Yardımlarınız lazımm

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Yardımlarınız lazımm

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 05 Eki 2015, 15:00

Arkadaşlar merhaba aöle yeni kayıt oldum ders seçim gününü bekliyorum. Ders seçimimi ilk etapta nasıl yapmalıyım? en iyi nasıl ders seçimi yapabilirim? bana bi ders seçimi örneği hazırlayabilir misiniz? yoksa içim rahat etmicek bi yardım almadan :) bi de 19 yaşındayım sınavlardan tam net kredi alsam ek sınavlar falan da olsa en erken hangi ygs sınavına girebilirim? şimdiden ygsye çalışmaya başalamalı mıyım? ayrıca ek sınavlara ne zaman dahil olabilirim? merak ettiğim çok şey var yardımcı olursanız sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
icerdekicsesi
Acemi

Re: Yardımlarınız lazımm

Mesaj gönderen icerdekicsesi » 05 Eki 2015, 15:07

Şuan kaç kredin var bilmiyorum ama bana kalırsa yapabilecegin dersleri secmelisin ilk etapta . Yapabilecegin derslerin secmelisini de secebilirsin Hem aslı olan derse çalışırken secmeli dersede çalışmış olursun. mesela sözel dersler alabilirsin. Ve aldığın derslerin arasına zorunlu dersleri de ekleyebilirsin. :12:
Ek sınavlara ise eylülde girebilirsiniz diye biliyorum ben.

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 05 Eki 2015, 15:41

icerdekicsesi yazdı:Şuan kaç kredin var bilmiyorum ama bana kalırsa yapabilecegin dersleri secmelisin ilk etapta . Yapabilecegin derslerin secmelisini de secebilirsin Hem aslı olan derse çalışırken secmeli dersede çalışmış olursun. mesela sözel dersler alabilirsin. Ve aldığın derslerin arasına zorunlu dersleri de ekleyebilirsin. :12:
Ek sınavlara ise eylülde girebilirsiniz diye biliyorum ben.

tessekkur ederim ama daha yeni kayıt oldum aöo den geçiş yaptım aöle o yuzden hic kredim yok sıfırdan başlicam

Kullanıcı avatarı
icerdekicsesi
Acemi

Mesaj gönderen icerdekicsesi » 05 Eki 2015, 15:43

Rica ederim. Lakin kolay dersleri seçip tam kredi yapabilirsiniz böylelikle krediniz fazla olup ek sınava da girebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 05 Eki 2015, 15:58

kaç krediden sonra ek sınavlara girebiliyoruz?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 05 Eki 2015, 16:00

Merhaba, Ders seçimi işlemi başladığında zaten ilk önce 1. dönem zorunlu olanların hepsini seçiyorsun, kredileri 35e tamamlamak için de seçmeli bir kaç ders seçiyorsun, ilk dönem zor değil gerçekten yaparsın...
Daha yeni başladın ek sınavlar hakkında tam birşey söyleyemeyiz. şimdi ek sınavları düşünme, derslerine çalı ve tam kredi al.
YGSye bu yılda giremezsin, seneye de giremezsin malesef, anca ondan sonraki sene mezun olacaksan girebilirsin...

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 05 Eki 2015, 17:02

Çok teşekkürlerr :12:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön