Mezun olanlar yardıma ihtiyacım var

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mezun olanlar yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen brutus1337 » 27 Ağu 2015, 16:18

Merhabalar bu ek sınav için ders seçimlerimi yaptım

Resim

bu dersleri seçtim en az 25 kredi almam lazım yüksek puan alan mezun olan arkadaşlar kimse bana yardım etmedi şu konuda bana birisi bi yardımcı olabilirmi hangilerine fazla kasmalıyım hangilerinin kitaplarını almalıyım tek tek anlatırmısınız bana öyle bi klavuz yazınki ben bu sınavdan en az 25 kredi çekebileyim yardımlarınızı bekliyorum.

ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Mezun olanlar yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Ağu 2015, 16:23

Seçtiğin dersler kolay dersler, zorlanmazsın. Kitapları alıp bir defada iyice kavrayarak okumalısın... ama sana tavsiyem son dönemlerin çıkmış sorularını yap çünkü ek sınavlar da hep ek sınav yapılacağı yılın çıkmış soruları çıkıyor sende o sorulara bolca çalış...

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 27 Ağu 2015, 16:27

hepsinin kitaplarını almalımıyım yani hem çalışıyorum hem sürücü kursu falan kafam karışık ama şu liseyi aradan çıkarmalıyım vallahi sıkılıyorum artık
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Ağu 2015, 16:29

brutus1337 yazdı:hepsinin kitaplarını almalımıyım yani hem çalışıyorum hem sürücü kursu falan kafam karışık ama şu liseyi aradan çıkarmalıyım vallahi sıkılıyorum artık
Almalısın yani.. ki notlara da çalışıp bide çıkmış soruları da yaparsan yeterli bence ama çıkmış soruları yap :gozkırkma:

Ben YGS var diye Sürücü kursuna gitmiyorum sende bıraksaydın YGSden sonra gidersin...

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 27 Ağu 2015, 16:33

ygs düşünmüyorum ya bu geçen 3.sınavdan 11 kredi aldım moralim bozuk oyüzden girmiyeceğim birde bu ehliyet sınavı son yani aldık aldık alamadık ocaktan sonra stajyer ehliyet gelicek hiç stajyer ehliyetle uğraşamam. Birde 3.sınav da 15 ders vardı 10 tanesi 45 almışım 2. sınavdada 45 aldıklarım vardı. ondan önceki sene 45 iken hep 40 alıyordum 50 oldu geçme 45 alıyorum :D
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Ağu 2015, 16:37

brutus1337 yazdı:ygs düşünmüyorum ya bu geçen 3.sınavdan 11 kredi aldım moralim bozuk oyüzden girmiyeceğim birde bu ehliyet sınavı son yani aldık aldık alamadık ocaktan sonra stajyer ehliyet gelicek hiç stajyer ehliyetle uğraşamam. Birde 3.sınav da 15 ders vardı 10 tanesi 45 almışım 2. sınavdada 45 aldıklarım vardı. ondan önceki sene 45 iken hep 40 alıyordum 50 oldu geçme 45 alıyorum :D
Anlıyorum... İyi sen bilirsin. Dediğim gbi çıkmış soruları yap. bi daha 45 değil 50 alacaksın İnşallah ama pes etmemelisin(YGS için diyourm)))...

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 27 Ağu 2015, 16:48

valla herşey üst üste geldi çok garibim yani bi yandan üzülüyorum bi andan nebileyim çok karışık ruh hali içindeyim be abla millet 3 üniversite bitiriyor iş bulamıyor okuyasım gelmiyor. sürücü kursuyla ek sınav çakışıyor 17 tane kitap alıcam artıyen ygs için kurslara başvurucam birde 14 saat çalışıyorum bi cafede birde yardımcı olan hiç kimse yok etrafımda anlayan yok bilen yok tek başıma hep yaptım yani çalışma falan dersler falan baya karışık ya ama Allahın izniyle kurtulacam hepsinden tek tek yapıcaz bilen biri olsa yönlendiren biri olsa çok rahat olurdum ama yaş hergün ilerliyor önümde hedefim yok kafam karışıyor ygs desen kayıttı carttı curttu lys di türkiyeden nefret ediyorum şu sistemlerden dolayı çok salakça bi sistemde yaşıyoruz parayı veren herşeyi alıyor parayı veremeyen sürünüyor parası olan ilk okul okumamış bile olsa krallar gibi yaşıyor bazıları 3 üniversite okuyor bi halt olamıyor gibi gibi
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Ağu 2015, 16:55

brutus1337 yazdı:valla herşey üst üste geldi çok garibim yani bi yandan üzülüyorum bi andan nebileyim çok karışık ruh hali içindeyim be abla millet 3 üniversite bitiriyor iş bulamıyor okuyasım gelmiyor. sürücü kursuyla ek sınav çakışıyor 17 tane kitap alıcam artıyen ygs için kurslara başvurucam birde 14 saat çalışıyorum bi cafede birde yardımcı olan hiç kimse yok etrafımda anlayan yok bilen yok tek başıma hep yaptım yani çalışma falan dersler falan baya karışık ya ama Allahın izniyle kurtulacam hepsinden tek tek yapıcaz bilen biri olsa yönlendiren biri olsa çok rahat olurdum ama yaş hergün ilerliyor önümde hedefim yok kafam karışıyor ygs desen kayıttı carttı curttu lys di türkiyeden nefret ediyorum şu sistemlerden dolayı çok salakça bi sistemde yaşıyoruz parayı veren herşeyi alıyor parayı veremeyen sürünüyor parası olan ilk okul okumamış bile olsa krallar gibi yaşıyor bazıları 3 üniversite okuyor bi halt olamıyor gibi gibi
Hımm... İşte bunun için okumalısın, böyle bir ülkede yaşıyorsan okuyacaksın...
Bu yıl işi bıraksan mesela, derhaneye yazılsan YGSye çalış okulu bitir, yaşın geç felan değil, bu yıl YGSden iyi puan alsan ve okusan benim yaşımda üniversiteden mezun olacaksın. ama ben daha yeni üniversiteye hazırlanıyorum, tahminimce eğer bu yıl kazanırsam 27 yaşımda mezun olurum ki uzatmazsam... Hedefin yoksa şimdi bir tane koy! hiçbirşey için geç değil. bak ilerde keşke demek istemiyorsan mücadele etmelisin bu yılki YGS-LYSye çalış gir kazanamazsan da pes etme gene çalış gene gir...

btlbtl
Asistan

Mesaj gönderen btlbtl » 27 Ağu 2015, 17:15

brutus1337 yazdı:Merhabalar bu ek sınav için ders seçimlerimi yaptım

Resim

bu dersleri seçtim en az 25 kredi almam lazım yüksek puan alan mezun olan arkadaşlar kimse bana yardım etmedi şu konuda bana birisi bi yardımcı olabilirmi hangilerine fazla kasmalıyım hangilerinin kitaplarını almalıyım tek tek anlatırmısınız bana öyle bi klavuz yazınki ben bu sınavdan en az 25 kredi çekebileyim yardımlarınızı bekliyorum.
Ben bu gün gittim atmden önce 20 lira yatırmak için atmde hiç öyle bi Seçenek yoktu sen şimdi kayıt yrnilemeni nasıl yaptın ders seçiyosun

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 28 Ağu 2015, 01:39

Sanat tarihi ve Sosyoloji biraz zor.Zaten seçtiğin dersler sözel,bir çoğunu yaparsın.
Ygs için kayıt yapan liselerden birine gideceksin onlar T.C kimlik numaran ile sistemden kaydını yapacak çok kolay.
Forumda ders notları var onlara bak,çıkmış sorulara da çalış.
Bilmediğin konuların cevapları forumda mevcut.Bildiğimiz kadar sorularını cevaplamaya çalışırız.
Ehliyet konusunda ise direksiyon sınavlarını sıkı tutuyorlar,hata yapmamaya çalış soğukkanlı ol,hız olarak 50 yi geçme.
Bunlar aslında kolay şeyler,gözünde büyütme.Unutma ki her şey bir anda olmaz sırayla olur.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Narbe
Uzman

Mesaj gönderen Narbe » 28 Ağu 2015, 10:11

Cografya 4, Sanat Tarihi 1-2 Seçmeli Dil Anlatımların konularına bakmalısın En azından bi göz gezdirmende fayda var. kitap edinemezsen AÖL'ün Resmi sitesinde de kitap içerikleri var. Sosyoloji ,GirişimcilİK mantıga dayalı dersler :) Diger derslere bende girmedim o yüzden yardım edemiyorum, ve tabiki çıkmış sorular onlar nimet nimet (: 15 gün kaldı . go go go!! :)
      • Bende esamesi yok .

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 28 Ağu 2015, 16:49

Ders secimin guzel aa keske sanat tarihini secmeseydin ya full ezber

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 31 Ağu 2015, 03:24

foundreform yazdı:Sanat tarihi ve Sosyoloji biraz zor.Zaten seçtiğin dersler sözel,bir çoğunu yaparsın.
Ygs için kayıt yapan liselerden birine gideceksin onlar T.C kimlik numaran ile sistemden kaydını yapacak çok kolay.
Bilmediğin konuların cevapları forumda mevcut.Bildiğimiz kadar sorularını cevaplamaya çalışırız.
Ehliyet konusunda ise direksiyon sınavlarını sıkı tutuyorlar,hata yapmamaya çalış soğukkanlı ol,hız olarak 50 yi geçme.
Bunlar aslında kolay şeyler,gözünde büyütme.Unutma ki her şey bir anda olmaz sırayla olur.
Hocam şimdi sanat tarihi 1-2 kaldırdım onun yerine seçmeli dil anlatım aldım ee şimdi diğer yıl sınavda ben hangi dersleri seçicem farklı dersler çıkacakmı ? çalışıyorum ama bakalım en az 19 kredi almam lazım bu sınavdan
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 31 Ağu 2015, 16:59

brutus1337 yazdı:
foundreform yazdı:Sanat tarihi ve Sosyoloji biraz zor.Zaten seçtiğin dersler sözel,bir çoğunu yaparsın.
Hocam şimdi sanat tarihi 1-2 kaldırdım onun yerine seçmeli dil anlatım aldım ee şimdi diğer yıl sınavda ben hangi dersleri seçicem farklı dersler çıkacakmı ? çalışıyorum ama bakalım en az 19 kredi almam lazım bu sınavdan
Alabileceği dersler listesinde hangi dersler varsa,yeni ders seçme döneminde o dersler çıkar.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
power6
Uzman
İletişim:

Mesaj gönderen power6 » 31 Ağu 2015, 20:21

dil ve anlatım seçmeli+ortak hepsini seç önce, matematik-1'i vermemişsen onu seç 6 kredilik bir ders ve ilk 5 soru çok kolay, diğerlerini sallayarak bile 4 doğru yaparsın, yani ben hemen hemen öyle yaptım :D

direksiyon sınavı içinde bende bir tavsiye kurallara uy, hocalara uyma, 30 işareti olan bir yerde hoca biraz bas diğer adaylar yetişemicek derse sakın 30u geçme direk indiriyorlar :)
Mezun

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön