Açık öğretim fakültesi

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Açık öğretim fakültesi

Mesaj gönderen brutus1337 » 01 Eki 2015, 23:37

Merhabalar gerçekten bu sıralar kafam çok bozuk moralman çok kötüyüm ygs ye gireceğim çalışıyorum. Kafamda aöf okumak var ama hangi bölümü seçmeliyim hiç bi fikrim yok ben meslegim olsun istiyorum. İşsizlikten korkuyorum bir yardım...

ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Açık öğretim fakültesi

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eki 2015, 02:17

brutus1337 yazdı:Merhabalar gerçekten bu sıralar kafam çok bozuk moralman çok kötüyüm ygs ye gireceğim çalışıyorum. Kafamda aöf okumak var ama hangi bölümü seçmeliyim hiç bi fikrim yok ben meslegim olsun istiyorum. İşsizlikten korkuyorum bir yardım...
Merhaba
Her şey sırayla.İlk önce üniversite sınavlarını hallet bölüm seçimi kolay.
Üniversite'nin sitesinde bölümlere,derslere ve iş imkanlarına bakarsın kendine uygun olanı seçersin.

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ ... yeni-kayit Burada kayıt koşulları ve bölümler yer alıyor.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 02 Eki 2015, 06:32

Merhaba Fatih, senin moralin hep bozuk, hep bozuk, önce bir çalış, hayırlısıyla YGSden iyi bir puan al sonra İnşallah güzel bir bölüm seçersin... :26:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 02 Eki 2015, 08:46

Gençler çağrı merkezi bölümü nasıl? 1200 final maaş 9-16 arası çalışıyorsun. Bizim burada ilanlar hep böyle.

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 02 Eki 2015, 13:08

Valla bakıyorum işletme bolumu mezunu herkes işsiz o bolumdende sogudum
ResimResim
Mezun

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 02 Eki 2015, 14:25

İş yerin varsa işletme ve Ticaretle ilgili bölümler olabilir. :o

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eki 2015, 16:06

brutus1337 yazdı:Valla bakıyorum işletme bolumu mezunu herkes işsiz o bolumdende sogudum
Yeni açılan bölümler var,onlara bak.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 02 Eki 2015, 18:22

hocam Sosyal hizmet veya Sağlık Yönetimi istiyorum. bu ikisini severek yaparım ama iş imkanı varmıdır ? yazıları anlamadımda
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 02 Eki 2015, 20:02

Sosyal hizmet veya Sosyal hizmetler arasındaki farkı bilmiyorum ama güzel bölüm, iş imkanları da varmış...

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 02 Eki 2015, 20:32

Sosyal hizmet Okurken biryerde staj yapıcam kafamda bu var sonrası Allah Kerim
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 02 Eki 2015, 20:33

brutus1337 yazdı:Sosyal hizmet Okurken biryerde staj yapıcam kafamda bu var sonrası Allah Kerim
Açıktan mı örgün mü okumak istiyorsun? Eşit ağırlıktan alıyordu sanırım...

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 03 Eki 2015, 02:26

Köylü Kızı yazdı:
brutus1337 yazdı:Sosyal hizmet Okurken biryerde staj yapıcam kafamda bu var sonrası Allah Kerim
Açıktan mı örgün mü okumak istiyorsun? Eşit ağırlıktan alıyordu sanırım...

Açıktan okumak istiyorum ne yapmam gerek yazılanları anlamadım ve staj imkanım varmı aöf de
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Eki 2015, 11:38

brutus1337 yazdı: Açıktan okumak istiyorum ne yapmam gerek yazılanları anlamadım ve staj imkanım varmı aöf de
Bulduğum bir kaç siteden birisinde böyle yazıyor...
Sosyal Hizmetler :
Mezunlar, görev aldıkları kurumlarda yönetici, planlayıcı, araştırıcı ve uygulayıcı olarak çalışırlar. Sosyal Çalışmacı “Sosyal Hizmet Uzmanı” unvanı ile, korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar, suçlular, yoksullar, hastalar, işsizler gibi grupların sorunlarının çözümü, bu sorunların toplumsal olarak engellenmesi ve çözülmesi için, kurumlar aracılığıyla ve toplum kaynaklarından yararlanarak çalışmalar yapar. Sosyal ve ekonomik yoksulluk içinde bulunan yaşlıların huzur evlerine yerleştirilmeleri ve bakımlarının sağlanması; kimsesiz çocukların koruyucu ailelere veya yetiştirme yurtlarına yönlendirilmeleri; yoksulluk içinde olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişi veya aileler ile gelişmede geri kalmış kırsal alanlarda ve gecekondu bölgelerindeki insanların ihtiyaçlarının saptanması ve giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hizmetlerin uygulanması için kaynak sağlanması konularında çalışırlar.
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, SSK’da, İş ve İşçi Bulma Kurumu’nda, DPT’de, sosyal hizmet il müdürlüklerinde, rehberlik ve araştırma merkezlerinde, çocuk bakım yurtlarında, kreş ve gündüz bakımevlerinde, yetiştirme yurtlarında, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, ruh sağlığı kurumlarında, huzurevi ve dinlenme yurtlarında, cezaevleri ve çocuk ıslahevlerinde, körler ve sağırlar okullarında, emniyet müdürlüklerinin çocuk bürolarında, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışabilirler. Ayrıca mezunların özel kreş ve gündüz bakımevi, huzurevi açma hakları da vardır.

Staj Bilgileri: Buraya tıkla...
Bu sitede Bu bölüm hakkında birkaç bilgi var:
Buraya tıkla

Kullanıcı avatarı
brutus1337
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen brutus1337 » 03 Eki 2015, 13:43

Köylü Kızı yazdı:
brutus1337 yazdı: Açıktan okumak istiyorum ne yapmam gerek yazılanları anlamadım ve staj imkanım varmı aöf de
Bulduğum bir kaç siteden birisinde böyle yazıyor...
Sosyal Hizmetler :
Mezunlar, görev aldıkları kurumlarda yönetici, planlayıcı, araştırıcı ve uygulayıcı olarak çalışırlar. Sosyal Çalışmacı “Sosyal Hizmet Uzmanı” unvanı ile, korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar, suçlular, yoksullar, hastalar, işsizler gibi grupların sorunlarının çözümü, bu sorunların toplumsal olarak engellenmesi ve çözülmesi için, kurumlar aracılığıyla ve toplum kaynaklarından yararlanarak çalışmalar yapar. Sosyal ve ekonomik yoksulluk içinde bulunan yaşlıların huzur evlerine yerleştirilmeleri ve bakımlarının sağlanması; kimsesiz çocukların koruyucu ailelere veya yetiştirme yurtlarına yönlendirilmeleri; yoksulluk içinde olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişi veya aileler ile gelişmede geri kalmış kırsal alanlarda ve gecekondu bölgelerindeki insanların ihtiyaçlarının saptanması ve giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hizmetlerin uygulanması için kaynak sağlanması konularında çalışırlar.
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, SSK’da, İş ve İşçi Bulma Kurumu’nda, DPT’de, sosyal hizmet il müdürlüklerinde, rehberlik ve araştırma merkezlerinde, çocuk bakım yurtlarında, kreş ve gündüz bakımevlerinde, yetiştirme yurtlarında, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, ruh sağlığı kurumlarında, huzurevi ve dinlenme yurtlarında, cezaevleri ve çocuk ıslahevlerinde, körler ve sağırlar okullarında, emniyet müdürlüklerinin çocuk bürolarında, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışabilirler. Ayrıca mezunların özel kreş ve gündüz bakımevi, huzurevi açma hakları da vardır.

Staj Bilgileri: Buraya tıkla...
Bu sitede Bu bölüm hakkında birkaç bilgi var:
Buraya tıkla
Ben 2 yıllık okumuyacağım 4 yıllık var açıktan yeni açılmış onda nasıl acaba bilgin varmı ? o almanca ingilizce fransızca diyor zorunlumudur acaba o dersler
ResimResim
Mezun

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Eki 2015, 15:56

Sosyal Hizmetler 2 yıllık, Sosyal Hizmet 4 yıllık, şimdi anladım. Yabancı Dil, 3. yılda zorunlu olarak gözüküyor...
İş olanaklarında şöyle diyor:

Sosyal Hizmet Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, “Sosyal Çalışmacı” unvanı alırlar. Sosyal çalışmacılar, Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milliği Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bu bakanlıkları bağlı kurum ve kuruluşlar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında, rehberlik ve araştırma merkezlerinde, okullarda, dershanelerde, çocuk bakım yuvalarında, kreş ve gündüz bakım evlerinde, ana okullarında, yetiştirme yurtlarında, huzurevlerinde, toplum merkezlerinde, kadın sığınma evlerinde, engelli rehabilitasyon merkezlerinde, yaşlı dayanışma merkezlerinde, sokak çocukları merkezlerinde, ergen danışma merkezlerinde; sağlık ocakları ve hastanelerde, diyaliz merkezlerinde, aile planlaması ve ana çocuk sağlığı merkezlerinde, okullarda, mesleki eğitim merkezlerinde, cezaevlerinde, çocuk mahkemelerinde, çocuk eğitim evinde, rehabilitasyon merkezlerinde, ruh sağlığı kurumlarında, emniyet müdürlüklerinin çocuk bürolarında, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda, yerel yönetimler ve bağlı birimlerinde, kriz merkezlerinde, sivil toplum örgütleri ve vakıflarda, sanayi kuruluşlarının insan kaynakları birimlerinde istihdam olanaklarına sahiptirler. Ayrıca Sosyal Hizmet bölümü mezunları özel kreş ve gündüz bakımevi ile huzurevi açma hakkına da sahiplerdir.

Ayrıntılı bilgilere Buradan bakabilirsin

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön