın ?

Ygsde mat hiç yapmasam da lysye iyi çalışsam olurmu çokmu geç kaldım ama aöl sınavlarınada çalısıyodum.

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 26 Ağu 2015, 12:34

Köylü Kızı yazdı:Her konu bitiminde soru çöz, test kitabı bir tane yayın söyleyeyim o da tam ÖSYMlik Extrem yayınları al, sen extrem yapabilirsen YGSde de yaparsın İnşallah, FDD almanı tavsiye ederim çünkü ÖSYM soru tipine yakın, ben aldım zaten farklı yayında konu anlatımı kitaplardan da çalıştığım için pek zorlanmıyorum...
ama dediğim gibi her yayından da çözmeye çalış...
Her yayının soru bankasınımı alıyım yoksa konu anlatımınıda mı?hemen siparis vericem de

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 26 Ağu 2015, 12:40

Ne geç ne de erken.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 26 Ağu 2015, 12:48

Konu anlatımı bir kaç yayın yeterli mesela sadece FDDye çalış takıldığın yerlerde abine sor...
ama soru bankası olarak her yayın al....

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 26 Ağu 2015, 13:19

la tahzen yazdı:
cacali3 yazdı:ygs matematigi baya zorlastirdilar fdd ile olcak is degil direk karekok al ben femle hazirlandim o bile yetersiz geldi siki calisman lazim cerezlik o tarz soru bankalari all dereceye girmek istiyosan

Ygsde mat hiç yapmasam da lysye iyi çalışsam olurmu çokmu geç kaldım ama aöl sınavlarınada çalısıyodum.
Negec kalmasi biz arkadaslarla ekim ayinda basladik :D 20 net matematikten cikardim eger cidden matematige calisamicam diyosan sadece problemlere calis turkceden iyi bi net cikarsan guzel puan alirsin azcikta sosyal tamamdir

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 26 Ağu 2015, 13:21

Köylü Kızı yazdı:Konu anlatımı bir kaç yayın yeterli mesela sadece FDDye çalış takıldığın yerlerde abine sor...
ama soru bankası olarak her yayın al....
Abim benim kuzenim onu pek göremiyorumda biriktirir öyle sorarım ygs ye yetisemicekmiyim ya stres oldum simdi. :39:

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 26 Ağu 2015, 13:24

cacali3 yazdı:
la tahzen yazdı:

Negec kalmasi biz arkadaslarla ekim ayinda basladik :D 20 net matematikten cikardim eger cidden matematige calisamicam diyosan sadece problemlere calis turkceden iyi bi net cikarsan guzel puan alirsin azcikta sosyal tamamdir

Benim temelimde yok ama sözellerim iyi onlara biraz çalışsam yeter 5 ay boyunca sıkıbisekilde matematiğe çalışsam 20 net yapamammı matematiğe çalısmak istiyorum.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön